Kako se resiti muva u svinjarskim objektima i oko njih?

ja sam koristio taj preparat prosle godine i odlican je(znaci nikakvi lepkovi i ostali preparati nisu efikasni kao ovo) ali nisam uzeo telefon od ljudi, pa je moje pitanje da nemas slucajno taj kontakt posto mi je potreban taj preparat vec sad. Hvala!
Mi nemamo problema sa muvama tokom cele sezone ali to rešenje košta.
Dakle pred samu pojavu muva dolaze ljudi koji se bave deratizacijom,dezinsekcijom itd.Sledi mazanje svih objekata hemijskim preparatom na bazi feromona koji mami muve na sex i parenje ali im za uzvrat daje srčani udar(bukvalno se muva okreće u mestu dok ne ugine) zatim prskanje deponije stajnjaka u cilju suzbijanja larvi i još posipanje praška u bare i septičke odvode takođe zbog larvi i problem je dugoročno rešen.Potrebno je samo osvežiti vodom ili samim sredstvom pojedina mesta ukoliko dođe do ponovne pojave muve.Tako radimo već dugi niz godina a ako nekog zanima ti ljudi su jedino registrovano preduzeće u zemlji koje se bavi time i veoma su korektni i pošteni što se svega tiče a iz BG-a su.
 
Imaga u apoteci jos ga nisam nabavio nadam se da je ista cena kao i prosle godine.Moracu uskoro da kupim jer je trenutno najbolje srestvo na nasem podrucju sto se tice unistavanja musica u objektima.Skoro mesec dana sam sigurno miran ,nema ih uopste.Pomesam sa pivom i secerom,namazem povrsine gde se skupljaju musice i posle toga svremena na vreme pofajtam fodom i to traje vise od mesec dana ali ja ga ponovim posle mesec dana i nemam musica u objektu:svinja:
 
Ono sto stranci kazu je da muve ne vole promaju i vetar tako da ako stalno pirka vetar u objektu nece biti toliko muva. Znaci za sve je vazno dobra ventilacija.
 
Ja se bas nebih slozio sa tobom sto se tice promaje a i nije dobra za krmace i prasad.U svakom slucaju bez hemiskih srestava se nemoze resiti musica.Iako napravis promaju a priliom toga zastitis prasad i krmaceod nje tu ce se sakriti musice ali u vecoj koncetraciji tek onda nisi nista urradio.
 
Pa malo sam slobodnije preveo njihove reci, suština je u ventilaciji da je dobra. Ako je neko bio na sajmu u Ns imao je priliku da vidi kanadski tip stale ya krave i svinje sa pomicnim zavesama sa strane i plasticnim zidom a isto tako unutar objekta sistem ventilacije kod kog se koristi tavanski prostor da zagreva vayduh ili hladi i sistemom otvora inleta on ulazi u obor a tako ima dobre ventilacije i muve to ne vole.
 
Moj objekat je 100m2 ,traje nekih dva meseca.Ja postavim karton oblozen sa najlonom i tu povrsinu namazem i posle je samo malo pofajtam(isprskam punpicom)vodom.Te kartone stavim na 7 do 8 mesta blizu sijalica,rasporedim po oboru.Vec dve godine ga koristim i zadovoljan sam.U onu dozu Agite dodam 2 solje( od jogurta) secera i sve to rastopim sa jedno pivo.Mlogo je bolje nego samo sa vodom,ovako ima bolji efekat.Ne prskam objekat jer pravovremenim postavljnjem ovih kartona smanjuje se broj musica na minimum.Karton oblazem najlonom zbog dugotrajnosti preparata jer ako namazes zidove ili drvo smanjuje se dejstvo ima efekta samo dve do tri nedelje.Isto mazem vrata,prozore skoro svud gde staju musice ali samo delove gde ima materijal koji ne upija.
 
Dosao bih jos nesto na ovaj moj post.Mozete dodati jos 4 deci vode i onda isprskati makom punpicom iste one povrsine sto ste napravili od kartona i najlona,isto i prozore i vrata.Ja sam probao oba primera i jedan i drugi su efikasni,samo je pitanje sta vam je lakse.Efikasnost je ista.
 
kome je agita preskupa ili jednostavno preveliko pakiranje moze uzeti "actaru" za krumpirovu zlaticu ista je aktivna tvar samo u vecem postotku. ja je mijesam sa tri litre vode i jos stavim kilu secera i time prskam po stokovima,vratima i ostalim mjestima gdje se skupljaju muhe. kad primjetim da ne djeluje onda samo ista mjesta poprskam vodom.
 
kome je agita preskupa ili jednostavno preveliko pakiranje moze uzeti "actaru" za krumpirovu zlaticu ista je aktivna tvar samo u vecem postotku. ja je mijesam sa tri litre vode i jos stavim kilu secera i time prskam po stokovima,vratima i ostalim mjestima gdje se skupljaju muhe. kad primjetim da ne djeluje onda samo ista mjesta poprskam vodom.
Na koliko grama stavis 3 litre vode i secer, na pakovanje od 2 g ??

zadnju godinu sam koristio Agitu a pre toga neka firma iz BG je dolazila po pozivi i mazala nekakav preparat po svinjcima i dvoristu , ja sam od njih uzimao flasice od 2 dcl sa gotovom smesom i mazao plasticne flase od 2 l i kacio po svinjcu, Prve godine je bilo fantasticno ( skoro ni jedne muve), mada sam video da od toga padaju i drugi insekti i bube
Druge godine je vec bilo nesto slabije ( nekako preparat je brzo netao)
Cini mi se da sam te flasice od 2 dcl placo po 1000 din kom.
 
Za sada sam uzeo Agitu ( malo sam se zezno stavio sam 2 dcl vode ali treba manje + secera)muve popadale kao pokosene ali nekako brzo nestaje preparat sa vrata i prozora ali sto sam premazao na leksan to stoji i muve i dalje padaju.cena je 1300 din
Sledeci put cu probati sa actarom
 
Nazad
Vrh