Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam vozio 124-ku kada su bile popularne, i nikada nisam vozio gori auto.
Jeste trosio malo i bio udoban, ali za moj ukus ne ide nikako. Preticanje misaona imenica..
Stalno sam se naginjao napred nebi li išao.
Nekažem da taj auto nema neke kvalitete, ali ga je pregazilo vreme i nema ga smisla kupiti više od golfa 2.
I zaboravih, ko nema garažu neće se navoziti, istrune vrlo lako..

Pa ljutih 53kw i brutalnih 121Nm :osmeh: To odavno nije za svakodnevnu voznju, vec cisto da te vikendom mine zelja.
 
Pa 90ks je sasvim solidno dok moj 200d ima konja taman koliko I 577 ::traktor::
T110 jesi me nasmejao sa komentarom, a moze I nedeljom do pijace.:haha:
 
za 124 200d motor i nije nesto...uzmi e 230 16v ili 260 ili neki AMG...pa kazi kako pretice...ni jugo 45 skoro nece da krene sa mesta,a 65,je vec druga prica...
 
Na ovim cenama ni jedno (dizel), ni drugo (benzin), a ni treće (ben./gas) više nema smisla.
Sve su oni obračunali kada su pravili kalkulaciju cena na pupmama, ali i dažbina koje ih prate (ugradnja, atest, reatest).
Ako prilikom kupovine biraš između benzinca ili dizela sa sličnim performansama od istog proizvođača, razlika u ceni vožnje biće gotovo pa ista.
Ako nema plin već se mora tek ugrađivati, to sa atestom košta poprilično. Za toliko para se dizelom može navozati prilično.
Na duže staze će se ugradnja plina isplatiti, ali za to treba da prođe vremenski period, kao i dosta km. računajući u uštedu razliku između cene litra dizela i litra plina. Pa i tada kada se isplati trošak ugradnje plina i njegove papirologije i dalje se mora sipati plin, ali i neka količina benzina, što znači da ni posle toga vožnja neće biti besplatna već nešto jeftinija. U tom periodu stići će reatest, pa tako iznova.
U obzir treba uzeti i da će to vozilo po pređenom km trošiti prilično više nego isti sa dizel motorom, pogotovo u gradskim, kod većine nas i seoskim uslovima, pa to još više smanjuje razliku između cene koštanja vožnje.
Imam i jednu i drugu opciju i teško da mogu znati šta mi je ekonomičnije, ali znam da me oderaše kako god da okrenem i koje god da vozim.
Jedina razlika u smislu održavanja novije generacije motora je delom na strani benzinskih motora, a u smislu potencijalno skupljih kvarova na dizelima.
 
Poslednja izmena:
Mercedes nikad nije i nikad neće napraviti kvalitetniji auto od w124...uz njega uvek imam neki drugi auto jer po gradu potroši od 10 oa i do 14l...na otvorenom zakuca na 6l,čak i kad idem za crnu goru,gde retko kad vozim 5om...i nijedan drugi automi ne leži kao on,vozio dam mnoga novija vozila al nijedan mi ne pruža taj osećaj zadovoljstva vožnje,k kad vozim 14 sati bez pauze,gde mi dobar deo puta deca jašu po glavi i prave njaku,budem od odmoran da još 12sati provedem na plaži i u šetnji itd...
Ja ga jednostavno volim...i on je član porodice...
To je auto za duga putovanja,za auto put,i tu mu je smeta što je trom,i ide ko i svaki drugi u okviru ograničenja...a i kad idem uz bjelasicu recimo uvek sađ u levoj traki,kad ga zalaufam ide ko mećava...ima i bržih,ima i skupljih,ima svakakvih,al samo on mi pruža to nešto dok ga vozim što drugi ne umeju,a što neumem rečima opisati...
I ovim postom ne ubedjujem nikog da je on najbolji, samo pokušavam da objasnim zašto sam baš njega odabrao...

- - - - - - - - - -

A i kako čujem i čitam o kvarovima modernih vozila, izgleda da će ih on sve nadživeti...pravljen je u zlatno vreme auto industrije kad su vozila pravlkena da traju,a ne samo konfekcijski broj...
 
To sto tebi najvise odgovara ne znaci da je najkvalitetniji. I ja sam misljenja da je 123 zakon sto se tice kvaliteta. Nisu dzaba taksisti u nemackoj strajkovali kad su presli u nove 124-ke.
Ovaj moj drug sto ima 124 od skoro vozi i A4 1.9 TDI 2002 i kaze ide audi dobro ali nije to to. Kaze udobniji mi mercedes.
 
