Tafe traktori

po meni ovaj mu je taman, a sad najbolje ako ces da uzimas da zakacis i da probas, ti ako traktor uzmes skorije ima da ga razradis do oranja i onda imaj parice u dzepu i sta ti se najbolje pokaze to kupi
 
Kad prodje jos 10 god. onda mozemo procijeniti realno kakvi su to traktori.Licno, htio sam prije 3 g. da kupim 42 , ali sam odustao kada sam vidio jedan sa 1150r/h tada(mada su sigurno bolji od imt 539 koji se sada prave)
 
Kupio sam set gumica tafe za hid. pumpu od 560 (sve je identicno ), i drugo kacenje naletnog utovarivaca pukla gumica na jednom od ventila.I sad zbog jedne takve gluposti sam morao vaditi pumpu.Tip koji je prepakovao gume kaze mi da dijelovi na tafu nisu losi, ali nemaju bas puno veze sa rezervnim koji se prodaju kod nas.Tj.i kod njih to pravi svako(nesto kao nasa mala privreda), e sad sta poruce ovi iz Agrogasa.
 
Ja imam TAFE 42di 7godina ga vozim ,puno je kvalitetniji od IMT539 i puno jači kvalitetnije gume ,farba,u suštini je mnogo bolji traktor,za 7 god največi defekt je bio španer od kompresora i to je to. Sad ima nekih 1900rč izgleda ko nov,procurio još nigde nije .Samo ga mogu preporučiti .Kad sam doterao IMT539 nov puštao ulje na tri mesta.Tolko o IMT-u.
 
Tafe traktori su stvarno dobri i ko god da ih ima prezadovoljan je sa njima!!! Jedan covjek kupio blizu mene 3 komada nova odjednom i ima univerzala 683 DT!!!!!!!
 
cena mu je bila 18000e sa kabinom koju je napravio IMT inace je sa grejno - ventilacionim telima
izaci ce me sa kreditom 20300e, uzet je sa subvencionisanom kamatom od strane ministarstva 40%
ucesce 1800e + 321e mesecna rata prve tri godine, a zadnje 2 je rata bez kamate -posto ju je platilo ministarstvo mislim negde oko 280e mesecno
 
I kako su se pokazali ti tafe 42 iz 90 tih do sada, posto se kod nas prodaju tek par godina. Izvinjenje za off, ako moze odgovor u temi tafe.

kod mene ih ima nekoliko ali samo jedan je vise radio dok su ostali za sitne poslove. taj ima sad cca 6000 rs, popravci su bili manje vise neke sitnice, motor i mjenjac nisu dirani , tri godine mu je bio jedini traktor za rad a obradjuje 30 jutara zemlje, ako ga usporedimo s 539 - 542 ima laksi volan, precizniji mjenjac jedino nema dodatnu zastitu od rdje (tj. ne masti ko imt) :osmeh: :osmeh:. mada ih ima i sad za kupiti vise se ne prodaju kao prije jer ima vecu konkurenciju u svom cijenovnom rangu (mf by milat, sonalika itd.)
 
Koliko košta Tafe 5900 4WD?

Danas ja gledao jedan u Rakiću u Bijeljini, bio u gradu kad vidim da stoji tamo, stvarno veoma lijep i skladan traktor, jako liči na MF274 (praktično je identičan), ovaj nije imao kabinu. Nikad do sada nisam uzivo vidio 5900, ali nemam zamjerke na njeg, veoma dobar traktor. Inače sada sa subvencijom (plaća se cijena umanjena za 36%) izadje oko 21-22.000KM, dakle oko 11.000E, a bez subvencije je 35.000KM (17.500E). To je cijena bez kabine, ali mislim da vrijedi tih para, posebno ko odmah ima novac pa moze da iskoristi ovu subvenciju (drzava plaća 15.000KM). Da sam zaposlen, odmah bi prodao Hurlimanna, digao nesto kredita i kupio ovaj nov Tafe, ali sta je tu je. i Hurli će posluziit par godina dok ne budem u prilici da kupim nesto kao ovaj 5900, jer novo je ipak novo.
 
ne prave ih sa kabinom, ja sa ovom iz IMT-a nisam bas zadovoljan, a i na onu sto pravi orasje imam zamerki mada je bolje uradjena, najbolja je kombinacija neka, al to covek uvidi tek kad se u tu problematiku upusti kad u praksi naidje na probleme - resenja mu se sama pokazu
 
Zna li neko kako izgleda motor koji je u traktoru tafe 42 (mislim da je s-325) u traktoru 539
 
Prije neki dan gledali smo jedan 5900 bez kabine nov kosta 23000 KM (11860 EUR) dobar traktor po meni boji od IMT 2050 IMT je ljepsi ali nije bolji u radu !!!
Evo slikeee:
f2n1fo.jpg

e63jgj.jpg

v4m343.jpg
 
da, da to je taj sto ga i ja imam, inace presao 1030 i neki sat za godinu ipo
ovom prilikom pozdrav za uvoznika za RS - BiH sa moje strane, ako ga vidis kazi mu pozdravio ga cika_jova
 
Nazad
Vrh