Tafe traktori

da, da to je taj sto ga i ja imam, inace presao 1030 i neki sat za godinu ipo
ovom prilikom pozdrav za uvoznika za RS - BiH sa moje strane, ako ga vidis kazi mu pozdravio ga cika_jova

Da je dobar i interesantan traktor govori i sledeća slika sa ovogodišnjeg Novosadskog sajma gde se jedan naš cenjeni član dobro zagledao u njega. Da je traktor bio sa zaštićenom kabinom, ko zna šta bi bilo do kraja.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:

 
Gospodine Mirko tu se gleda šta bi tu mogao da radi mali, a šta veliki čekić i gde bi se upotrebila brusilica i aparat za zavarivanje da bi bio pravi traktor!
 
Ovaj traktor je stvarno dobar ja da imam dovoljno novca ni jedne sekunde ne bi razmisljao odmah bi ga kupio odlican traktor!!!! Prodat je u Bijeljini gdje sam ga gledao!!!
 
tafe odlicni traktori, jedan drugar ima 42 ja sam odusevljen kako taj traktor ide i koje su mu mogucnosti,. A cuo sam da taj od 42 ks ima 50 ks al su kao sakrivene zbog carine kad su se uvozili i ostalih zajebancija...
 
tafe odlicni traktori, jedan drugar ima 42 ja sam odusevljen kako taj traktor ide i koje su mu mogucnosti,. A cuo sam da taj od 42 ks ima 50 ks al su kao sakrivene zbog carine kad su se uvozili i ostalih zajebancija...

To bi se dalo lako provjeriti na dinamometru, možda neki opremljeniji tehnički pregledi to imaju.
 
U Bijeljini na Agtrožnom centru ovih 42DI ima gotovo kao i 539, postao je jako čest traktor. Pričao sam sa gomilom ljudi, svaki put obidjem pijacu kad kupuje lubenice i dinje pa zapitkujem, niko se nije žalio ni na najmanji detalj. Po snazi ga porede sa 549, kunu se da medju njima nema razlike, posebno u oranju.
 
neznam ko je na slici, al lepo gleda u alternator i najbolje bi ga bilo nekako uvuci il na neki bolji nacin smestiti jer ovako prednji tocak prilikom prelaska preko razora, oranja, ili uvratina moze da otkine kao 1-2, ja sam mu zastitni lim ovaj odozgo skinuo i dobio sam oko 2-3cm fore, al opet kad je namotan pun a veca visinska razlika izmedju prednjih tockova opet moze da nastrada - pogotovu izrazeno kada se ore pa se prelazi preko brazdi

inace mi je dolazila delegacija sa sve Indijcem iz fabrike i covek je lepo uslikao takvu situaciju, tako da ce verovatno nesto menjati, zasad ko ga ima nek pazi
 
neznam ko je na slici, al lepo gleda u alternator i najbolje bi ga bilo nekako uvuci il na neki bolji nacin smestiti jer ovako prednji tocak prilikom prelaska preko razora, oranja, ili uvratina moze da otkine kao 1-2, ja sam mu zastitni lim ovaj odozgo skinuo i dobio sam oko 2-3cm fore, al opet kad je namotan pun a veca visinska razlika izmedju prednjih tockova opet moze da nastrada - pogotovu izrazeno kada se ore pa se prelazi preko brazdi

inace mi je dolazila delegacija sa sve Indijcem iz fabrike i covek je lepo uslikao takvu situaciju, tako da ce verovatno nesto menjati, zasad ko ga ima nek pazi

Na slici je pored traktora naš cenjeni član @savoris, a slikao sam ja na ovogodišnjem Sajmu i dosta smo se zadržali kod tog traktora, jer je po nažem mišljenju bio jedan od najinteresantnijih eksponata, bar što se tiče nas skomnijih paora, da nekažem siromašnijih.

Pozdrav od Mirka iz Kule.:cao:
 
21o4s2.jpg

wlb2iu.jpg

ih8rbl.jpg

nq3cis.jpg

2i7qp0p.jpg

Novitet u Bijeljini od 17 i nesto taunzenki km, navodno 50 ks, ova riba u prodaji nema pojma a nema nikakvu brosuru sa teh. specifikaciji. (ali zato riba ima sve na sebi na mjestu, kao avion, Rale83 bi otkino):haha::haha:
 
Nije skup to je 8500 eura a masina je dobra vidi se.Indijske masine su otisle daleko ispred nasih.Kod nas je rakovica 47 za te pare i dobijes gratis uz nju konopac da se obesis.
Jedino mu je zanimljiv auspuh
 
I ja mislim komso_Ovo je idealan traktor za neko osrednje domacinstvo,a kako cujem od onih koji poseduju tafe,odlican je!Uglavnom moze da pojede nase nove traktore.:ppozdrav:
 
Ovo izgleda isto kao MF 240! To ispred Univerzala slikano, izgleda da su se riješili onih Kineza što su im stajalo tamo na njivi? Zet ima MF240 i toootalno je prezadovoljan s njim, ima snage i vrlo je udoban i jednostavan za rad, a meni ovaj Tafe po svemu izgleda kao spomenuti MF.
 
imal vakav sa duplom vucom
U Bijeljini nema, ali se pravi mislim sa cararo prednjim mostom.
Ovo je naravno sa uracunatom subvencijom nase bajne vlade, cijena, a kod nas je Mirko rakovica 65 manje para od ovog tafea.
Zombie, jeste ispred "univerzala", i jeste slicno MF_u, i tu ima kao i on manu da su mu krila blizu volana tj. malo je za vozaca tijesno, a i polozaj sjedista je naget prema naprijed i imas utisak da ces ispasti naprijed.
Inace primjetio sam naprijed na kolijevci malu baricu antifriza sto je malo sramota za novu masinu, i isti slucaj samo u vecoj mjeri je bio sa sajamskim exponatom u NS kod modela 5900 bas ovoga gore sto ga Savo gleda sa lijeve strane.
 
Nazad
Vrh