Sumarstvo

Juce i danas.........
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG]
www.dodaj.rs
[/URL][/IMG] Tu su i kolica na prikolici,morali smo malo da nabacamo kamenja na jednom mestu je zeznuto da se prodje.
 
Mi smo neki dan radili u akciji bio 533 i vitlo krpan 5 tona.
Veći traktor ne može da stane koliko je strmo i malo mjesta.
Začudilo me kako 33 lijepo radi na vitlu .
 
11milimetara

- - - - - - - - - -

jeste uniforestovo vitlo vuce i vise nego po fabrickoj specifikaciji,a sajla jeste skupa ali je dobrog kvaliteta imao sam takvu sto je dosla s vitlo cetiti godine je vukla bez problema

- - - - - - - - - -

jeste uniforestovo vitlo vuce i vise nego po fabrickoj specifikaciji,a sajla jeste skupa ali je dobrog kvaliteta imao sam takvu sto je dosla s vitlo cetiti godine je vukla bez problema
 
Ja juce malo iso da obidjem sumu i premerim neka stabla i vidim kakvo je stanje na terenu.Eto da ne bude da u sumu idemo samo kad se secu drva.Na zalost ima mnogo prezrelih cerova kapitalaca,a takodje i par stoletnih grabova,kao i popadolog drveca i sve ce to morati da se sece i da se vuce iz sume.Napravio sam i dosta slicica da vidite o cemu se radi.




 
slike su lepe! misljenja sam da je steta vaditi ova stara stabla iz sume. Nemas ih puno a njihova vrednost u ekoloskom smislu je ogromna. Samim tim sto su pojedinacna stabla u lepoj mladoj sastojini , da bi ih posekao i izvukao iz sume sigurno ces morati makar ozuljati koru na pojedinim dubecim stablima. Bolje ih ostavi ako ne sve a onda makar neka. ..
 
Pa ne znam ni ja sta da radim,ali mi nije bilo sve jedno kad sam video koliko mi drva propada tako ne iskorisceno_Od njih ovako slaba vajda,a razmisljam ako ih posecem i izvucem neka koja su sama popadala da cu da oslobodim mesto da se razvija mlada suma,ovako je dosta guse ovi veliki i popadali.Inace u onom delu sto se vidi na slikama:4,5 i 6 su pre 10-12 godina seceni cerovi precnika od 80cm do 100cm,a iz najveceg smo izvukli oko 8m drva i suma je sad na tom mestu dobra.Mlada stabla su krenula da se razvijaju,praznine su popunjene i sve ok,medjutim suprotnu stranu smo dosta zanemarili i sad imamo takvu situaciju.
 
Najbolje sve porušiti i gotovo dok se može kod nas došla eu imam 4,5 hektra šume ne smijem ništa više a prije smio.
 
Eee,rusio bi ja sve da mi nije to cukun-cukun dedovina i kad posle mene ne bi trebalo nikom.Ovako mi se nekako ne da,a imam dosta sume,ova na slikama je 3ha,mozda nesto vise.EU se ne plasim.
 
@AcaOpel

EU ne sme u Medveđu! :osmeh:

Kish, mislim da je to bagrem, tako mi deluje po kori.

@gm80

Ako ti nije teško, pojasni na šta si mislio oko ekološke vrednosti starih stabala?
 
Nazad
Vrh