Kada niste u traktoru, vozite

Može da se nađe.Imam dizela 1.6 TD od 2002 godine.Pregazio je boga oca kilometara uz 2 karikanja i punu generalnu.Sada služi kao radni auto a i paradni kada god zatreba,pali i vozi.Osetljiv je na trapu mada su i delovi loši pa to spada u potrošnu robu.Održavanje je smešno.Imam i Italijana gde je održavanje prilično papreno.
 
Ovakvog mozes naci u solidnom stanju za 500 eur sa 1,8 benzincem koji je zakon. Ovaj je placen 250 eur ali posle sredjivanja je mnogo veca stavka bila tako da nije za prodaju jer sluzi nameni preko granice
DWWCt90.jpg
 
Vozim audi jaje 19 E..Oko 6 godin kod mene.Sem diktunga glave,veceg kvara nije bilo.Najveca mana su mu los kvalitet selena i solja na amontizerma
 
Gde moze da se nadje Audi jaje za 500 evra ispravan ?
Ja sam mog 1,8 sa plinom dao jedenas za 600 evra. ALI, nije bio registrovan, istekao atest, bez akumulatora, sa losim gumama i pokvarenom benziskom pumpom.

Послато са GT-S5570 користећи Тапаток 2
 
Pozdrav kolege. Da li neko ima iskustva sa Mercdesom c180 komresor? Danas sam gledao jedan na placu i svideo mi se jako ali u kosultacijama sa raznim majstorima ispada da ce mi istruliti za godinu dana i potrositi svetske rezerve goriva. Imaju li njihove konstatacije veze sa stvarnoscu? Do sad sam vozio Mondea iz 99 koji je kupljen kad je bio skup auto. Mecka je iz 2002 godine.
 
Vozio moj mali,ko svaki Mercedes ako hoces kvalitetno da održavaš onda traži dublji džep,ako hoćeš da ga održavaš delovima iz male privrede onda je uslovno jeftiniji.Potrošnja kao i svaki benzinac sa nadpunjenjem po gradu se vrti oko 9l ako voziš disciplinovano,ako ti teška desna noga onda popije i preko 11l.NA otvorenom ispod 6.6 nikad nismo mogli da ga spustimo.Nije neka zver ali ima sasvim dovoljno KW po KG,tako da ume i da povuče kad zatreba.
 
Odustao sam definitivno od kupovine juga, pa sam sačekao i dodao u budžet nešto novca tako da bi kupio nešto do 2.5k €. U cijenovnom rangu sam našao par vozila koja mi se svidjaju:
Fiat Punto 2003 godište 1.2 benzin
Fiat Stilo 2002 godište 1.6 benzin
VW Polo 2001 godište 1.0 benzin
Seat Ibiza 2002 godište 1.2 benzin
Nekako mi se Stilo najviše svidja zbog opreme i udobnosti, a najmanje zbog potrošnje i vješanja koje mekano. Molio bi da forumaši koji imaju neko od ovih vozila iznesu svoja iskustva. Hvala..
 
Jel nema nekog Pezoa 206 ? Imas ih od 1.1 do 1.6 benzinci. Odrzavanje im je bas povoljno,udobni su i imaju svu potrebnu opremu tipa servo,el.podizaci,klima,centralna na daljinski... Za 2500e mora da bude odlican.
 
Zemljace u globalu ti fiat stilo imaju dosta problema,a kod svih fiata je u globalu elektronika najveci problem..Polo sa tim motorom je tralja od auta,jedva se vuce,a i odrzavanje mu nije bas na ruku,fiat je povoljniji...

Goxy za potrosnju ne znam al limarija kod tih mercedesa je stvarno ocajna,sve do jednog sto sam gledao su protruli il u fazi trulenja,isto kao i Mercedes Vito kombi,
 
Zapao mi je i on za oko. Zanima me isto tako, koji bi se najbolje ponaošao na makadamu? Jer do magistralnog puta imam pola kilometra šljunka, rupa i sl.
 
Kupio sam Stila 1.9jtd u aprilu, do sad sam presao 10.000km sa njim, auto je perfektan po mom misljenju!
Jeste da nekad izbaci neku gresku ali je sam i obrise odma (npr meni izbacuje povremeno 'voda u filteru goriva').
U pricu o potrosnji necu zalaziti da me nebi neko prozivao ali mogu reci samo da sam prezadivoljan potrosnjom!
 
Lybra mnogo dobar auto. Kad je moj stric kupio pre mnogo godina i kad sam prvi put seo za volan prvo sto mi je palo na pamet je da astra ne moze da joj prismrdi, a onda da ni vectra ne moze da joj prismrdi. Znaci izuzetno kvalitetano odradjen auto i konforan sa odlicnom opremom, a sad im i cene nisu visoke. Jedino sto im je dizajn malo cudan.
Sto se makadama i uopste losih puteva tice mislim da je astra g nesto neprevazidjeno.
 
Nazad
Vrh