Kada niste u traktoru, vozite

Cinjenica je da je VW sa tim PD motorom toliko 'ubo' da ja smatram da je to i najbolji dizel motor koji putnicka kola mogu imati.
Ko je kupio novo vozilo za tim motorom ili eventualno sa malom kilometrazom i propisno ga odrzavao navozace se i uzivati u vrhunskim performansama.

Sto se tice guma, njih je i najbolje za sebe kupiti nove i miran si i siguran 3-4 godine.
Što se tiče guma to mi je lako. Bitno mi je ovo ostalo da ispadne dobro.

A što se tiče Kama guma i ja sam čuo pozitivna iskustava, mada od ljudi koji su ih tek skoro stavili. Komšija ih je stavio na kombi kojim svaki dan vozi radnike i predje 200km i za sada je prezadovoljan.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Ovo je 14 i to 175 65 14.

Zamisli kad su svi morali da uce da ih razlikuju po bojama, a ono sve 14 obojene iste samo sto 185 ima jednu belu staru vise.

13 imaju jednu belu staru, 14 imaju kombinacije, onda kako idu na gore ljubicaste linije, pa zute, a ove najtrazenije dimenzije ovakve kao sa slike sto sam postavio u to sto pise Viatti je isto kao sto na tigrusama pise Winter1, tj od ove sezone samo Winter posto je Winter1 izgustirana i predata rikenu na koriscenje kao snowtime, a ovi za uzvrat dali njima Winter staru ili ti trenutnu snow staru na Riken gumama.

Alo bre ne lupetaj imam 195/60 R15 i ne piše ni Viatti ni Serati nego KAMA i ende...priča je sa tobom za mene završena.
 
Imam 15-ice i na njima piše KAMA kao i na ovim 15-icama
kama-505.jpg
i ja imam 195x65x15 iisto pise KAMA
 
Ma sere nama svima ovde i prosipa neku njegovu priču u koju samo on veruje,i još me ubedjuje da on zna bolje od mene koje sam gume stavio na svoj auto,tip je zreo za posetu onih psiho ustanova.
 
Pa jedini su uvoznici za Kama brend u Srbiji cak imaju i novi sektor Trayal Kama i sve sto se kod nas prodaje je preko njih, a i Rusi tako posluju jer se te gume stancuju ko blesave i stedi se na svemu pa cak ih mrzi i nalepnice da lepe :osmeh:

Ono sto je nekada bio Starfire to je sad Kama, a Starfire se prodavao sezonu dve sad ih narod nece ni dzabe.

Ovo je KAMA samo sto oni imaju i EU brendove, kod nas su samo 13 i 14 brendirane kao Kama, ostalo nije.

Jednostavno guma za Ladu i rusku zimu, kod nas je dobra za onih par sati kad putari ne stignu da ociste ili zivis na pesteru pa vec sad uveliko cistis sneg.


Pa valjda i Cajka M uvozi KAMU.A Trayal je valjda prodao fabriku auto guma Amerikancima,pa je ta Starfire njihova guma koja nema veze sa Trayalom.Trajal proizvodi traktorske gume,za viljuskare i naravno.najbolju gumu za rucna kolica...:osmeh:,itd.

Ipak kolega,Vi bi morali znati razliku izmedju ovlascenog i ekskluzivnog uvoznika.Shvatio sam da se bavite komercijalom...:ppozdrav:
 
Ah kompliment :haha: Viatti je isto sto je za Savu eskimo,a to sto tebi pise KAMA je zato sto si stavio gume sa starom EURO 519 i to je serijska oznaka isto kao Viatti, al tebi je lakse da se utesis da ti eto imas pravu KAMU,a ostali imaju nekakav Viatti :haha: I da Rusi su dezen Euro 519 izbacili iz proizvodnje krajem posle sezone.

Jedini zvanicni uvoznik Kama brenda je trayal, ostalo su ovlasceni distributeri.Eksluzivni uvoznik ne postoji kao termin.Sve gama gume bilo putnicke bilo teretne idu preko ogranka Trayal Kama.

A jedna firma iz Kragujevca je trenutno najveci VP distributer, cak ni Agrohim nema uslove kao oni.

