Ponovo o GMO

Daj nemoj biti naivan. Zar misliš da će to farmaceutska industrija dozvoliti?
 
i sta cee se desiti sa prirodnom selekcijom? pogledaj koliko ljudi ima na svetu,ajde posmatraj malo sa Prirodne strane . evo sad grubo posmatraj , do pre samo 50 godina je postojala neka prirodna selekcija da najjace ljudsko bice prezivi ,sadda te selekcije nema jer je nauka fenomenalno napredovala... sto znaci da i slabiji organizmi prezivljavaju uz medicinsku pomoc .... koliko ce ljudi biti za 50 godina na planeti?? pa neke prognoze su duplo vise nego sad ...a buduci ratovi se nece voditi zbog necijeg hira vec zbog HRANE I pitke VODE! ako ste se nekad zapitali zasto su ovi sa zapada dosli kod nas da kupuju kompanije koje proizvode vodu eto vam odgovora coca cola -knjaz milos ..... pa svi nadalje
Post je spojen: [time]1259350975[/time]
_________________________________________________
branko je napisao(la):
Daj nemoj biti naivan. Zar misliš da će to farmaceutska industrija dozvoliti?

Prica se po raznim forumima da farmaceutske industrije imaju lek protiv Kancera ali da ne zele da ga puste u prodaju jer ce ovako da zarade vise para prodajom nekih drugih lekova ..... A prica se i da je lek zasnovan na nekoliko vitamina koje se nalaze u vocu i semenkama raznih biljaka lako dostupnim potrosacima ....zasto bi potrosac kupio lek kad mogu da odu do prodavnice da kupe pomorandzu i lesnike....
 
Rastislav je napisao(la):
branko je napisao(la):
Daj nemoj biti naivan. Zar misliš da će to farmaceutska industrija dozvoliti?

To je po meni jos daleka buducnost za jedno par desetina godina mislim da ce takve stvari biti moguce.Da neko ne misli da ja lupetam kojesta neka pogleda dole video i proba da ga razume.
Ako nekog interesuju dometi nauke u ovom slucaju fizike neka pogleda string teoriju.(ima 11 delova)
[youtube]http://www.youtube.com/watch?v=E7FV9aaiwKQ[/youtube]
A šta misliš zašto se ćuti o antimateriji.Antimaterija je dobijena-šta misliš koliko je to tek moćna stvar.kretanje materije u vremenu i prostoru-a šta je sa antimaterijom.kada sudariš materiju i antimateriju(koja je dobijena) one se anhiliraju-u prevodu ponište se.pa šta misliš recimo:mi svi možemo da živimo isključivo od hleba u kojem se nalaze sve esencijalne aminokiseline(životne)i hleb i jeste glavna čovekova hrana-ALI mi ne živimo od hleba nego od svetlosti.ajd da neko napravi veštačku fotosintezu.a po N.TESLI prava priroda svetlosti je ustvari tama što i jeste.a da li bi za sunce mogao da kažeš da je živo biće?sve teorije koje smo učili su pobijene-od materije(ant),od atoma(kvarkovi),od evolucije itd....I kao što po ajnštajnu u teoriji relativiteta ispada da je materija starija od energije(dubljim razmišljanjem),što nije tačno ali je to on ipak dokazao i dobio(što je veoma štetno po čovečanstvo)-nadovezujem se na temu gmo ti je sve to isto neprirodno i dokazano je da se to može(genijalna je stvar)ali će to da se odrazi isto tako kao i ajnštajnova bomba.samo na fin način
 
