Kada niste u traktoru, vozite

U slovackoj je drugacije,reg na 2 godine,i osiguranje 1 godisnje,kako god,izadje i do 70posto manje nego ovde,i nisu ni problem jos tih 60evra.ali recimo trenutno auto mi nema katalizator,da stavim novi ,kosta sigurno preko 1000evra, ..
 
Uvijek me je nervirala ona izjava "nećemo dozvoliti da se krševi iz evropske unije uvoze kod nas i zato postoji ograničenje po godinama starosti i euro normama". Pa majku mu staru, je li bolje da je na putu 15 godina star auto koji ispunjava euro3 ili euro4 norme ili neki baš krš iz osamdesetih. Ako ništa drugo za auta poslije 2000-te je standard da imaju bar 2 vazdušna jastuka pa i sa stanovišta bezbjednosti putnika su bolji od golfa dvojke, juga i suze koji su još uvijek jako česti na našim putevima.
 
Poslednja izmena od urednika:
Ja recimo bas ne bi voleo da vozim nova kola,pre bih voleo da vozim jos neki stariji,npr nekog mercedesa iz 70tih..al jeftinije je izgleda voziti nova..
 
Кад се на теби сломи руда?

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Sluzbeno kad tera ne sme kapi da gune. Kazne drakonske. :d


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ja sam 8 godina vozio kamion pa onda kupio svoj vozao ga 2 godine i odustao,onda sam postao terenski komercijalista i menjao i firme i sluzbene automobile,taj posao je zabavan prvih godinu dana,a posoe postaje teska robija i nema vece ciganije nego da drzis volan za pare.A ziveo sam od toga od 93 do 2012.
 
Ja sam vozio megana 1.5dci ali 2012.godiste i ako se ne varam identicni su motori. Koliko znam malo su imali problema do 2007.godine sa tim motorima, a nakon toga su prevazisli te decije bolesti.
Sto se mene tice samo reci hvale za isti. Jako ziv motor i startan, mali potrosac, zahvalan i za odrzavanje
 
Nemam nikakva iskustva sa tim autom, ali vidim na Renoovom forumu da treba bežati od tog motora sa Delphi pumpom.
 
Vozio sam Clia nekih 5g star, 1.5dci oko 80ks, potrosnja je stvarno bila ispod 4.5l/100km sa upaljenom klimom i voznja nekih 100km npr kombinovano kroz naselja i izmedju.
 
Delphi je u te pumpe stavljao lezajeve loseg kvaliteta pa se na malim kilometrazama raspadali i onda opiljci krenu ka diznama i etov veselja, posle restajlinga je to reseno, tj sve preko 2006 je ok.
 
Nazad
Vrh