Kada niste u traktoru, vozite

Voziti 124ku je nešto posebno i nemože se porediti ni sa jednim drugim autom ni prije ni poslije , osim ljubitelja sportske vožnje , to je drugo , ali taj užitak , opuštenost i udobnost nikad nije ponovljena . Lični stav pa šta god ko mislio , Najbolji auto ikad napravljen . ( C4? , ma daj )
Slazem se sa tim stavom. Iako imam dosta mladji auto, osecaj i uzitak u W124 je nesto posebno. Zvuk dizela, koji ih je i proslavio u leru je jos nesto posebno na tom autu. Dizeli nisu za przenje, ali benzinci idu kao sumlate.
Ono sto me razocaralo kod Merca je sto Renoovi 1.5 dci motori nose OM (OelMotor) oznaku, koja je od pamtiveka oznaka za Mercedesove dizelase. Pa majku vam, zar vam vise nista nije svetinja...
 
Nisam koristio w124... w123 poznajem... i za w123 znam da je 114/115 Bog i batina... Metal je metal... ne da ti kvaka ostane u ruke, i slicno... (jeste da je rezervoar bio ispod prtljaznika, a kod 123 vec iza sedista, radi sigurnosti, i 123 imao znatno efikasnije kocnice... mada je i 114/115 kocio, kao besvest... ali no...).
Sad koristim auto vise desetina godina mladjeg od te "minike"... i sad taj auto je blizu tog "komfora"... mada nije to to... jos uvek.
 
Kad spomenu kocnice, moj komsija je imao 115 200 dizel i imao je diskove i pozadi. Bio je '75. godiste, a kaze da mu je tako fabricki. On mu jos ubacio sedista od nekog citroena sa elektro podesavanjem u svim pravcima. Udobnost samo takva.
 
220d... a i taj je nosio akkumulator, ako osrednji auto motor... ali to paljenje na grejac... nije bio los nikako! kao kod traktora... nema da omane, da te "izbaci" kad se grene na kljuc... samo jeste... trebalo da se saceka...
 
Tomo sta je sa 190-kom, mislim da si ga imao ili imas jos uvek.
Imam ga jos uvek. Vozi se svakodnevno ali ga je Babo dosta zapustio. Estetski nije bio savrsen a sad i motor fino duvka ali opet pali ko mina. Cak bolje od w124 koja ima odlican motor. Pisao sam o problemu sa podizanjem temperature a uzrok je bio neispravan regler na alternatoru zbog cega su svi davaci brljavili. Bilo je jos kvarova i gluposti ali tako je kad kupis izvozan auto. Navozali smo se dosta sa njim (za 3 godine skoro 100.000km) po svakojakim cukama i samo me jednom izdao na putu kada je pukla korpa kvacila. Najverovatnije ce na prodaju dogodine pa da kupim neku bollju w124 ili 190ku.
 
Dobri su na palenju, cak po zimi mogu da upale i sa losom kompresijom od 18bar a kad padne na 15 pale po leti ali po zimi vec ne i tu je kraj. Imao sam i ja problem sa reglerom I od fergusona 539 leze ko **greška na nonu.
 
Ovaj moj komsija je u 115 200 d bio ugradio grejac koji se prikljuci na 220 V i odrzava temperaturu na 43 stepeni. Nema da omane i sto je jako bitno odma grejanje ima.
 
У мом власништву су били ауди 100 Ц4 2.0 бенз '92 а и мечка Е200 2,2цди '00. Могу само рећи да је мечка каскала у комфору за аудијем, е сад дал је мени запао такав примерак или је мој осећај такав.
124 ни једну нисам имао нити возио, тако да га не могу ни коментарисати али је моје мишљење да је то последњи мерцедес који има право да носи знак трокраке звезде.

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Tako je . A priznajte da nikad nije napravljen auto koji je na makadamu ili lošem iskrpljenom asfaltu bio udobniji od 123, pa onda 124 . Čak ni citroen . )Nemojte mi samo reći ko se još vozi makadamom.)
 
Citroeni sa hidraulicnim vesanjem su udobniji. Bas ovaj drug sto ima 124-ku sad skoro vozio kolegin C5 sa hidraulicnim vesanjem i kaze da je stvarno udoban. Vozio ga bas i po makadamu i to podignutog u najvisi polozaj.
 
Nazad
Vrh