Tafe traktori

cena mu je bila 18.000e, 16.200 traktor 1.800 kabina, + kredit izadje oko 20.200-300
pozovi agrogas pa pitaj, samo neznam kako oko kabine, moja je od 560 uradjena u IMT, a komsija neki je kupio pravilo mu malo orasje
ja mislim, al nemoj da me drzis za rec da je sada oko 15.500e bez kabine :cao:
 
kad sve saberem i oduzmem zadovoljan sam traktorom, duplak, nema elektroniku, cista mehanika, snage ima, hidraulik fergusonov ima, hidraulicni volan i jos nije uspeo da se zaglavi, mada ga ja ne stedim u radu, napravio sam mu za godinu preko 760 sati, ali se ne izivljavam, niti ga silujem, bolje brzina manje, nego glavobolja posle
 
Ima kod nas jedan tafe 42 kao 539 svi ga u pocetku kudili kako je losiji od imt kad ono kontra situacija dobro se pokazao.Dobri su traktori vidim da ga stalno vozi bez problema a i sedeo sam u njemu isti 539
 
Izgleda da su se dosta dobro pokazali ti 42DI , imaju dosta brz kardan , ostar motor i 4 brzine .
jedino mi smeta boca od kompresora iza sedista , i neznam kakav blokirac ima .
Kad bikupovao nov mali taktor , imao bi dilemu izmedju 539 i 42DI .
Jel se na 42di kompresor ukljucuje preko remenice
 
šta me nteresuje sve,jel svaki nakav upišan il je to do traktoriste
Post je spojen: [time]1298271002[/time]
_________________________________________________
danas kupovina nije zaj.......ija svi hvale razlike u cijeni nisu velike tafe 18.500eura džon dir 60 ks 22000eura tu nešto ne štima
Post je spojen: [time]1298296273[/time]
_________________________________________________
interesuje me istina valjali il ne valja
 
to je do servisera kako odrzavaju traktor u garantnom roku ::lose::

uslikacu ga ovih dana pa cu okaciti slike kako sad izgleda po isteku garantnog roka :D

cime se bavis, za koje namene mislis da ga uzmes
 
sijem kukuruz uglavnom i strvi u plodoredu dosad sam radio sa vtz-om 20 48 nisam imo problema al imamo ove godine opet 7000e subvencije na traktor preko 50ks pa reko da zamijenim a on mi je nekako naj povoljn i sličan imt.Kontam ga za oranje i za sjetvospremač
Post je spojen: [time]1298296690[/time]
_________________________________________________
kolko je garantni rok i kad se obavljaju servisi mislim na koliko rh
 
to je isto licenca mf, kao sto je i nas imt, i 80% delova pase, on ti je kao 560, nema nigde elektronike - cista mehanika
servis ti je prvi na 50rh, posle na svakih 100-150rh, moj je blizu 800rh, vucem leskovacki plug 2*14, ide u cetvrtoj sporoj na oko 1700-1800 obrtaja kakva god da je zemlja, a imam i smonice i ritske crnice i ilovaka, gajnjaca skoro sve tipove zemljista
setvospremac nemam ali planiram da uzmem adin od 2.5m pa ce mo videti
 
šta me nteresuje sve,jel svaki nakav upišan il je to do traktoriste
Post je spojen: danas u 07:50
ha-ha! čika Jovo :cao:
 
znači nisu loši znam daje licencija mf. a prvi servis obavezan a ostli,jel nema tri obavezna radi garancije.Ja mislim daće mi odgovarat a izlazi me 11000 evra + 7500 e subvencije uz njega imam dajca 4506 za špricu i ostale sitne poslove
 
kako stojis sa prikljucnim masinama, ja imam i R60 i sve mi pase, zato sam ga i uzeo da sam uzeo 42 ili 539 ispala bi mu dusa na nos, dosta ja radim...

nije samo stvar uzeti traktor, treba imati i nesto od prikljucnih masina bar za prve ruke da se posao zavrsava, nemoze se sve uzeti odjednom
 
imam plugove 2/12 coli tanjirače leskovačke nove28 diskova (kadje mogo vtz 55ks da ih nosi valjda će i ovaj) sjetvospremač 2.20m berač sip tornado jednoredni nov 8 perušača i još site.Malo je ovde brdovito pa su oruđa manja šta misliš oćel moći nosit jedino su plugovi mali ipak ima 16 zadnje gume
 
ja sam kupio leskovacki oni su od 250-350e, lepo prevrcu nervira me samo sto nema 2 crtaka, 757 je skup ko vatra, a sad neki olt ne bi znao
 
ja sam platio 830 eura imtov al imam na to 40 % subvencije al opet su preskupi i još sam moro kupovat nova crtala metli ludaci od 10 coli pa ništa ne sijeku jedva spušteni do kraja dodiruju
Post je spojen: [time]1298305342[/time]
_________________________________________________
a prevrtači 14 ne dolaze u obzir jelde preteški su
 
Nazad
Vrh