Tafe traktori

cika_jova

Član
Učlanjen(a)
9 Maj 2010
Poruka
3.642
Lokacija
mladenovac
posto su tafe traktori na nasem trzistu vec neko vreme, a i ja posedujem jedan, otvaram ovu temu :ppozdrav:
 
bas vala otvorio temu, a cuti :haha:

imam tafea 5900 duplaka, ima 60ks, prednje gume 9.5 x 24, zadnje gume 16.9 x 28, hidraulicni volan, fini fergusonov hidraulik, 540o/min pri 1780 obrtaja

ja sam ga uzeo u novembru, ali me je uhvatilo lose vreme, tako da je za celu zimu poorao 1 ceo ha

a inace u ovakvo kilavoj godini je napravio do sad 450 sati

inace traktor je nezaglavljiv, iz sume je izvlacio punu prikolicu drva 3.5-4m3 po snegu vise od pola felni uz ne mali nagib

prednji most je antonio kararo, menjan je do sad jedan semering na prednjem desnom tocku, procurio je i zadnj levi, a sad ponovo i oba prednja

ulje mu curi na onom dihtungu gde se sipa ulje - onom elipsastom, kao i na izvodu kardana za vucu iz traktora, kao i na ulazu u prednji most

gorivo mu curi na svim podloskama koje su odvijane, jer su vracene stare, posto po serviserima ne treba stavljati nove ni podloske ni dihtunge :haha:

ali to ce oni sve namestiti cim dodju sa mora u ponedeljak, tad ce i uraditi treci servis, prvi je bio na 50rh, drugi na 220, a treci u ponedeljak trenutno traktor ima 445rh i doliveno mu je od prethodnog servisa 4l ulja
 
a slike pajdo tvog traktora??

evo koja slika cisto da se vidi koji
mkf9g0.jpg


28mk6yf.jpg


28hllxf.jpg
 
inace ja kad sam ga gledao bio je bez kabine, pa je na njega stavljena od 560 sa grejno-ventilacionim telima, kabina je prostrana i u njoj mogu da sede dva coveka da se ne guraju, ali je velika mana sto se na ustrb toga smanjio prostor izmedju gume i krila i cim je malo kaljavije pocinje da pakuje blato

slike kacim cim mi dodje sestra sa fotoaparatom, a nadam se da ce pre nje doci serviseri da ga zadihtuju :haha: :zli: ::jako_besan::

inace sa njim sam vukao leskovacki 2*14" i nije mu preveliko opterecenje ide 4 spora sa ukljucenom prednjom vucom na 1600 obrtaja i ne muci se, ali prvom se davi tako da ga nisam forsirao, da napomenem sve je to prolecno oranje u ocajnim uslovima rada
 
evo par slika tafea

http://i33.tinypic.com/2ll2268.jpg[/IM

[img]http://i33.tinypic.com/24y7ewk.jpg[/I
 
danas dolazio serviser iz GM i iz BGD iz direkcije gospodin Stojan sa jos jednim kolegom koji prati sta se pise na forumu - ovom prilikom za njih pozdrav :cao: i da nastave da prate desavanja na forumu :ppozdrav:
kao i jedan deka koji je bio glavni u IMTu za te stvari :cao:

namesten je brezon na tocku koji je bio zalomljen, promenjen je semering na reduktoru koji izlazi iz diferencijala za prednju vucu, zadihtovano na jos jednom mestu gde je curilo ulje i odnet poklopac da se zalepi i da prenoci do ujutru i onda ce ujutru da se namontira i ako Bog da drzace, a ja cu sutra raditi silazu ::svaka cast::
 
Jovane nadam se da ces jednom skinuti muke sa vrata sta se tice toga traktora ili je mozda tebi interesantno kad se kvari :haha: :haha: :haha:.
 
pa sad znamo kako se menja semering na prednjoj vuci, kako se menja semering na zadnjoj, kako se menja semering na reduktoru sto izlazi iz diferencijala, kako se menjaju farovi, kako se menja brezon, kako dihtuje na svakom mestu gde moze da propisa...

cekam da dodju Bugari pa da vidimo kako se rastura i ulaz kardana u prednji most...

i onda mogu da dobijem sertifikat za servisera tafe traktora :haha: :haha: :zli:
 
neznam mu ime i prezime, ali se predstavio kao Boza
Post je spojen: [time]1285355972[/time]
_________________________________________________
i jutros dodje serviser sa dihtungom zalepljenim jos sinoc - gumenim stavimo i pustimo traktor na leru da polako dize temperaturu do radne i kad je dosao blizu radne poce da pisa ulje...

posle uzmemo dihtung plutani i stavimo njega bez lepka, hermetika - solo i on propisa...

problem je cim se traktor zagreje on povuce dihtung unutra- unutar poklopca

na poklopcu umesto kanala ima kao zabice - smernice koje drze dihtung i nekako je povijeno na unutra, pa smo na kraju uz pomoc motorcangli to malo razvrndoljili i onda namazali dihtung sa osnovnom bojom na predlog clana car

rezultat je izsilirano 65-70 ari i traktor nije procurio

inace je isao cetvrtom sporo, na 1850-2000 o/min :ppozdrav:
 
elem zavrsena silaza i traktor se opet upiskio, porucen nov poklopac i dihtung, pocetkom sledece nedelje ce to biti odradjeno i ako tad procuri po recima Gospodina Stojana iz Tafe-a, trazice da se zameni komplet glava..

inace danas su dolazili serviseri iz Bugarske i uradjen je semering na prednjem levom tocku i ulaz kardana u prednji most - dosad sta su radili dobro su uradili nadamo se najboljem, inace traktor ima 630 sati

pozdrav za ljude iz Tafea koji budno prate temu :cao:
 
Da nije tog tafea prizveo imt u periodu proizvodnje za subvencionisane traktore ?
 
Nazad
Vrh