Kako se resiti muva u svinjarskim objektima i oko njih?

francuz

Prijatelj Foruma
Učlanjen(a)
12 Jan 2010
Poruka
1.572
Lokacija
Donji Krnjin, Leposavic, KiM, Srbija
Nova tema jer me naravno muce milijarde muva u objektu i okolo, kuca mi je udaljena 70 tak metara od stale ali i ovde ih je roj!
Cuo sam da postoje neka hem.sredstva kojima se naprskaju/natackaju okviri prozora i vrati i da je to efikasno, to je prica samo, mene interesuju vasa iskustva....
 
lepak za miseve nanet na plasticne flase po predlogu paorpaor-a!
najbolje resenje,sve ostalo ih zaustavi na nekih sat~dva vremena!
 
francuz je napisao(la):
Nova tema jer me naravno muce milijarde muva u objektu i okolo, kuca mi je udaljena 70 tak metara od stale ali i ovde ih je roj!
Cuo sam da postoje neka hem.sredstva koja se naprskaju/natackaju okviri prozora i vrati i da je to efikasno, to je prica samo, mene interesuju vasa iskustva....

Nije to samo priča, postoje preparati za prskanje kao što su npr. Barricade EC 20 i VILOTRIN 10 WP. Ja sam ih koristio i rezultati su zadovoljavajući. Jedino što sam primetio da ako se isti preparat koristi duže vremena, muve u većem broju postaju imune na njega.
 
ZAjednicka muka ko ima zivotinje ali resiva je pored flasa sa lepkom koja je poznata samo koristite zelene flase!!!! moje iskustvo. Prskajte vrata i oko prozora Vilotrin pomaze ali i larve tj jaja u stajnjaku i u uglovima objekta sa larvicinom jer nije nista vecno.
 
Negde,van domasaja domacih zivotinja,neka posuda veca sa malo vode i malo FURADANA..... i naravno ostaju u toj posudi. :haha:
 
Misljenja sam da muve vremenom postaju imune na preparate.. To je barem moje misljenje.

A kod nekih sam video ono sto zagovara KishRobert, i mislim da je delotvornije delovalo od mojih preparata kojih sam se naprskao za medalju.
 
Flase su provereno dobra stvar,al ruzno izgledaju-katastrofa. Kod mene kao da sam okitio za svadbu,koliko ima onih traka za muve.Isto sranje kao flase,al mi nekako ne bodu oci toliko.
 
morate unistiti larve dabi prekinuli bioloski lanac.Na ovaj nacin je besmisleno ,vi ih otrujete milijon ,milijon se izvede iz stajnjaka itako beskonacno borba traje a muva sve vise.Iz mog iskustva predlazem vam da kupite na stovaristu krec u prahu iposolite ka svuda po dzubristu imestima kde primetite da postoje larve muva ina taj ste se nacin sigurno resili muva .
 
Mi nemamo problema sa muvama tokom cele sezone ali to rešenje košta.
Dakle pred samu pojavu muva dolaze ljudi koji se bave deratizacijom,dezinsekcijom itd.Sledi mazanje svih objekata hemijskim preparatom na bazi feromona koji mami muve na sex i parenje ali im za uzvrat daje srčani udar(bukvalno se muva okreće u mestu dok ne ugine) zatim prskanje deponije stajnjaka u cilju suzbijanja larvi i još posipanje praška u bare i septičke odvode takođe zbog larvi i problem je dugoročno rešen.Potrebno je samo osvežiti vodom ili samim sredstvom pojedina mesta ukoliko dođe do ponovne pojave muve.Tako radimo već dugi niz godina a ako nekog zanima ti ljudi su jedino registrovano preduzeće u zemlji koje se bavi time i veoma su korektni i pošteni što se svega tiče a iz BG-a su.
 
1. Sredstvo pod nazivom "Biokill", originalno ga proizvodili Slovenci, pa je u srecna vremena moglo da se kupi kod nas, a sad samo tamo negde iza...Izuzetno efikasno za sve insekte, do te mere da ih posle jednog prskanja vise ne vidis godinama, BUKVALNO, a potpuno neskodljivo za ljude i zivotinje (obrati paznju na ono BIO u nazivu). Ko ima nacina da nabavi iz Hrvatske ili "dezele", nece se pokajati.

2. Sirce. Insekti, pa i muve mrze sirce. Potpuno prirodno, neskodljivo, samo mora da se obnavlja cesto, tojest prskas svaki dan. Mi to tako, ne volimo da se trujemo, vise volimo da prskamo. Koga ne mrzi da proba, ima da mi zahvaljuje.
 
Ima neko sredstvo koje se namaze na svim ulazima (vrata i prozori) i muve ne ulaze u farmu. Ne znam kako se zove sredstvo ali imam telefon prodavca. Aca 064-219-8252
 
Ugradite KLIMU u objekat i spustite temperaturu na ispod 10.celzijusa i resili ste problem muva. :haha: ::svaka cast::
 
imao sam to sredstvo sto mami muve .. traje par mececi kasnije se samo isprska vodom da b se obnovilo dejsto privlaci muve 6 mesci mazu se stokovi mesta gde se najvise skupljaju..najbolje je namazati povrsine koje nisu porozne ima dosta primera ,,... mogu da dodjem do preparata ..stize mi sa strane mislim da mi je drug sto mi je to doneo iz Svajcarske .. dao sam mu 15 eura . .za 100 gr. doda se malo vode i vrlo je efikasno najbolje do sada ,,, ne steti ljudima a ni zivotinjama ko je zainterasovan mogu da mu obezbedim i da narucim ... :D :D :D ::svaka cast::
Post je spojen: [time]1287679263[/time]
_________________________________________________
nasao sam kutiju ... iscepao naziv proizvoda....mmmmmm ali on zna sta mi je donosio ...tako da nema problema za kvalitet ...zna momak posao zastitio se ..ha ha iscepao naziv.. ko je zainteresovan neka mi se javi ja sam za sebe narucio ..200.gr.. vise nego dovoljno :D :D :D :D
 
Nazad
Vrh