Živina u gastronomiji

jovanips

Član
Učlanjen(a)
25 Jun 2010
Poruka
578
Lokacija
Nis
ajde ljudi dajte neki recept za piletinu ::000::
Post je spojen: [time]Wed Aug 4 09:52:20 2010[/time]
_________________________________________________
chickenloveru mozes da pocnes sa izlaganjem svojih kulinarskih vestina.piletina na 101 nacin :cool:
 
Bravo CARE ! Da znas da hocu. Danas nemam jos mnogo vremena, al kad pocnem da pisem, ima svi da jedete domace pilice i da pevate. Tajna je u tome da im das "uvertiru" kao za divljac. Onda budu meki ko dusa, a ukus ne moze ni da se poredi sa tovnim, kamoli kupovnim.

Sad sam svima napravila zazubice, hehe. Pa sedite i balavite, necete cekati uzalud. A ovo mozda privuce i vise zena na forum.

Veliki pozdrav, sutra prvi recept!
 
Odg: Zivina u gastronomiji

eee to je ta prica.Znaci prvo uvertira, pa onda...........rerna, isto kao sto divlji zec treba celu noc da ostoji u sircetu i nekuvanom mleku, tako i pile treba da ostoji u :sta: :sta: :sta: vi kazte cemu....e polako sa receptima pilici mi imaju tek 7 dana, treba sacekati do 50-tog :spavam: znaci postim jos 43dana :pecanje:
 
Odg: Zivina u gastronomiji

PAŠTETA OD KOKOŠKE



Skuvano kokošje meso, zajedno sa 4 tvrdo kuvana jajeta samleti na mašini za meso. U posudu staviti 100 gr. maslaca, penasto ga umuiti, dodati masu od mesa i jaja, 2 kašike supe u kojoj se kuvao meso, 2 kašike senfa, sok od 1 limuna, so i beli biber. Kalup namazati maslacem i sipati masu.
 
Odg: Zivina u gastronomiji

Petao prvi u lonac skocio. Pa znas sta, probacemo mi to, al sve je jestivo kad se samelje. Ajde nesto sto se ZVACE, da vas vidim, hehe.
 
Odg: Zivina u gastronomiji

Zaboravio da napisem da se to odnosi na iznosene koke nosilje. Bolje pasteta nego 100 di. komad.

To su bila vremena kada smo drzali koke nosilje i nikad vise. Zena htela da ih proda duture pa kad je videla koliko daju za jednu kokos, kaze bolje da mi pojedemo za te pare.
 
Odg: Zivina u gastronomiji

Da je ovo neka drzava, prodao bi ti tvoju pastetu za 100 din./25 GRAMA. A onda bi je izveo u Francusku da se jede na kanapeima uz sampanjac.
 
hahaha ni manje ni vise ego u Francusku, a de je prvo domace trziste :sta: kod nas sve sto iole valja ide pravo preko granice, a za nas sve znj.............. ja cu sutra da vam dan recept za kokosiji djuvec, stavio bih sad ali nemogu da nadjem kevinu knjigu recepata :cool:
 
Za pocetak, mali uvod:

Meso istrosenih nosilja i dvorisne zivine je odlicna i ukusna hrana. Ono se, medjutim, ne moze ni shvatiti ni tretirati kao meso tovne zivine. Tajna je da se njegovoj pripremi pristupi koriscenjem tehnika koje se inace primenjuju u spravljanju divljaci. Prva, osnovna i nezaobilazna stavka u toj proceduri je odlezavanje mesa u marinatu, iliti pacu.

Marinata ima raznih, ali za sad je bitno zapamtiti da je 24 h. minimum potapanja, a bogme je bolje i duze. Zato, ko nema strpljenja da se potrudi za dobar zalogaj, bolje da i ne cita dalje.

Druga vazna stvar koju treba znati je da je meso matore i dvorisne zivine po prirodi vlaknastije i suvlje. Zato se mora postarati da prilikom pripreme dobije potrebnu masnocu. Ovo se postize spikovanjem, ili oblaganjem mesa slaninom. No, ako ce meso biti servirano u sosu, ovo nije nuzno.

