Kada niste u traktoru, vozite

taj plivajuci je po meni samo luksuz, sluzi da ublazi udare i vibracije kad krecete iz mesta i pri saltanju brzina da se ne oseti nista ( kad nekih koji nisu bas strucni sa kvacilom)

znaci nema da trese trza itd

тачно тако, само ублажује.....за оне што незнају да шалтају да испадне као да знају.

послато са iq1019n уз помоћ плуга
 
Pa prica je i bila o TDI motoru ne PD

A PD nije TDI?
Ljudi i dolaze u u zabunu jer su kod VW-a i ovaj sa bosh pumpom i sa pumpa diznama oznaceni isto..

@daner
Cenim tvoje postove jer su skoro uvek debelo potkovani praksom i iskustvom, ali kod PD motora nisi u pravu.
PD motori su toliko nadmocni nad klasicnim motorima sa bospumpom da nema svrhe porediti. Cak je i CR tehnika inferiornija od njih, ali omogucava ubrizgavanje u taktu izduvavanja za ciscenje PDF filtera i Euro 4/5/6 pa je zato PD izbacen.
Probaj malo voznju ili jutarnji start sa PD, bez grejaca i cekanja.. Sto bi majstorski rekli 'na pola kljuca' momentalno, a obrtnog momenta duplo vise-kao kamion..
Mnogo mi je zao sto je ta tehnologija izbacena..
 
Dobro Mirosti mozes zaguljivati tako ceo dan a dobro znas o cemu je pricano
Al da ponovcim
Moje misljenje je da TDI i TDI mogu bez problema sa fiksnim zamajcem gaze hiljade kilometara bez bitnog il ikakok skracenja veka transmisije
Dok za TDI ne bih savetovao bas iz razloga koji si ti naveo
 
Ukucas oznaku motora...AWX je kod mene i on jeste PD motor.Neko je prokomentarisao da ih je vw izbacio jer nije mogao u euro norme da uklopi-to je cinjenica i ovo sto mirosti kaze je isto tacno i bez grejaca do nekih temperatura bi trebao lako da upali a i uopste ima snimkovi na youtube gde ih pale na -25 -30 i to dosta lako iako verujem da nisu sipali gorivo sa nasih pumpi.
 
Ma na obicnu bosch pumpu ni ne mislim samo na common-rail

To je tehnologija odavno prevazidjena, da ne kazem pre 40 godina

Mada kako su krenuli dizeli ce se uskoro prestati proizvoditi

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Jel moze pojasnjenje ?
Lepo vozis recimo 50km/h i ubacis u petu. Sad hoces da ubrzas ali umesto da prebacis nazad u 3. ili 2. brzinu ti samo stisnes gas, a motor na 1200 obrtaja. Bez plivajuceg postoji mogucnost (mada ne mora da znaci) da ce tu doci do vibracija. Mada svakako treba izbegavati ovakvu voznju, cak iako imas plivajuci jer je tu on najoptereceniji.
Druga uloga mu je ono sto je Daner rekao - da ublazi udare pri polasku iz mesta i pri saltanju, ako je vozac neiskusan.

Naravno da je plivajuci stavljen sa razlogom, a taj razlog je komfor i ugladjenost. Uporedimo npr traktor koji nema plivajuci i nema opruge u lameli, to je najgrublji ali najjednostavniji sistem, onda imamo obican zamajac sa oprugama u lameli - auti bez plivajuceg, malo ugladjeniji, i plivajuci zamajac - najugladjeniji sistem, najmanje vibracija. Lamele kod plivajuceg uglavnom nemaju opruge jer tu ulogu ublazavanja udara preuzima zamajac.

1.9 tdi PD motor je solidan ali svakako nije bez mana. Npr. da bi pumpe dizne radile zahtevaju poseban breg na bregastoj. Posto je u glavi vec sve bilo jako tesno bregovi za otvaranje ventila su morali biti suzeni. Sada su bregovi za otvaranje ventila jako tanki, i zahtevaju specijalno ulje da ne bi doslo do prevremenog trosenja bregaste.
Druga mana je zupcasti kais koji je adekvatan, ali jedva. PD sistem znacajno vise opterecuje pogon bregaste i to u kratkim jakim impulsima dok traje ubrizgavanje. Komon rejl pumpa opterecuje prenos ravnomernije.
Sve su ovo mane motora koji uopste nije razvijan za PD od starta, vec je PD "ubudzen" na brzinu na motor koji je bio zamisljen sa VE pumpom.

