Kada niste u traktoru, vozite

Могу да се спрдају кад су побили пола Блиског истога да имају јефтино гориво да возе јака аута и да живе Американ лајф стајл.
http://youtu.be/mCtJnP4rRD8 od 0.35 min
 
Poslednja izmena:
Bem ti Camaro,5.7l,a izvukli samo 230ks.Kao da su pravili masinu za kamion,a ne za sportski auto.Jeste da su ameri poznati po tim velikim vozilima i velikim masinama,ali ja licno cenim samo jedan mali deo od njihove auto industrije.
Inace i kod njih vazi pravilo da kad neko stvarno uspe u zivotu vozi BMW ili Mercedes,a i razne evropske supersportske automobile.
 
Sa danasnjeg putovanja,bilo na nekim mestima malo OFF Road voznje... :osmeh: Samo ova trava pored puta i mali brezuljak od zemlje je stitio put od vode!!! Nije bilo bas prijatno voziti (posebno nocu kad sam se vracao,jer nocu nemogu bas da odredim koliko je duboka voda na putu) pored te vodurine...!!!!

Na nekim delovima voda je prelazila preko puta i nije bila bas plitka a na jednom delu se do nekog vremena moglo proci i posle ne vise pa je morala da radi zaobilaznica...

img2990.jpg
 
Poslednja izmena:
Tako sam i ja jednom zaglavio na visećem mostu baš iznad mjesta gdje je najdublje. :)
Bio drugi u koloni, iza još 6-7 auta, a sa suprotne strane neki kreten krenuo kasno i ne zna da se vrati u rikverc jer most ima krivinu na tom dijelu. Isključim radio, nije mi do pjesme kad je pred mostom tabla da je nosivost dvije tone. Kako god preračunam pretjerali smo sa težinom, a most leluja dvadesetak cm lijevo desno. Tad sam jedva dočekao da se krenu vraćati u rikverc sa moje strane, čini mi se da nikad nisam brže prešao most ni kad pravo idem.
 
Nocu sa obe strane puta sve sljasti od svetla koje se odbija o vodu jos gde prelazi preko puta voda skoro da ni neznas gde je put !!! Jezivo.. :osmeh:
 
Nocu sa obe strane puta sve sljasti od svetla koje se odbija o vodu jos gde prelazi preko puta voda skoro da ni neznas gde je put !!! Jezivo.. :osmeh:

Da, to je najveći problem. 2010. sam na Badnje veče uleteo u reku koja se izlila na put. Na slepo sam išao prema znaku u daljini, jer je sve okolo crno i tamno bilo. Svetla ništa ne pomažu, a voda preliva preko puta. To je bio pravi šok, sa 70 km/h hladan tuš. :osmeh: Dal sam se ja tresao više ili auto, kad smo izašli na breg....
Bilo je baš hladno tad. Auto se pušio ali je i dalje brundao.
@vojvođanin Zato i biram dizela, benzinac bi me izdao u ovakvim situacijama. :osmeh:
 
Neznam meni je ipak dizel prednost velika snaga na malim obrtajima sto ja volim pogotovo novi nisu lenji ni tromi ko neki stariji ali meni to nesmeta nigde ja bas toliko nezurim da meni treba startnost ko da sam na trkama . Na svakoj ledenoj povrsini snegu itd mislim da ima prednost dizel bez gasa ga pustis i on gazi a mislim da sa benzincom tako bez gasa nece da moze.
 
Ja benzincom bez gasa krenem iz mesta i isaltam do pete znaci sve bez gasa i petom na leru ide 60 i ne gasi se .Step motor mu neda da obrtaji motora padnu ispod 750-800 i cim padnu ispod toga on sam dodaje malo gasa(pojacava ler)

( opel 2.0 16v 150+ ks)

Poredi turbo dizela sa turbo benzincem , turbo benzinac isto ima velik obrtni koji mu pocinje na 1500 obrtaja i konstantno stoji do 6000 dok na dizelu cim predjete 2500 obrtaja momenat pocinje opadati
 
Neznam meni je ipak dizel prednost velika snaga na malim obrtajima sto ja volim pogotovo novi nisu lenji ni tromi ko neki stariji ali meni to nesmeta nigde ja bas toliko nezurim da meni treba startnost ko da sam na trkama . Na svakoj ledenoj povrsini snegu itd mislim da ima prednost dizel bez gasa ga pustis i on gazi a mislim da sa benzincom tako bez gasa nece da moze.
Moj benzinac s plinom ide bez problema bez gasa,na leru,bez obzira na podlogu. Automatik je zakon.
 
Pa zna se valjda, na plin se kuva, na naftu se greje a na benzin se vozi :) sala mala!!! Uglavnom ako je dobar auto onda su tu i dobre zene, tako da dobar benzinac :ppozdrav:
 
Vozim od skoro dizela a to mi je i prvi dizel u vozačkoj karijeri(u vlasništvu),mogu vam reći da sam malo razočaran jer po pričama sam očekivao malo drugačije...
Auto je Astra G 2.0 DTI i što se tiče samog auta nemam nekih zamerki,motor vuče dobro za svih 100ks od 2000obrtaja pa na više,ispod toga je trom...
Najveća zamerka je potrošnja koja se ne uklapa u priče ostalih vlanika takvog modela a i ostalih dizelaša
Da bi imao tu potrošnju kao što neki navode od 6l/100km u međuseoskoj vožnji moraš ga voziti strogo do 2000 obrtaja...kao po jajima
ako se vozi istim stilom kao što sam navikao na benzincu,potrošnja se prilično povećava i te priče o ekonomičnosti padaju u vodu,
onda mi dođe jeftinija vožnja na benzin-plin
 
Nazad
Vrh