1.tvoja greška neutron-poziron a ne elekron;2.hleb sarži sve esencijalne(životne)aminokiseline neophodne za život-nauči;3.ljudi žive od svetlosti-jer inače nebi imao hleba jesti;4.neke stvari moraš čitati između redova-jer nemožeš prihvatiti sve kako su drugi rekli i zapisali(jer to nemora da znači i da je tačno) kao što ja sam tvrdio za ureu(i što je moj stav sa polj.struke)
Post je spojen: [time]1259407029[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav:
Post je spojen: [time]1259407248[/time]
_________________________________________________
neutron-pozitron a ne elektron
Post je spojen: [time]1259407272[/time]
_________________________________________________
:ppozdrav: :cao:
 
moja greška priznajem,jeste elektron-pozitron.
Post je spojen: [time]1259408792[/time]
_________________________________________________
proton/antiproton;neutron-antineutron
Post je spojen: [time]1259410800[/time]
_________________________________________________
al ovo sve ostalo nisi u pravu
Post je spojen: [time]1259411020[/time]
_________________________________________________
jedino ako nisi zavrbovan od monsanta pa promovišeš njihove stavove o ne štetnosti GMO-pošto si biohemičar
Post je spojen: [time]1259411049[/time]
_________________________________________________
::novac:: :cool: :kisa:
 
Dragi Miroslave iz Adasevaca, ako sam dobro procitao sta pises imas 31 godinu, a jos uvek studiras biohemiju. Ako ne gresim, pa dokle si stigao sa studijama?
 
Paja je napisao(la):
Dragi Miroslave iz Adasevaca, ako sam dobro procitao sta pises imas 31 godinu, a jos uvek studiras biohemiju. Ako ne gresim, pa dokle si stigao sa studijama?

Ok je rasprava , ali sad da čoveka prozivaš mislim da nije uredu ! :sta:
 
Otisli ste van teme nacisto...

Genetska modifikacija jeste prirodna kada je radi priroda a ne gramziva kompanija!!!

Vecina naucnika koji se protive genetskoj modifikaciji se slaze da je prerano pustiti u masovnu proizvodnju nesto sto nije provereno i da je potrebno bar jos desetak godina istrazivanja da bi se shvatili mehanizmi delovanja dnk.

PS forumi pre svega trebaju da budu informativni raspravu ostavite za kafanu...
 
Danas sam gledao na domaćoj TV M o tome šta Monsanto radi američkim farmerima, i kako su ih naterali da koriste GMO soju. Strašan je kapitalizam. Izglasali su zakon kako ljudi ne mogu ostavljati seme soje za narednu godinu, i kontrolu vrše pomoću policije... Naravno onda Monsanto dolazi do izražaja. Sve koji prekrše taj zakon budu DEBELO novčano kažnjavani, putem skupih sudskih procesa. Prost zaključak iz svega jeste da ako ljude treba prinuditi na korištenje nekog proizvoda, onda taj proizvod sigurno nevalja, ili je štetan za ljude i životnu okolinu.

Ako to rade svom narodu, koliko će tek bezobzirniji biti kada ovde dođu? A doći će, pre ili kasnije.
 
Pa sad nisam baš stručan i ne mogu da sudim , samo sam mišljenja da je opasno se igrati sa prirodom .
Još gore je kad ljudi misli da znaju tj. nisu svesni šta neznaju . Kako kažu "ja toliko znam da ništa nečačkam" . Još nešto svi su negde videli da nazovem nakaze od ljudi tokom prve polovine prošlog veka (bilo toga i pre ali nije bilo kamera) . Jer se danas sve može predvideti sa ultrazvukom i na vreme reagovati (lekovma...) , što je po meni dobro .
Tako da će doći vreme kada će ljudi moći da upravljaju ili utiču i na ostalo , što je opet OK . Ali postoji i druga strana medalje da sve može da se izmakne kontroli kao u onim Hičkokovim filmovima .
 
nisam strucnjak ni za nuklearno gorivo, pa ipek nebih voleo da se budim pored reaktora.Totalni sam laik sto se tice gmo al ona narodna mesati babe i zabe jednostavno se krsi sa zdravim razumom
 
Naravno, potpuni sam laik za ovu tematiku, ali iz svega ovoga vidim samo korak bliže ka sveopštoj kontroli pojedinca, što ukida privatnost.
 
Nazad
Vrh