Prešao sam pre 15-tak godina celu Nemačku u komadi sa tim 250td(što kao dobro ide), i to za moj pojam neznatno bolje ide. Karavanke su bile zatvorene, i znam da sam uz Ljubelj išao ponegde prvom.
I još nešto: 124 je generacijski pandam G2 i ko to voli njemu je dobro i ne ulazim u to.
Novi Mercedesi su neuporedivo bolji i bolje projektovani automobili.. Možda nisu za 'običan' narod ali činjenica je da su brutalno napravljeni.
 
Ja za bolje nemam para one prdavce corsice i clio i slicno necu da vozim jer su mali automobili nemam gde ni kolica da spakujem u gepek, a i ja sam krupan.
 
E vidis,gresis!i to puno.noviji ne moze da prismrdi 123 i124 ni po udobnosti ni po komforu a daleko po kvalitetu.istina da nisam okrenuo milione,ali imao sam 190.123,w210 i sad imam trenutno w211.jeste da je lep na oko,i da je bolji od mnogih dosta mladjih ali posle 124ke to vise nije "mercedes"
 
Prešao sam pre 15-tak godina celu Nemačku u komadi sa tim 250td(što kao dobro ide), i to za moj pojam neznatno bolje ide. Karavanke su bile zatvorene, i znam da sam uz Ljubelj išao ponegde prvom.
I još nešto: 124 je generacijski pandam G2 i ko to voli njemu je dobro i ne ulazim u to.
Novi Mercedesi su neuporedivo bolji i bolje projektovani automobili.. Možda nisu za 'običan' narod ali činjenica je da su brutalno napravljeni.

Све што си рекао стоји, а поготово за ове нове мечке...

- - - - - - - - - -

E vidis,gresis!i to puno.noviji ne moze da prismrdi 123 i124 ni po udobnosti ni po komforu a daleko po kvalitetu.istina da nisam okrenuo milione,ali imao sam 190.123,w210 i sad imam trenutno w211.jeste da je lep na oko,i da je bolji od mnogih dosta mladjih ali posle 124ke to vise nije "mercedes"

Једно ћу рећи, нису те нове мечке рађене за наш ЏЕП...зато су по нама лошији, јер 124рку свако може да оправи у кућој радиности, ове нове пуне електонике, можеш сам да оправиш само ако имаш пара да издвојиш за СТАР дијагностику која кошта 1-2 иљаде ојера...па потом делови који су ко светог петра кајгана скупи...
 
Ne mislim na W211, to je takođe matoro, prelaz prema boljim mercedesima.
Mislim na novije. Sedi u merca posle 2015, pa će ti se samo kasti.
Ovog leta sam se vozio sa E300 iz 2016 opet u Nemačkoj, i to je vožnja. 200 na sat ide opušteno, uz branik autu ispred, koči i ubrzava kako pomišljaš.
Naravno da to nije auto za običan narod(kao što mercedes nikada nije ni bio), ali toliko o tome kada neko kaže da je hrpa gvožđa id pre 30 godina dobar auto, a da sadašnji ne valjaju.
Ja takođe vozim auto staro 15 godina, koje ruku na srce nije loše, i svemirski brod je za taj 124 ( po sličnoj ceni)..
 
Ma da Mercedes je trebao samo da restilizuje 124 i bog da ih vidi, komsija "tajkun" vozi E220 provozao ga jednom i odusevio se, moja Alfa 2016 obicna kotarica za njega.
 
Posle 211 je 212,koja se pravila do 2015.a posle je 213 koja ima 1,9renoov motor,a mirosti,do pre 2 godime i po bg,si malte ne mogao da nabrojis na prste 212 nije ih bio bas nesto puno..tako da znam o cemu pisem..
@mirosti,to sto pises da koci i ubrzava to je aktivni tempomat,iliti kod merceesa nazvan DISTRONIC i to imaju i pojedini modeli w211. Kao i crveni trougao u vozacevom retrovizoru,koji upozorava kad prelazis preko pune linije,ili skreces,a imas vozilo u mrtvom uglu..
[video=youtube_share;20x9FopDHFM]https://youtu.be/20x9FopDHFM[/video]j

Ja nisam vozio u nemackoj,ali drugar to ima na 212 i radi i kod nas fenmenalno,jedino linija na putu mora da bude onakva da zuji kad pelazis tockom..madam se da znate o cemu pisem
 
Poslednja izmena:
Hvala ti što me prosvetljavaš, sad mi je jasno zašto je novi merc tako dobar auto..
Takodje, verovatno je u njemu bio 1,9 reno, a pozadi mu stoji E300.
 
Nazad
Vrh