Kada niste u traktoru, vozite

U ovakvog trabanta, žutog karavana 93 godine u vreme inflacije ubacim dizel motor od kultivatora, potrošnja 2l na 100km, jes da nije mogao brže od 60 km/h ali nije se išlo peške. Sada goriva koliko hoćeš ali malo para.
 
Moj vozni park, kako se farma modernizovala tako i vozila :ppozdrav:

vq7ac0.jpg
 
ìmao sam ladu 2105 1200cc, a od novembra prosle godine ljubav iz tinejdzerskih dana
fotografija0152.jpg
[/IMG]
:sreca: alfa romeo 155 2.0 twin spark :sreca:
ima li ovde jos koji alfista? :cao:

Alfa romeo 159 jtdm 120ks 2008 karavan 147000km
dsc0149.jpg


- - - - - - - - - -

Pored pomenute alfe imam i reno clio 2003 1,2 benzin za zenu,i golfa 2 1,3 benzin za caleta moram priznati da sa njim i pravimo najvise kilometara sobzirom na stanje puteva.
dsc0272.jpg
dsc0273.jpg


- - - - - - - - - -

Koliko sam obavešten i neki novi modeli Mercedesa nose JTD motor.Ja sam tim motorom oduševljen.Ide kao lud a troši kao bicikl.

sa sigurnoscu vam mogu reci da nijedan mercedes ne nosi jtd motor(bar ne zasada).Popularni i fenomenalni jtd(koga i sam vozim)se reklamira kao FIAT ali je delo GM-a.Zato se i ugradjuje u Opela,Saba i ko zna gde jos ali u mercedesu sigurno ne.LICNO SAM PROVEO " GODINE U DAIMLERU U STUTGARTU.A sto se kvaliteta mercedesa tice evo nesto sto se jos isprobava.(iz prve ruke)
dsc0028.jpg
dsc0029.jpg
dsc0030.jpg
 
Fiat je krajem devedesetih godina upao u veliku krizu,a onda je 2000 te god. sklopio ugovor sa General Motors-om koji je i osmislio za FIATA jtd motor.Kako je popularnost FIATA rasla (prvenstveno zbog motora) GM FIATU vise nije bio potreban pa su pravnim umecem iz tog ugovora izasli kao pobednici.Medjutim pravo na jtd motore ima i GM pa ih zato i ugradjuju u mnoga vozila.ZA GM se moze slobodno reci da je svetska kompanija pa dali ga je izmislio Italijan,Svaba ili Srbin to nebih znao.
 
Fiat je kupio Alfu i lanciju sada se one proizvode pod kontrolom Fiata(nalik volkwagenu skodi i seatu).Uveo je dosta promena kod njih neke dobre neke losije.
 
Znam da je FIAT svasta pokupovao.
Danas sam se skenjao i razocarao u Kia vozila,konkretno Ceed star 2-3 godina i sestra imala blazu saobracajku. Far 98 000din. Otisao far,branik,viljuska,blatobran i mozda prednji vezni lim i samo delovi 320 000 din bez ruku.
 
Po čemu se to razlikuje od ostalih vozila starih 2-3 godine?

Prošla su vremena kad smo svi vozili jugiće i golfa dvicu koji su se mogli popraviti kod kovača, ako ćeš kupovati nove originalne dijelove za bilo koji auto to je sve u pet deka kada je cijena u pitanju.

Sad to što za neka vozila postoji gomila zamjenskih dijelova iz Turske ili Kine, pa izađe jeftinije je drugi par opanaka.
 
Znam da je FIAT svasta pokupovao.
Danas sam se skenjao i razocarao u Kia vozila,konkretno Ceed star 2-3 godina i sestra imala blazu saobracajku. Far 98 000din. Otisao far,branik,viljuska,blatobran i mozda prednji vezni lim i samo delovi 320 000 din bez ruku.
To se ne vozi bez kasko osiguranja.
 
North Army@ Nisi ziveo u zabludi, JTD motor je iskljucivo Fiatov. Prvi JTD motor je ugradjen u Alfu 156 1998g.
Manite se wikipedie, svasta se tamo moze procitati...
 
Gaze toliko bez problema ali je problem pronaći automobil koji nosi JTD motor i koji je zaista malo prešao_Obično je većina pregazila više od pola miliona ali idu i dalje uz jeftino održavanje.Ulje nikada ne svlače a ako neki i počne to je znak da neće još dugo.Polovan 1.9 JTD motor iz uvoza je 200 eura bez ugradnje što je baš povoljno.
 
Nemaju samo italijani dobre dizel motore , tu su i frncuzi. Ali i pored inzvarednih motora ti automobili su veoma slabo cenjeni.
 
O.K su Francuzi ali Italijani su sirotinjski motori da tako kažem.Jeftino održavanje i gutaju sve što im naspeš a da nije voda.
 
Znam da je FIAT svasta pokupovao.
Danas sam se skenjao i razocarao u Kia vozila,konkretno Ceed star 2-3 godina i sestra imala blazu saobracajku. Far 98 000din. Otisao far,branik,viljuska,blatobran i mozda prednji vezni lim i samo delovi 320 000 din bez ruku.

Ej pa nema tu sta da budes razocaran 7 godina potpune garancije, a 10 godina na limariju da nece korodirati nije mala stvar, ko ima para i resi da kupi NOV auto ima para i da plati Kasko osiguranje da se ne lazemo. :osmeh: Sto se tice farova, farovi se uvek menjaju u paru. :ppozdrav:
U voznom parku imamo 2 Kia automobila jedan je benzinac drugi dizelas i oba su samo sipaj i vozi ( uz redovno odrzavanje - cena delova smesna primer Diskove za kocnice za Kiu sam placao 3000din/komad dok je covek pre mene za Reno Lagunu ako se dobro secam modela auta, platio 14000din/komad ja nisam mogao da poverujem )
 
Od kad se diskovi kupuju po jedan u komadu? Za farove nikad cuo da se menjaju u paru.
 
Od kad se diskovi kupuju po jedan u komadu? Za farove nikad cuo da se menjaju u paru.
Au brate stvarno si..... Dao sam primer, naravno da sam kupio 4 diska za 12000din.
Eto ako imas nekoga poznanika, da je menjao samo jedan far, zagledaj se malo bolje i videces da nisu ni farovi isti, a i ne svetle isto. Kod nas zbog toga nece da puste na tehnickom. :ppozdrav:
 
Nazad
Vrh