Trece: Kad spremate zdravu hranu - ocekujte da zvacete. To sto se savremen covek odvikao od upotrebe svoje vilice i naucio da "kvalitet" meri brojem lopata koje moze da sabije u usnu duplju u sto kracem roku, moze nekima ovde predstavljati prepreku. Verujem ipak da ce ukus kompenzirati za trud.

Za pocetak, to je sve sto treba da znate da bi otvorili novu gastronomsku stranicu u svom zivotu. Nastavak sledi.
 
eee u tome je tajna dobrog kulinarstva.Sa velikom zeljom ocekujemo nastavak tvoje price ::svaka cast::
 
MARINAT ZA MATORU KOKU br. 1

Uzeti jednu plasticnu kofu (nikako metalnu, od enamela, teflona, pa ni rostfraja, zbog dejstva fermenata i kiseline koji ih mogu razgraditi), i u nju sipati sledece:

-5 srednje krupnih glavica crnog luka, seckanih na debela rebarca
-5 sto vecih sargarepa, secenih na debele kolutove
-5 jabuka, ociscenih od semena i peteljki, seceno na krupne kriske
-1 bela sargarepa (nije nuzno, al prija), secena na kolutove
-4 supene kasike vrhom pune pekmeza, ili dzema, najbolje od sljiva, al je odlicna i breskva ili kajsija
-4 supene kasike vegete
-1 supena kasika obicne soli
-4 supene kasike secera
-pola kasicice sode bikarbone (nije neophodno, al ubrzava proces omeksavanja)
-2 veca lista lovora
-10 zrna bibera, najbolje belog, ili prstohvat mlevenog
-1 saku seckanog persuna
-1 saku seckanog lista celera (moze i koren, ali onda staviti manje, jer je jaci)

Ovo sve preliti sa:

-1 tegla vodice od tursije. ko nema, neka kupi teglu krastavaca od 500g. i sruci sve sa krastavcima
-2 flase piva
-2 case koka kole ili pepsi
-pola litre vode

Sve dobro promesati i probati. Ukus treba da je uravnotezeno sladak, kiseo slan. Koku iseci na anatomske komade i poloziti u pac. Dobro izmesati, pa utapkati da "legne".Treba da je sasvim ogrezla. Ostaviti je tako potopljenu i pklopljenu, bar 24 sata na prohladnom mestu. Obavezno povremeno promesati.

Napomena: isto ovo se moze uraditi sa belim vinom, umesto pivom. Al to daje sasvim drugi smek i moze se smatrati posebnim pacem. Takodje, ako se radi sa vinom, umesto celera, dobro je staviti ruzmarin, 1-2 struka najvise, jer je to jak zacin.

Dalja uputstva u sledecem nastavku.
 
a gde da nadjem matoru koku, kod mene ima samo mladi tovni pilici, koke ni u najavi, jedino da ukradem od komsije :D , pa da ga pozovem na rucak :cool:
 
Pa ti, prijatelju, ostavi neko da omatori, na eksperimentima su se podigle civilizacije. Il dodji kod mene na rucak, ionako ti dugujem za one savete.

P.S. Idi na curke, ostavila sam obecanu "vrucu" informaciju, pa nek se svi izedu. Pozz
 
ipak cu da dodjem na rucak......dok pile ostari...ima vremena. bio sam, svaka cast, informacija na nivou, ja cu isto da ostavim adresu ove moje pijace, i broj tezge...pa ko voli, nek izvoli :ppozdrav:
 
Zaboravio je da kaze - taj tanjir sa supom pojede kuvar. Vreme mu brze prodje, kad se probudi, gle - gotovo! :haha:
 
sto kuvar, mozemo i mi da probamo, jedna caska, gore-dole........... :ppozdrav: nego chikenloveru ti se ucuta sa svojim receptima nesto. :sta: :sta:
 
Pa cekam vas da prijavite nesto matoro, pa da nastavim. Dzaba kad nema sta da stavite u lonac, da vam ja pricam sta se u loncu desava.
 
ja vise volim mladu piletinu, ovo staro mnogo zilavo......a ti to, da nam nebi isla voda na usta...e nadje li slike..... :cool: :cool:
 
Nazad
Vrh