Hipodromi- trke konja

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
Godinama se na Svetog Iliju 2 avgusta u mom komšiluku Selevcu na hipodromu Zmajac održavaju trke. Ovako je bilo danas

bilo je 6 trka od kojih je poslednja bila i najlepša jer su je vozile žene.
Post je spojen: [time]1280780741[/time]
_________________________________________________
214nvvs.jpg
 
Koliko kod nas uopšte ima aktivnih hipodroma. U nekom prethodnom periodu se uglavnom moglo pročitati kako onaj u Beogradu je u nekim problemima i stalno je bilo pitanje da li će se održavati trke na njemu.
 
@novii
Ima dosta aktivnih hipodroma, ali nazalost ima i dosta hipodroma koji se vise ne koriste. Beogradski hipodrom je sigurno glavni centar konjarstva u Srbiji. Ali iz godine u godinu je u sve gorem stanju, i pred svaku trkacku sezonu moze da se cuje da nece biti trkackih dana na njemu. Glavni grivac je po meni drzava, jer je dozvoljavala da direktor hipodroma bude izabran iskljucivo po stranackom osnovu, neki nisu ni znali sta je konj, a trenutno mislim da ni nema direktora. Ne postoji cak ni organizovana kladionica, a svi znamo da kladionica drzi ceo hipodrom u zivotu, bar je tako svuda u svetu. Nabrojacu hipodrome koji se trenutno koriste za galop i kas:
Beograd- Galop i Kas
Pozarevac - Galop i Kas
Sabac - Galop (ali postoji ideja da se od sledece godine budu redovno trcale i kasacke trke, ove godine je bilo 2 revijalne kasacke trke u Sabcu)
Subotica - Kas
Srbobran- Kas
Sombor - Kas
Despotovo- Kas
Pancevo- Kas
Cantavir- Kas
Dolovo- Kas
Ada- Kas
Leskovac- Kas
Selevac- Kas
Becej- Kas
Starcevo- Kas
Zabalj- Kas
Lozovik- Kas
Orom- Kas
Ruski Krstur- Kas
Mozda sam zaboravio neki, ali otprilike to je to.
 
pozdrav elito ovoga sveta molim vas dobro potkujte konje i izbalansirajte i izvolte na trke 20,ovog meseca u leskovac, pozdrav glito.
 
Poslednja izmena od urednika:
hipodrombeograd.com

sabackihipodrom.rs

E to su jedina dva koji imaju svoje sajtove, a kad se vidi koliko ih je nabrojano, može se reći da je malo. Kako se misli promovisati konjarstvo, a samim tim povećati i posećenost hipodroma. :sta:
 
jako je malo ljudi koji vole konjarstvo... a sto kazu, ko je u tim vodama sve se sazna gde? sta? kako? i gde... nazalost je tako...
 
Nazad
Vrh