Kada niste u traktoru, vozite

70e325f0cc3b4ef5719ffb4d2345b760.jpg
 
Pozdrav kolege forumaši. Odlučio sam da pazarim svoje prvo vozilo. Pošto putujem na posao svaki dan i ukupno predjem 80 kilometara, odlučio sam da uzmem nekog benzinca male kubikaže i ugradim sebi gasni uredjaj. E sad na umu su mi bila razna vozila, ali nekako mi se svidio jugo koral in 1.1 benz. Pošto je moj stari vozio juga punih 12 godina i prije toga stojadina, znam da je to vozilo bilo odlično. One parola "vozi jugo, nećeš dugo" ili "u srcu ga furam, uz brdo ga guram" nisu uopšte prolazile, jer je jugica bio odličan samo ga vrijeme i hrdja pojela. Uglavnom htio bi da mi podjelite vaša iskustva sa ovim vozilom. Da li da pazarim ili ne?
Edit* Isto tako budžet mi je potanak, pa ne bi neke ladje da kupujem :D
 
Ja i dalje vozim Hondu Accord 2.2 karavana 2005god i za sad imam 310 000km. Sto je ogromna kilometraza za Svajcarsku.
 
Pozdrav kolege forumaši. Odlučio sam da pazarim svoje prvo vozilo. Pošto putujem na posao svaki dan i ukupno predjem 80 kilometara, odlučio sam da uzmem nekog benzinca male kubikaže i ugradim sebi gasni uredjaj. E sad na umu su mi bila razna vozila, ali nekako mi se svidio jugo koral in 1.1 benz. Pošto je moj stari vozio juga punih 12 godina i prije toga stojadina, znam da je to vozilo bilo odlično. One parola "vozi jugo, nećeš dugo" ili "u srcu ga furam, uz brdo ga guram" nisu uopšte prolazile, jer je jugica bio odličan samo ga vrijeme i hrdja pojela. Uglavnom htio bi da mi podjelite vaša iskustva sa ovim vozilom. Da li da pazarim ili ne?
Edit* Isto tako budžet mi je potanak, pa ne bi neke ladje da kupujem :D
Ne fali nista jugicu ako se odrzava kako treba sluzi lepo.Ja sam vozio Yugo55 91'godiste desetak godina nije me nikad ostavio na putu.Kod nas ima vozaca koji samo teraju ne gledaju i ne slusaju nista kupuju ulje na tocenje koje menjaju ko zna kad pa kad se pokvari bude je..m ti auto.Samo kvalitetno ulje i filter na 5-6 hiljada kilometara.
Mom jugisi se na kraju limarija raspala skroz nije bilo isplatljivo da se vise ulaze izvadio sve sto valja prodao(motor,menjac itd.) skoljka na reciklazu.
Ako se kupi u koliko toliko dobrom stanju trajace.
 
Ne fali nista jugicu ako se odrzava kako treba sluzi lepo.Ja sam vozio Yugo55 91'godiste desetak godina nije me nikad ostavio na putu.Kod nas ima vozaca koji samo teraju ne gledaju i ne slusaju nista kupuju ulje na tocenje koje menjaju ko zna kad pa kad se pokvari bude je..m ti auto.Samo kvalitetno ulje i filter na 5-6 hiljada kilometara.
Mom jugisi se na kraju limarija raspala skroz nije bilo isplatljivo da se vise ulaze izvadio sve sto valja prodao(motor,menjac itd.) skoljka na reciklazu.
Ako se kupi u koliko toliko dobrom stanju trajace.
I mi smo tako uradili, jugo otišao davnih dana. Kao što sam već pomenuo meni treba vozilo sa kojim bi prelazio godisnje 20000+ kilometara, a budzet mi nije toliko velik. Zanima me taj koral in jer je mali potrosac, jeftin za registrovati, jeftin za odrzavanje, kompaktan. To bi po meni bile dobre strane novog juga. Samo me zanimaju kakve su lose strane? Kad valja radnicima elektra koji svakodnevno predju dosta kilometara, trabo bi da valja i meni..
 
