Vadilica krompira Majevica

ceetrom

Član
Učlanjen(a)
3 Apr 2010
Poruka
38
Lokacija
Becej
Početnik sam proizvođač krompira. Ove godine se dočepao Majevicine vadilice, ali nemam baš ništa iskustva. :sta:
Molim Vas podelite samnom iskustva.
Unapred Hvala!
 
ceetrom je napisao(la):
Početnik sam proizvođač krompira. Ove godine se dočepao Majevicine vadilice, ali nemam baš ništa iskustva. :sta:
Molim Vas podelite samnom iskustva.
Unapred Hvala!
imam ja neko uputstvo od vadilice pa navrati
 
druze moj ja i moja porodica smo proizvodjaci krompira preko 50 god.imali smo tu vadilicu pre nekih desetak godina radovali smo se kada smo je kupili i isto tako kada smo je prodali.moze da te posluzi za neko vreme iskoristi je i skupljaj pare i kupi poljsku vadilicu stari tip oni sa volanom za podesavanje dubne,od kada smo to kupili odmorili smo se!!!!
mozda ima neko i dobro iskustvo sa majevicom ali ja imam lose!!!!!!
 
citat......
druze moj ja i moja porodica smo proizvodjaci krompira preko 50 god.imali smo tu vadilicu pre nekih desetak godina radovali smo se kada smo je kupili i isto tako kada smo je prodali.moze da te posluzi za neko vreme iskoristi je i skupljaj pare i kupi poljsku vadilicu stari tip oni sa volanom za podesavanje dubne,od kada smo to kupili odmorili smo se!!!!
mozda ima neko i dobro iskustvo sa majevicom ali ja imam lose!!!!!!

Moze li koja slika te tvoje POLJAKINJE:haha:?

Da vidimo o cemu se radi!!! Pozdrav ! :ppozdrav:
 
To je ta mašina.
Koja konjska snaga je potrebna. Meni su rekli da su ga vukli sa rusom T40, ja planiran sa TD42, ako neće onda IMT 565.
 
moju je terao imt 560
skeniracu katalog pa cu postaviti u teh dokumentaciji
 
Evo slike moje vadilice.
smvlad.jpg

30280f5.jpg
 
Ja sam ovu nasledio, inače sasm se i raspitivao, našao sam jednog što je tražio čini mi se 1200 E.
I ja sam vadio luk, zadnji deo se može skinuti, da ne trese toliko, da se glavice ne oštete.
 
Vadilica je marka Samro-svajcarska proizvodnja, doterao mi je rodjak pre 3 godine i doterao je jos dve takve koje sam prodao preko leta negde u pozarevcu. POvrsina zavisi od toga kakvi su radnici, ali vadio sam i po 30 ari dobrog krompira dnevno i sto je najbitnije sve ide u dzakove. Evo par slika kako izgleda:


dsc00653ia.jpg
dsc00650s.jpg



dsc00649s.jpg
dsc00652c.jpg
 
Hvala borko za slike! apsolutno dobra stvar sto ide odma u dzakove.ej ako nije tajna koliko vredi ta vadilica -u srbiji- cisto orijentaciono pitam. mozda ide malo sporije,ali ipak 2 radnika.i nema skupljanja sa zemlje.
 
Pa ove dve sto sam prodao bile su po 800 eura komad, ali to je bila ta cena jer je rodjaku ispalo tako da je morao sve tri odjednom da kupi u svajcarskoj i plus prevoz jer ih dovozio auto prikolicom jednu po jednu.
A ja gledam kad smo svi kuci preko vikenda pa onda idemo mi samo, ne placam nikoga, a mi najbolje znamo kako najbrze uraditi nego nekome da pokazujem celi dan i da se jurim sa njim.
Vadio sam i crni luk sa njom, zavrsava bez problema posao
 
Nazad
Vrh