Kada niste u traktoru, vozite

Sa Outlanderom ne ali sa Carismom da, veoma dobri, motori dugotrajni , malo neznije oslanjanje.
 
A jel ovi 1.9 dci svi imaju bosch PVP i dizne ili postoje delphi verzije i kod njih? Posto li je za njega plivajuci?

Trebalo bi da svi imaju Bos,mozda simens,ali Delphi je katastrofa vezana za 1.5,ali interesantno je da i mercedes ugardjue Delphi a nema problema :osmeh: Bila je priča da je od 2006 otklonjen problem,ali ja lično znam čoveka koji 2008 kupio novog Clia i razletela mu se PVP u voznji.
 
Bem li ga.Znam da svi koji imaju Passat B6 sa tim 2.0 TDI motorom imaju muke jer taj motor prima mesečnu platu.Većina je rešila probleme prodajom automobila ili zamenom za verziju sa 170 ks kod koje su rešeni problemi.
 
Nema taj motor 140 ks skoro nikakvih problema . Postoje 2 verzije 140ks , kod VW , 8 i 16 ventilski . Ovaj 16v je komon reil i snjim ima problema a u Micubišiu je 8v verzija , pumpa dizna . Treba vidjeti samo dal 6. brzina nema kakve anomalije . Jedini problem na tim motorima je oko uljne pumpe , ali ne dešava se baš kod svih , naime istroši se nekakva osovinica uljne pumpe , uglavnom ako se upali lampica ulja odma treba stati da nebi bilo problema . Meni se jedino ne svidja što je autlender sa tim motorom samo 2wd .
 
Ljudi jel mozete da pojasnite to za WV motore sa 8 i 16 ventila. Ako su oba 140 ks koje su oznake i kako se razlikuju. Vidim da su i po oglasima za wv i Audi poceli da pominju dal je 8 ventila ili ne. Izgleda da ima problema stvarno sa tim motorima od 16 v
 
ad7f7e2e45431686fd9ed034064b5f76.jpg
Evo mog terenskog vozila odlicna masina za poljoprivredu.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ljudi jel mozete da pojasnite to za WV motore sa 8 i 16 ventila. Ako su oba 140 ks koje su oznake i kako se razlikuju. Vidim da su i po oglasima za wv i Audi poceli da pominju dal je 8 ventila ili ne. Izgleda da ima problema stvarno sa tim motorima od 16 v

Kod golf 5 sa 8v je motor BMM , a kod pasata 6 BMP , dok su 16v BKD odnosno kod pasata pored BKP postoji i CBAB motor koji nije pumpa dizna nego CR . Radije 8v nego 16v i prve veryije CR motora.Ili reci koji auto te konkretno zanima : golf 5 ili 6 ,pasat ....
 
Kod golf 5 sa 8v je motor BMM , a kod pasata 6 BMP , dok su 16v BKD odnosno kod pasata pored BKP postoji i CBAB motor koji nije pumpa dizna nego CR . Radije 8v nego 16v i prve veryije CR motora.Ili reci koji auto te konkretno zanima : golf 5 ili 6 ,pasat ....

Svaka ti dala za ovo objasnjenje. Ma ne bih jos da menjam auto nego me interesuje. Ono nikad se ne zna ako iskoci nesto povoljno. Trenutno vozim golf 4 TDI(crveno DI) i zadovoljan sam. Ako bih menjao onda najradje audi A4 karavan ali da motor bude proveren. Ovo me sad bas baci u razmisljanje
 
Corsa B 1.7 dizel,isuzu motor se gasi na leru. Znaci ako odstoji nekoliko sata i nakon toga ga upalim auto se ugasi ako mu odmah ne dam gas,i cim pustim gas auto pocne grozno da radi i ugasi se. I tako zeza 10-ak minuta i onda radi normalno. Sta bi moglo da bude? Ceo sistem za gorivo je ociscen pre nekoliko dana.(rezervoar,creva,zamenjen filter.)
 
Falš vazduh bi vukao uvek,ako se dešava kad ostoji onda ti vraća gorivo u rezervoar pa dok nabije pritisak radi kao na 3 klipa.Koji si filter stavio?
 
Probas na flasu da vuce direktno naftu i ako tako radi najverovatnije je nesto od creva da falsira ili neki spoj. Sama pumpa vuce naftu i tu ima neko zezalo koje hoce otkazati pa tasko povlaci. Po meni najverovatnije ce biti bos pumpa za remont jer imao sam slicnih problema sa drugim vozilima koji se tako manifestuju. Nepovratni ventili nisu nikakva sigurnost i sebi sam stavljao na golfa 1 nekoliko i dok nisam ac pumpu stavio kao nepovratni ventil nisam se mogao resiti istog problema. Bos pumpa 99% ce ici na remont
 
Senzor temperature.
Ne verujem da je senzor temperature zato sto me je ovo zezalo celog leta. Mislio sam da je do filtera i promenio sam filter i lepo je radio nekoliko dana bez ikakvih problema,i onda je ponovo poceo da zeza. I meni se cini da je pumpa. Jel zna neko koliko se krecu cene remonta pumpe ili polovne pumpe?
 
Nazad
Vrh