Prirast i konverzija kod prasica

Prasici 5.5 nedelja stari tezina im je 13.5kg prosecno da li je to dobro ili treba da je vise
 
Jedna molba ako neko moze da napravi tabelu kolicine hrane koja se daje prasicima
npr.
[TABLE="width: 346"]
[TR]
[TD] dani[/TD]
[TD]hrana(gr.)[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]7-14[/TD]
[TD]50-80[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]14-21[/TD]
[TD]80-110[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]21-28[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]28-35[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]35-42[/TD]
[TD]180-200[/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]42-49[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]49-56[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]56-63[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]63-77[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]77-98[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]98-119[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]119-147[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD]147-175[/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[TR]
[TD][/TD]
[TD][/TD]
[/TR]
[/TABLE]

to je samo primer vi ispravite
molim vas dopunite tabelu jer imam problema kod prasadi sa prolivom
Niko nije nista odgovorio.Meni bi ovo dosta pomoglo.Zalucio sam prasice pre sedam dana.Koliko hrane da im dajem?
 
Prasici deset nedelja stari 20kg prosek.Da li je to u redu?
cime hranis?Moze to i bolje,ali nije lose:ppozdrav:

Ja sam do sada pravio koncentrat sa patent premixima i od ove ture sam uzeo gotov koncentrat takodje patentov,mogu reci da je razlika neverovana,em bolje napreduju,em nema proliva i nikakvih problema....:ppozdrav:
 
Ovu turu sam hranio sa shaumanom.Nisam imao problema sa prolivom.Proslu sam hranio sa patentovim granulama,stalno su imali proliv,a prosek sa deset nedelja im je bio 13 kg.
 
Kada sam pravio koncentrat sa premixom imao sam istu kilazu odprilike kao i ti sada,a kako hranim gotovim koncentratom imam sada prasice od 17-18kg sa 50 dana starosti:ppozdrav:
 
Ja hranim sa patentovim proizvodima i mislim da su se jako pokvarili. Nije to vise taj kvalitet i to se najpre vidi po prasicima. Menjao bih ali ne znam sa cim, ne znam ima li u Somboru ili okolini da se kupi neki kvalitetniji premix kao taj schaumann ili josera ili bilo koji drugi samo da je dobar? A ne ovo, od granulica proliv, starter je jos boze pomozi, na grover premixu prasad 20-22 kg proliv. Da poludis.
 
Ja hranim sa patentovim proizvodima i mislim da su se jako pokvarili. Nije to vise taj kvalitet i to se najpre vidi po prasicima. Menjao bih ali ne znam sa cim, ne znam ima li u Somboru ili okolini da se kupi neki kvalitetniji premix kao taj schaumann ili josera ili bilo koji drugi samo da je dobar? A ne ovo, od granulica proliv, starter je jos boze pomozi, na grover premixu prasad 20-22 kg proliv. Da poludis.
Sa premixima sam imao stalno proliv,sad sa gotovim koncentratom ide sve super,,imam jos dva legla njih cu testirati sa 100%,ako i to bude nezadovoljavajuce idem na Gebi,on je proveren ovde u kraju i prasad lepo napreduje od nnjega,jedino sto je skuplji od patenta:ppozdrav:
 
Premix ili gotova hrana? U cemu je bolji GEBI? Ja radim sa premixima jer imam sve ostale komponente, kukuruz, jecam, mekinje, soju, koju menjam za sojinu pogacu, i dobijem hranu odlicnog kvaliteta. Ali mora biti dobar premix inace sve ostale komponente ne vrede nista.
 
Premix ili gotova hrana? U cemu je bolji GEBI? Ja radim sa premixima jer imam sve ostale komponente, kukuruz, jecam, mekinje, soju, koju menjam za sojinu pogacu, i dobijem hranu odlicnog kvaliteta. Ali mora biti dobar premix inace sve ostale komponente ne vrede nista.

Meni se licno bolje pokazao patentov premiks nego gebijev, ali sam I sa gebijem bio zadovoljan. Sa gebijevim granulama sam imao bolje rezultate nego sa patentovim premiksom. Samo po meni su nerealno skupe, te ih retko koristim u zadnje vreme. Patentovu gotovu hranu nisam nikad koristio.
 
Ne kazem da je gebi bolji,nisam uporedjivao,sad prvi put hranim gotovom hranom,moj kum koristi gebi gotove smese i ima odlicne rezultate....A sto se mene tice ja sam zadovoljan sa patentom za sad,a i premix je odlican ali je soja kod nas nenormalno losa i svinje mnogo lose napreduju...Ove godine cu sejati soju pa cu onda opet uporediti koncentrat sa premixom i ovaj gotovi koncentrat:ppozdrav:
kod nas je patent profistater 18% 560din/10kg,a grover 1200din/25kg:ppozdrav:
 
Danas kontrolno merenje prasadi hranjeni gotovom smesom patent koncentrata,strarost 54dana kilaza 18-20kg pojeli ukupno 50kg profistarter 18% i 25kg grover:ppozdrav:
 
Pa tosu extra rezultati za svaku pohvalu nema sta.:ppozdrav:
Do sada nikad nisam imao ovakve rezultat,da li je to ova tura ili je do ishrane videcu sad kad odlucim narednu turu ima 25kom:ppozdrav:
Dok sam pravio sam koncetrat stizali su za 85-90 dana prosek 25kg,ovde kod nas je ogroman problem los kvalitet soje,zato sam se i odlucio da ove godine posejem soju:ppozdrav:
 
Bavim se odgojom i prodajom prasadi i probao sam svasta.Sto se tice ishrane prasadi najbolje mi se pokazla SANO hrana, jeste da je malo skuplja ali nemam problema ni sa prolivom ni sa edemom. Pod sisom dajem BONI-M to idem jos dan- dva po zalucenju, a zalucujem sa 28-30 dana. Onda idem PREKERN njega dajem desetak dana, e onda dolazi 10% premiks LETINA Novi Becej je pravi. Posle dajem FERKEN GOLD 4% i na kraju AMINO GOLD. I sa sezdesetak dana prodajem prosek bude 18-23 zavisi kako koje leglo:ppozdrav:
 
Danas prodao prasad,prirast zadovoljavajuci 55-i dan starosti prosek 17,27kg. Mada moglo bi dosta bolje ali kvalitet pogace je los. Kupio sam jedan dzak za probu danas od drugog coveka,izgleda mi dosta bolja nego ovu sto sam davao do sada.
 
Poslednja izmena:
Pa to ti je neki prosek nista specijalno, hranio sam i ja patentom, rastu dobro ali cini mi se da telesna masa ne prati bas taj rast. Pa sam onda dodavao neke stimulatore vitamine da to malo popravim, ali to jos dodatno kosta. Ima li ko kakva iskustva s Inbergom do sada nisam koristio? Nudi mi jedan iz veletrgovine na veliko pod povoljnim uslovima, premiksi me interesuju... A svaka proba na ovim cenama prasica i svinja je rizik, pa ako je neko koristio, ajd molim nek kaze svoja iskustva...
 
Nazad
Vrh