Tafe traktori

Od ovoga je imt bolji 100 puta. imam 558 iz 75g. pre dve godine generalna i ne curi nigde.
Post je spojen: [time]1287497726[/time]
_________________________________________________
Ah da i pali na -10, samo na grejac 20 sek. i upali ko mina.
 
@Meshter ja znam da su svi nasi stari IMT-ejci licenca maseja,ali mi nije jasno kako je clan "velja imt 540" mogao reci da su Indijci ukrali od nas ideju kad smo je mi odavno preuzeli od maseja. :ppozdrav:
 
Jedan kod mene ima TAFE 42 i prezadovoljan je s njima iako je sav colovni ali prima gas bolje od pola benzinaca auta koji imaju 100konja.Zivlji od 542 za troduplo ja sam ga vozio iako ima samo 4 brzine.
 
tafe je kupio licencu od imt -a a ne od mf pogledajte u poljoprivrednom godisnjaku iz 1983 godine tekst o imt traktorima i pise visegodisnja saradnja imt-a i tafe-a znaci jos od sedamdesetih su u saradnji i stavljali sklopove iz imt-a pa posle indijanci pokvarili kvalitet .
moje mislenje je da su tafe traktori losi ,ali svako ima pravo na svoje misljenje.
covek koji je vlasnik kaze da je los ali moze biti da je neki skart kao sto se kinez jedan pokaze dobro a jedan lose a isti model
 
ja sam uzeo tafea jer imaju mnogo bolje sirovine i proizvodnju celika nego mi, i ljudi su kod mene u okolini prezadovoljni sa malim 42di, pa sam se ja na osnovu toga odlucio za 59004wd, inace tafe indijci sklapaju, a vitalne delove proizvode firme koje su medju najboljima u svojim sferama proizvodnje
Engine - S433, Simpson 4 Cylinder, 3300 cc Engine developing 59hp/2300 rpm; Max Torque : 20.5 Kgf m at 1400 rpm
Hydraulics - Hydraulic Pump Mark III Improved 3 point linkage with Cat 2 balls
PTO - 540 rpm at 1789 rpm engine speed; 6 splined shaft, PTO hp: 52
Prednji most DANA
neke karakteristike na brzinu...
 
Imao sam priliku da vozim 42di i stvarno je extra traktor,bolji od IMT-a duplo,okretan,jak.... bas je extra. :ppozdrav:
 
ako pogledate na oko malog tafea 42di izgleda ko ferdza a ide mnogo bolje, a kad zagledate malo bolje onda vidite da tafe ima 43ks a ferdza 39, da ima 4 brzine, a ferdza 3 i onda u oranju moze da ga dere, tafe ima 12ice gume a ferdza 11ice i normalno je da je onda za ferdzu car
 
e ljudi od 539 je sigurno bolji,novi 539 nevaljau nista sravnali su se sa kinezima,aj daj te cijena tafe traktora npr ovog 42 di
 
Neznam zašto stalno upoređujete TAFE 42di sa IMT 539 ?
Kao što je @cika-jova napisao Tafe ima 43 KS (ja sam uvek mislio da 42KS po oznaci 42di)
Poredite po snazi a ne po izgledu. Znači TAFE 42di i IMT 542 (sangu u oranju i slično)
to što pišete da je snažniji Tafe od IMT 539 jeste ali to je isto ko da upoređujete IMT 539 i 533 ili nešto sa većom razlike u snazi (KS) ko kad bi našao isti izgled Case-a od 150 KS i NewHollanda od 180 KS normalno je da će NH biti snažniji traktor u Oranju sa istim Plugom (naveo sam samo primer, nezamerajte, ali poredite traktor iste snage - KS) Kao što sam naveo TAFE 42di vs IMT 542.
 
Bale pije te tvoja prica vodu i ima smisla,samo jos jedan faktor fali,a to je cena.
Ako mogu za iste pare da biram jaci,veci,brzi i relativno kvalitetniji traktor...mislim da je izbor ocigledan. :ppozdrav:
 
Niko nije pisao da su iste cene, normalno je da se uzme jači ako je ista cena i još ako je kvalitetniji
 
Opet je Tafe bolji od 542 zivlji je i okretniji i manji potrosac koliko sam cuo e sad izdrzljivost :sta: .
Nisam se previse ni sa jedni zanimao da bih napravio ocitu razliku.
 
velja imt 540 je napisao(la):
tafe je kupio licencu od imt -a a ne od mf pogledajte u poljoprivrednom godisnjaku iz 1983 godine tekst o imt traktorima i pise visegodisnja saradnja imt-a i tafe-a znaci jos od sedamdesetih su u saradnji i stavljali sklopove iz imt-a pa posle indijanci pokvarili kvalitet .
moje mislenje je da su tafe traktori losi ,ali svako ima pravo na svoje misljenje.
covek koji je vlasnik kaze da je los ali moze biti da je neki skart kao sto se kinez jedan pokaze dobro a jedan lose a isti model
Danas sam čitao da je TAFE kupio licencu od MF 1961 godine - odnosno su počeli da sarađuju.
http://www.agrogas.co.rs/traktor-tafe-42-di.html - ovde takođe piše i nekoliko detalja o Tafe 42di
 
Nazad
Vrh