Ako imaš budžet za održavanje kao elektroprivreda uzmi ga slobodno. Za tu kilometražu ti treba nešto ozbiljnije od juga.

Ne racunas da radnici elektra ne cuvaju vozila,i da su vecinom pretovarena,a jovica je vec napisao da mu budzet nije jak za nesto skupo.....

Ja bih ipak pogledao kakvog opela....kadet,korsa,askona,,,,
 
Dobra strana na koralu in je sto je bolje odradjen lim,valda je bolje zasticen ne truli brzo ko druge serije,a losa sto su im delovi novi skocili skoro za duplo ,ali retko kad nesto crkne,ja imam sa plinom 10 godina star uglavnom sluzi za voznju po selu zahvalan je menjo sam mu sad lamelu i korpu i druk lezaj,.koja je bila jedini ozbilniji izdatak ,ovo sve sitnice poput opravke alansera i sitno da se ne racuna,al ga vozim stalno na plin benzin nisam sipo 7 do 8 godina i pali na plin,neki su pricali prvo upali na benzin pa posle na plin,ma kod mene stoji stalno na plinu verovatno je karburator vec zapeko i membrne,teracu ga jos dok nepocne da se kvari.
 
Dobra strana na koralu in je sto je bolje odradjen lim,valda je bolje zasticen ne truli brzo ko druge serije,a losa sto su im delovi novi skocili skoro za duplo ,ali retko kad nesto crkne,ja imam sa plinom 10 godina star uglavnom sluzi za voznju po selu zahvalan je menjo sam mu sad lamelu i korpu i druk lezaj,.koja je bila jedini ozbilniji izdatak ,ovo sve sitnice poput opravke alansera i sitno da se ne racuna,al ga vozim stalno na plin benzin nisam sipo 7 do 8 godina i pali na plin,neki su pricali prvo upali na benzin pa posle na plin,ma kod mene stoji stalno na plinu verovatno je karburator vec zapeko i membrne,teracu ga jos dok nepocne da se kvari.
I koliko prelaziš godišnje kilometara?
 
Ja vozim Juga od zeta kada je sezona voca da ne habam Astru. Ima 160-165k kilometara i ide odlicno. Nije mu dirao motor, menjac nista. Samo potrosni materijal a ima kuku i vucemo sa njim 500-600-700kg robe redovno. Duva na iber ali ima snage i dalje i trosi normalno 8-9l plina pod teretom. Kontam da ce izgurati 200kkm. Mana zastava vozila je samo udobnost, kao i IMT traktori. Sto se tice odrzavanja ne postoji jeftinije vozilo.
 
I koliko prelaziš godišnje kilometara?
Oko 7 hiljada vozi ga zena vise neg ja.Nije za negde dalje za pazar il slicno posto mu boca od 40 litara zauzela ceo gepek.Mada moze i to uglavnom kad idem malo dalje uzmem druga kola,nikad neznas sta ces kupiti ,primer na vasaru ,i slicno ,al za po selu je ok,nezaklucavam ga uopste .
 
Svaki sluzi dobro ako se na vreme odrzava. Sa zastavama sam se navozao takoreci bez ijednog kvara a vw cu zamrzeti zbog banalnih kvarova i instalacije i bravica. Vrlo jeftino se moze naci opel korsa, reno 5 , i slicni modeli koji su jako mali potrosaci a vrlo izdrzljivi . Ujaku sam prosle godine nasao renoa 5 i prezadovoljan je sa njim a potrosnja ispod 5L na 100. Reno je vrlo zahvalan auto i prelazi jako mnogo bez kvarova a pristupacni i prilicno jeftini delovi. Imao sam ih nekoliko komada i najzadovoljniji sam na njih i opel program od starije generacije vozila
 
Oko 7 hiljada vozi ga zena vise neg ja.Nije za negde dalje za pazar il slicno posto mu boca od 40 litara zauzela ceo gepek.Mada moze i to uglavnom kad idem malo dalje uzmem druga kola,nikad neznas sta ces kupiti ,primer na vasaru ,i slicno ,al za po selu je ok,nezaklucavam ga uopste .
Čovek planira preko 20000 km godišnje. To je mnogo za yuga.
 
Nazad
Vrh