Kada niste u traktoru, vozite

Jovice24, imao sam stila 1.6 2002. godište i nemam lepe reči za taj motor i godište. Ima dosta fabričkih problema sa motornim računarom i zna biti skupo na kraju. Bolje ga zaobiđi.
 
Jovica24 uzmi puntica i miran si, dobar autic i jeftin za odrzavanje. Eventualno neki Peugeot 206 ili Opel Corsa C
 
Jel nema nekog Pezoa 206 ? Imas ih od 1.1 do 1.6 benzinci. Odrzavanje im je bas povoljno,udobni su i imaju svu potrebnu opremu tipa servo,el.podizaci,klima,centralna na daljinski... Za 2500e mora da bude odlican.

Ja sam pre dve godine kupio Pezo 206 sw sa opremom XS 2004 godiste 1.6 uz njega sam dobio i nove zimske gume sa celicnim felnama platio sam ga 2950E . Ove godine sam mu uradio veliki servis i zamenio set kvacila cuo se druk lezaj pa kad vec otvaram zamenio sam ikorpu ilamelu, set kvacila i veliki servis sa rukom sam platio 275 E. Prezadovoljan sam saautom i potrosnjom na otvorenom nesto iznad6l a lokal izmedju 7-8l. Istovremeno sam imao i Opel korsu C 2001 1.7 TD za nju nemam reci hvale osi motora koji je njoj bio ISUZI,inace udobnost i ostalo losa ocena zato sam je prodao kod mene prednost imaju Francuzi.:ppozdrav:
 
Gotovo niko dok ne kupi Pezoa ne veruje koliko su sad jeftini za odrzavanje. Moj takodje ima XS paket opreme,ali je 1.4 16v 65kw.
 
Poslednja izmena:
Potveđujem ja imam xsaru 2004g benzinac sa plinom i matori ima peugeot 206 sw diesel 2.0 i oba su odlični rijetko se kvare a jeftini za održavanje .
 
Vozio sam dugo Reno 4 prvo 1979-1986-1991 imao sam i Opela ali FRANCUZ je zakon.Svi rodjaci i drugari i rodjaci su me zezali da sam zaljubljen u renoa, ali vremenom svako od njih kad kupio Francuza vise ne menja bilo da je to Reno Pezo ili Citroen:ppozdrav:
 
Kod renoa mi se ne svidja jer njegovih ,recimo,135ks je daleko slabije i tromije nego 135ks u nekom audiju,bmw ili cak pezou.Zasto kako ali je definitivno tako.
Za odrzavanje nisu skupi tj. isto kao i vecina drugih iz te klase.Po meni benzinac zbog komplikovanosti dizela.FAP filter+EGR+turbo+pumpa+dizne...mzna to dosta cesto da se izkomplikuje.
Prednost dajem benzincima ali ne bezim od dizela.
 
Da vozio sa zajedno sa cerkom oko 4 godine veoma zahvalan auto,ne bi ni zamislio dok ne probas koliko je to mocan auto.Sada vozim B klasu 3 godine i mislim da mogu realno suditi iz svog iskustva.Pozdrav
 
Jel ima ko iskustva od vas za Lagunom II 2005-2006.godište restajling. Benzin, Dizel, prednosti, mane ?

Za benzince ne znam.
Dizelasi do 2004 (do kraja 2004, to su poslednji primerci pre restajlinga) nisu imali fap filter. Ja bih trazio takav (pre restajling Laguna II). Doduse meni se i vise dopada ta lamelasta maska, nego ova sa dva dela (izgleda da je sa dva dela, jer je na sredini znak, a ne na haubi), ali to je stvar ukusa.
Koristim 1.9 dci, 88 kW (120 ks), motor dobro sluzi, za sad nemam zamerke, auto je jako udoban, ali mnogo zavisi koja je oprema u pitanju (digit klima, tempomat, a moze i bez, t.j. imas od klot verzije (mislim da "kazu" authentique) do najvise opremljene initiale - ako se dobro secam - 6 klase opreme + moglo se naruciti opreme i "preko" klase, a imas i "podklase", t.j. milion variantu). Ja se ne bih usudio u ovaj restajling, t.j. sa fap filterom.

- - - - - - - - - -

Kupio sam Stila 1.9jtd u aprilu, do sad sam presao 10.000km sa njim, auto je perfektan po mom misljenju!
Jeste da nekad izbaci neku gresku ali je sam i obrise odma (npr meni izbacuje povremeno 'voda u filteru goriva').
U pricu o potrosnji necu zalaziti da me nebi neko prozivao ali mogu reci samo da sam prezadivoljan potrosnjom!

Sigurno nije preko 5,5 kod Stila.
Kod mene gore pomenuti auto je ispod 6 "kombinovana" (gradska voznja oko 7, van grada oko 5, uglavnom ispod - auto ima 6 brzine, pa ima 1600 obr. motora kad ide 90 km/h -, na autoputu nesto ispod 6 do 140 km/h).
 
Vozim ja al 2001 sa fabrickim plinom i mogu ti reci da sam preyadovoljan,sto se tice dizela ja ih licno nevolim pa tako nisam kompetentan sagovornik.

Jel si imao kad problema sa elektronikom? Ja sam imao 1.8 16v https://www.facebook.com/photo.php?...66954554.1073741828.1471513616&type=3&theater tps://www.facebook.com/photo.php?fbid=10200633767874577&set=a.10200633766954554.1073741828.1471513616&type=3&theater i nisam nasao pravog majstora da resi problem i otisla je od mene
 
Nesto ozbiljnije nikad, sitnice tipa sajli podizaca,senzore pali pritiska u gumama sjebali ih vulkanizeri itd a kod mene je 6 god.
 
Jel ima ko iskustva od vas za Lagunom II 2005-2006.godište restajling. Benzin, Dizel, prednosti, mane ?
imam ja 1,9 dci ,2002 god samo motor sa 107 ks,kod mene je oko 2 god i oko 40 000km,za sad je sipaj gorivo i teraj,nemam nekih bitnih zamerki ali ponovo poenta je uzeti dobar auto kada se kupuje,a ne neku sa pola miliona na sajli pa onda crklo ovo,crklo ono,sve ima svoje,a sto se tice odrzavanja i delovi su pristupacni za nas obicne smrtnike,dakle mislim da pruza dobar odnos cene i kvaliteta,ali vodi racuna koji god auto da uzimas svi su presli od 100 000 do 200 000 u Srbiju kad stignu :haha:
 
Pa pazi komšija za 1000€ uzeo e46,sa 356782km na satu i vozi ga već dve godine samo redovni servisi,dakle nije bitno koliko je auto prešao već kako je održavan.

Ako se već uzima auto preko,onda pravac Švajcarska i kupiš nešto tek registrovano jer Švajcarac da bi registrovao sve što ne valaj mora da zameni.Ja od Švajcarca kupio Insigniu,čovek zastupnik neke firme za balkan od 2010 do 2016,prešao 160 xxxkm,al sve na otvorenom i redovno održavanje i auto ko nov,samo ulje i filtere zamenio i kupio joj gume jer bila na 17,ja stavio 19-ce,a nisam morao.
 
Nazad
Vrh