Kada je razvijen PD sistem je imao prednost u odnosu na komon rejl zbog veceg pritiska ubrizgavanja. PD je davao i preko 2200 bar, dok je komon rejl tada bio ogranicen na 1350 bar. Komon rejl je bio dosta tisi u radu, cak i tada, sto je za mnoge proizvodjace bilo jako bitno. Danas komon rejl razvija pritisak preko 2000 bar, tako da je PD izgubio svoju najvecu prednost.
 
Ukucas oznaku motora...AWX je kod mene i on jeste PD motor.Neko je prokomentarisao da ih je vw izbacio jer nije mogao u euro norme da uklopi-to je cinjenica i ovo sto mirosti kaze je isto tacno i bez grejaca do nekih temperatura bi trebao lako da upali a i uopste ima snimkovi na youtube gde ih pale na -25 -30 i to dosta lako iako verujem da nisu sipali gorivo sa nasih pumpi.

Koliko se secam iz nekih prica, mislim da oni i ne uklucuju gRejace osim kada je temperatura niska, tj pale na cistu kompresiju. E sad se ne secam tacno kolika je ta temperatura ali mislim negde oko 5°C.
 
Ako je taj auto u dobrom stanju i cena povoljna ne vidim razlog zasto ne kupiti. Jer kao sto neko rece da vlasnik nije reko da je izbacen plivajuci zamajac ne bi ni znali. Kupis, vozis i ne mislis o tome.
Lep je auto i vizuelno je baš očuvan i što je važno dobro ide, bez lupkanja, cimanja ili bilo čega što može da se zapazi tokom vožnje, takodje nisam uopšte primetio neke naročite vibracije tokom kretanja o kojima se priča. Nismo ga uzeli iz razloga što nisam bio toliko upućen u zamajac, znao sam ono osnovno kako funkcioniše i čemu služi, kao i kako se ponaša auto sa skroz lošim plivajućim. Takodje i iz razloga što nisam znao da li može doći do nekih posledica sa fiksnim umesto plivajućeg. Ipak se držim one tri puta meri, jednom seci. Ali svakako je ostalo da se čujemo.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
СимкеВа,ја сам убацио фиксни замајац на такав мотор пре пар година јер је цркао пливајући ни један једини проблем нисам имао,тако да ако због тога само ниси узео ауто погрешио си.А да поједини форсирају причу како то није фабрика направила фиксни и сл,нисам га ни ја сигурно у радионици сковао.На мотор од 101 коњ или тди,и црвено слободно стави фиксни и терај.Ја а и познајем бар 5 других су то урадили и нико проблема није имао,а знам на замењен пливајући за пливајући на аудију а4 тди који је залепио после 200км.Нов стављен,тако да нема правила.
 
Simke nemoj puno mudrovati, ako ti se auto svidja, uzimaj. Pa sta da taj fixni razjebe i mjenjac, polovan je duplo jevtiniji od plivajuceg zamajca- eto mozes i tako posmatrati stvari.
 
Ja bih uzeo, pogotovo sa tom motorom, ako sam dobro razumeo to je motor od ~100 ks - mada ne bih ulazio u tematiku...
S PD motorima je bas to problem, sto je kolega napisao... Dodju kod nas sa mnogo km, a o kvalitetu goriva kod nas da ne pricam, sto posle dobije taj motor... pa se cudimo ako "crkne" PD, a nov kosta... i to lepo... A da su dobri motori kad se vodi racuna o njima... jesu.
 
Kod nas je stigla ponova pre neki dan, Peugeot 407 sw, 2.0 hdi, 100 kw, 2005.godište;

11v2mtf.jpg

b635dx.jpg

cjfut.jpg

ig9mpi.jpg
 
Neka sluzi dugo i bez problema !

Lepo sam se navozao sa takvom 407. Dobar autic.

Sent from my SM-G960F using Tapatalk
 
Kod nas se kaze "osvestao"

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh