generalna motora - kvalitet delova

cukaneca

Banned
Učlanjen(a)
21 Sep 2008
Poruka
2.088
Lokacija
kambodza
Krenuo sam da radim motor na autu i u dilemi sam delove kog proizvodjača da uzmem?? U pitanju je motor na pasatu b4 1,9 td. Zasad su mi recimo najbliže 'mahlove' karike, mada je kod mene najveća ponuda 'colberschmita'. Kakva su vam iskustva u ovome? Takodje bi mi koristila iskustva o ugradnji delova u traktorske motore, jer ću verovatno nazimu raditi motor na rakovici 60 kojoj sam prvi vlasnik i motor dosada nije otvaran.
 
Koliko znam i ovde je jaka ponuda colberschmita odnosno prodaje ih Cubi a posto su oni najjaci... Cujem da su ljudi sa njima zadovoljni!
 
Kvalitetne su i MAHLE i KOLBENSCHMIDT su kvalitetni delovi samo ako se nadju originalni (ima i falsifikata)
 
U fergusonov motor, pred prosle godine sam ugradio SM- ove karike. Pokazale su se odlicno :D
Kostaju oko 700 din po klipu, kupljene u Juselu, Sabac.

Prosle zime sam u Golfa ll ugradio Mahlove karike, za sada nisu lose.
 
To je Nemacka marka.

Kod nas je dosta ljudi, njih ugradjivalo.
Nisu se lose pokazale.

Schottle Motorenteile SM
 
Ja sam isto ugradio SM (po novom NPR) karike u 577 i do sada nemam zamerki na njih. Placene su 72 evra komplet za sva 4 klipa. Tamo gde sam ih kupio mi je receno da su to trenutno najkvalitetnije karike na trzistu, inace prodaju i MAHLE i KOLBENSCHMIDT! :D
 
Ako uradim generalnu na Ursusu 904 sta mislite cije sklopove da postavljam AG ili MAHLE?
I jos nesto sam hteo pitati nekog ko ima vise iskustva, dali da ugradim turbinu ili je moguce da mi stvara komplikacije kasnije? Unapred hvala i tema je sasvim na svom mestu. :ppozdrav:
 
Mislim da su delovi OK, samo to izadje malo ::novac:: skuplje ako oni ugradjuju.

Perkins je brend, ima dugu tradiciju.
 
Razlog mog pitanja za perkinsa je potraga za klipovima 1 i 2 specijale motora m-34 na rakovici 60. Prvi sam vlasnik tog traktora kupljenog 1979. i motor još nije otvoren. Planiram da ga uradim ali tako što bih razbušio blok. Komšija koji je prošle godine radio takav isti traktor mi se žalio da nije mogao da nadje klipove na specijalama pa je vratio na standard i nije zadovoljan, te i ja hoću da izbegnem stavljanje hilzni. Za ovu firmu iz Budisave mi treba info da li je to 'pravi' Perkins.
 
Peet je napisao(la):
Ako uradim generalnu na Ursusu 904 sta mislite cije sklopove da postavljam AG ili MAHLE?
I jos nesto sam hteo pitati nekog ko ima vise iskustva, dali da ugradim turbinu ili je moguce da mi stvara komplikacije kasnije? Unapred hvala i tema je sasvim na svom mestu. :ppozdrav:
Ako ubacis prave delove, i netreba ti turbina. Osvezen motor imace onu staru snagu. Kada se ugradjuje turbina, ugradjuju se i druga poboljsana glava, klipovi i karike. Sa ovim obicnim se neradi.
 
Nazad
Vrh