Kada niste u traktoru, vozite

Ovo je na oglasu mislim od benzinca rezervoar jer koliko mi se cini moje grlo je dosta sire od ovoga na slici i cak je duzi koliko mi se cini. To je ko plasticno bure odozdo gledajuci. slikacu bas sutra da se vidi
 
Ovo je na oglasu mislim od benzinca rezervoar jer koliko mi se cini moje grlo je dosta sire od ovoga na slici i cak je duzi koliko mi se cini. To je ko plasticno bure odozdo gledajuci. slikacu bas sutra da se vidi

Ovaj je od benzinca zato sto je steker sa 4 zice na plovku,dve zice za plovak a dve za pumpu,i tvoj mi je rezervar sumnjivog porekla zato sto dizeli nebi trebalo da imaju onaj pipak koji stiskas
 
Garantovano je njegov jer i kod strica je istovetan pasat samo 1.9D . Otprilike iste zapremine rezervoar ali i nemoguce je takoreci staviti drugi zbog oblika u podu. Trake sto ga drze i vijci izrdjali tako da koliko sam video nije skidan nikad verovatno.Tacno je vece gtlo sto sam i predpostavio i cak je sigurno i siri od benzinca.Imam slike samo ako uspem uplodovati
fotografija0018.jpg
[/IMG]
fotografija0020.jpg
[/IMG]

- - - - - - - - - -

Izvinjavam se za cas fizickog i vezbe vrata ,a ovo je taj famozni pipak za dodatnu kolicinu
fotografija0021.jpg
[/IMG]
 
Poslednja izmena:
Dobra GTL mediteranka jos. navozao sam se sa 101-128 sigurnih 350000 km.7 kom sam ih imao od 74 god do 92 god najmladja. posle toga su mnogo losije radjene.
 
Zastava je sila, posle 10 000 produva i izvadi se iberlauf crevo napolje. Posle 50 000 vise duva na iberlauf nego na auspuh.


@Mihailo78
Mediteran sa slike, da li ima italijanski motor?
 
Nije italijanski, domaći je motor, valjda DMB. Kupio sam je pre 10 godina, motor je tada troškario ulje pa sam odradio neku polu-generalnu ( 150 evra delovi i obrada + 100 evra ruke ), tada je prvi put otvaran i posle toga je prešla 100000 km bez problema i motor je i dalje odličan, vozi se na TNG. Te starije Zastave su bile dobre i pouzdane, ja sam sa mojom išao i na more u C.Goru.
 
Te starije zastave su bile kvalitetnije. Bilo je i pocetkom 90tih kvalitetnih serija, koje su sklapane od zaliha starih delova. Kasnije cini mi se kako koja godina prolazila izbacivali su sve losiji i losiji kvalitet.
 
Ja moram videti sa rodjakom da menjam Zastavu 128 zrelu za otpad za Mediteranku u slicnom stanju kako bi je restauriram. Imam u dvoristu 7 128ica, od toga 5 za otpad:haha:. Nikako da skupim vremena da ih rasturim i ocerupam ispravne delove. Jos uvek vozimo jednu a tata je sa Zastavama presao preko 300000km. Posle 5-6 godina i 120000km jedna se nacisto rspala. Ta (a i ova sad) je neretko isla putevima koji su i za dzipove izazov. Motor iz te je generalisan i stavljene hilzne od Simce. Posle raspada auta, tj.. 120000km motor je izvadjen i prekaricen i ugradjen u drugi auto. Jos bi on isao da auto nije slupan, ovako stoji u rezervi.
 
Sve lošiji i mnogo lošiji. Kada sam i uprkos odgovaranju prijatelja i rođaka, ipak na svoju ruku kupio novog u Kragujevcu i sav srećan krenuo kući, već na Zlatiboru sam se pokajao i najradije ga vratio u fabriku. Pošto to nije bilo moguće, vozio sam se nepune tri godine i prodao ga za jedva pola cene. U međuvremenu na njemu zamenio sve i svašta, što ne bi ni pomislio ni očekivao od novog auta. Ovi stariji su kao i sve drugo iz onog vremena bili dosta pouzdaniji, imao sam jednog i lepo se sa njim navozao ...
 
Radio sam mnogo zastavinih automobila jer ih je najvise i bilo. U periodu od 2000te kad sam poceo da radim do negde 2005te kad sam prestao da radim zastavina vozila, 80% smo radili zastava program, u tom periodu nagledao sam se svega i svacega. Bilo je i onih koji su presli dosta, bilo je i generalki posle 30 000km, Znaci bilo je svega. Dok je zastava pravila rezervne delove bili su kvalitet ovi danas su tesko smece.
Kad se setim tog vremena, bilo je to zlatno vreme za majstore, mnogo bolje nego ovo danas, bar su ljudi bili srecniji...
 
Ova moja (tatina) kupljena nova u KG 1989. Oko 2003-2004 ureadjena generalna i limarija. Bila ke 5-6 godina radni auto. U gepeku boca sa plinom i minimum 150kg alata za popravku bele tehinke. Isla po kojekakvim cukama po celomkraju... Povremeno vukla u peikolici 400kg kukuruza... Nije ni cudo sto je prsla ko dinja. I ova sadasnja je slicne sudbine.
 
Ova moja (tatina) kupljena nova u KG 1989. Oko 2003-2004 ureadjena generalna i limarija. Bila ke 5-6 godina radni auto. U gepeku boca sa plinom i minimum 150kg alata za popravku bele tehinke. Isla po kojekakvim cukama po celomkraju... Povremeno vukla u peikolici 400kg kukuruza... Nije ni cudo sto je prsla ko dinja. I ova sadasnja je slicne sudbine.
Da nisi malo preterao? :ppozdrav:
 
Poslednja izmena od urednika:
Ima tu i kojekakvih delova, kao za auto, tako i za frizidere i slicno:haha: Mozda nije 150 ali stotinak sigurno. Sama orba sa alatom preko 10kg, manometri, vakumirka i boca za gas za servis frizidera preko 30kg, aparatura za varenje... Na krovu cesto zamrzivac ili ves masina... Uglavnom pozadi jedva ima mesta jedno da sedne a tata ne zna ni sta ima u autu. Jednom je ostalo malo soje u dzaku i pocelo da klija u gepeku. Unutrasnjos auta je za Nikad ovako.
 
Kad već pominjete, imam i ja jednu zastavu. 1989. to je godište. Dobio sam je 2008. u nasledstvo i vožena je godinu-dve a sad većinom stoji.
Kod mene je stigla sa pređenih 36 000 stvarnih kilometara :osmeh: i nakon što smo ugradili plin za godinu dana smo napravili još toliko! Bila je odlično očuvana,čitav vek kod čoveka koji je previše vodio brigu o njoj. Na primer, unutra su još bili najloni na tapacirima sa strane
9.gif
. Sa autom je došla i knjižica gde je vlasnik vodio evidenciju ne samo kada je radio zamene ulja, filtera i dr već i koliko je sipao goriva i na koliko km. :bravo:

Nažalost imam samo ovu sliku gde smo ostali na putu ali sam bio prijatno iznenađen kako je lepo išla - dok je na kraju mi nismo preforsirali.
106.gif


 
Zastava 101 je auto koji je vreme pregazilo, današnji auti su startniji, udobniji, bezbedniji. Lepo je prisetiti se nekih vremena kada je većina ljudi mogla da kupi nov automobil a mi se danas pomučimo dok skupimo 2-3000 evra i kupimo neku krntiju iz evrope kojoj je isterana duša i onda samo majstori i prodavci delova trljaju ruke.
 
Nazad
Vrh