Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam ih probao,odmah kad sam ih namontirao,sledeci dan sam isao za Nis,vozio sam auto putem,130 km h sto se buke tice,nista strasno,sava je mnogo bucnija,prvi put sam stao na OMV pumpi kod Aleksinca,bile su malo toplije gume,ali i vreme je bilo da se ide u majici,namontirane su na fiat ulysse.
 
Odlican motor. Znam dosta ljudi koji imaju auto sa tim motorom, nijednu losu rec nisam cuo za njega.

Sent from my A0001 using Tapatalk
imam i ja u vectri, dobar motor, jedino sam imao problema sa kompom, hladni lem bio problem, reparirao ga, skinuo ga sa usisne grane i nema vise problema

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Ako smem da spomenem ove "KAMA" gume zbog jednog zapazanja. Svi napisasmo po nesto, a niko da spomene potrosnju. Ja jos nisam precizno merio i utvrdio potrosnju sa njima. Medjutim, prateci putni racunar i njegovu racunicu ispade da je sa njima potrosnja za mozda 0,5 l veca nego sa vinterom.
 
Ne znam moram pogledati hteo sam da kažem da potrošnja se povećava ili smanjuje srazmerno kvalitetu goriva a sad za izborom guma to nisam još testirao.U auto sam sipao nisov ed ,gasno ulje i ista je bila potrošnja od kako sipam molov ed smanjila se za 0.5lit po lokalu na dužem nekom otvorenom putu verujem da bi bila i za 1lit manja.
 
Poslednja izmena:
U odnosu na letnju gumu potrošnju će sigurno povećati primetno, ali razlika od pola litra između zimske i zimske gume je već poprilična. Opet, ne znam koliki je procenat tih pola litra od ukupne potrošnje, da li auto troši 6 ili 10 litara .?
Ima tu i mnogo drugih stvari koje utiču na potrošnju, spoljna temperatura, relacije koje se prelaze, ispravnost termostata, pritisak u gumama, itd ...
Trebalo bi tu porošnju pratiti duži vremenski period sa istim uslovima vožnje, kako bi se dobila precizna statistika za poređenje.
Ja sam doduše ove gume uzeo za baš namenske uslove vožnje i tu je nemoguće primetiti razliku.
 
Auto mi trosi, odnosno trosio od 6 do 6,5 litra benzina do sad. Sad kad sam ih stavio ovih par dana uslovi su isti, a potrosnja veca. Nacin voznje i putevi kao i obicno. Jedino nisam siguran za pritisak u gumama. To nisam proveravao od kako su namontirane ove gume. Ako je moguce da su za nekoliko dana malo ispustile pa to da me zeza. Termostat je potpuno ispravan.
 
Sto se goriva tice,svi lazu,definitivno...nedavno,tj 2. oktobra sam bio u hrvatskoj,i kad sam usao na drugoj pumpi od granice sam sipao gorivo,pitam na kasi,da li uyimaju euro,kaze mi da uzimaju,i da racunaju 100eura 700kn... ok.sipam ja do vrha.ne mogu se sada setiti iznosa.ali sa 3 kafe sam platio oko 117,118 eura,navodno sam nasuo na toj pumpi 76 litara goriva,..u autu sam imao pre tankiranja za jos 150 km sto je najmanje oko 8 litara,inace,auto mi ne pokazuje kolicinu goriva u rezervoaru,vec smo put koji moze da predje...posle,kako smo krenuli,pricam sa drugarima,nasto mi bilo sumnjivo,izvadim knjigu iz auta,uputstvo,kad tamo lepo pise,zapremina rezervoara 65litara,znaci ladno me zavukli za nekih skoro 20 litara...
 
U vezi sipanja goriva više nego što može da stane u rezervoar... imao sam takvo iskustvo. Boca za plin 30l i ja kažem sipaj punu. Kad ono stalo 36l. I pošto sam zurio platio i aj zdravo. Po pređenim km se ispostavilo da je zaista bilo 36l sipano. Kako, ne znam. Sreća pa sam imao para da platim 36l. E od tad sam uvek sipao za određenu količinu para pa koliko bude.
Ok, tu kod plina ima fora da se boca puni 80% od nazivne vrednosti.
 
sta sam mogao da pobrkam???Kad mi je iskljucio pistolj,bilo je 76 litaraAko mislis na kurs,znam da je 1 prema 7,5,ali meni je kasir odmah rekao da racunaju 7,stvar je u kolicini koju sam sipao,i zapremoni rezervoara.
Nešto si tu prijatelju pobrkao , a nije to ništa dešava se to čestu u svim tim proračunima , valetu , ovo ono , al nije ni bitno.
 
Nazad
Vrh