Trayal je prodao proizvodnju putnickih guma, poljo program i unutrašnji transport je i dalje "njihov" trayal je odavno akcionarsko drustvo.

Takodje je jos uvek posluje fabrika unutrašnjih i spoljašnjih guma za dvotockase i jednotockase Cicevcac.
 
Ja prosle godine kupio CORDIAN, a sad kupim KAMA pre par dana. Nisam ni obracao paznju sta na njima pise niti mi bitno da li ima nalepnicu. Medjutim dok sam zagledao krampone jer mi je dubina sare bitna primetim da kvalitet izrade nije isti kao CORDIAN. Ispod je, mada je i cena ispod. Uglavnom za te pare za sneg i blato bolje nema.
 
Pa to je i poenta cele price za 100e 4 nove gume, al to je nekima dovoljno da od kame naprave svetsko cudo :osmeh:

Mi smo je medju prvima probno uvezli, al tad je zaradu pojeo Mentor, pa je onda Mentor sa trzista izgurao Starfire, a ove sezone Kama.

Od save je za klasu losija, cak i od Tigra u obe verzije i domace i export.

Sezona dve pa ce neka xy marka na ovom mestu da bude hvaljena kao kama, nista cudno.
 
Moj drug sad sa njima ceka trecu zimu i nema problema, osim sto su bucnije. Kupljene u YELNICOM NIS. Oni se hvale da su uvoznici, a sad sam zbunjen. Jesu li ili se samo hvale?
 
Uvezu ih od kuma iz Nemacke pa su uvoznici :osmeh: To sto oni nazivaju uvozom je cista preprodaja kupi negde na zapadu po lepoj ceni i onda je on uvoznik jer je morao da plati carinu na to sto je doterao.

Pogledaj recimo cene kod Furlana u Sloveniji + imas povraćaj pdv-a.

Trayal je zvanican uvoznik direktno iz fabrickog magacina bez posrednika i 20e u pasosu.
 
Uvezu ih od kuma iz Nemacke pa su uvoznici :osmeh: To sto oni nazivaju uvozom je cista preprodaja kupi negde na zapadu po lepoj ceni i onda je on uvoznik jer je morao da plati carinu na to sto je doterao.

Pogledaj recimo cene kod Furlana u Sloveniji + imas povraćaj pdv-a.

Trayal je zvanican uvoznik direktno iz fabrickog magacina bez posrednika i 20e u pasosu.


A Vi kolega kad uvoziste jeste li direktno ili preko Germanije?:haha:

Dajte,molim Vas ne sramotite se,svi ovlasceni uvoznici mogu da uvoze.Samo ekskluzivni uvoznik ima pravo da jedini uvozi....KAMA nema u Srbiji ekskluzivnog uvoznika,vec ima vise ovlascenih.
 
Mene zanima konkretno za ove jer od njih kupujemo, a za TRAYAL me ne interesuje. Niti me zanima kako ih oni uvezu i koliko stave u pasos. Uglavnom im je cena jako konkurentna.
 
Da i ja sam procitao za Yelnicom nis da je generalni uvoznik. Ja teretnu kamu kupujem u Ballkan Progresu. Nigde nisam nalazio jeftinije a na deklaraciji pise da je uvoznik Balkan Progres. Inace prezadovoljni smo Kamom. Uglavnom ostar kamen u kombinaciji sa dosta proklizavanja je 3 puta ubrzao propadanje guma, tako da nemamo neki ekvivalent za zivotni vek pneumatika. Ni jedan jedini defekt osim jednog busenja. Nasuprot Savi gde su mi 2 upravljacke pokazale balone u roku od 7 dana i to u garanciji. Rekao sam Sava vise u dvorise uci nece.
 
I je li to poslovna tajna,za koju firmu uvozite?Valjda ste imali ubrzani kurs o vaznosti marketinga u BIZNISU???Radite na marketingu vise.
A to preko Nemacke ide zbog uroka,da se zlim silama zavara trag....:haha:::novac::
 
0cfe29edb405aff2d99cc5c7099cd3f4.jpg

Кама Viatti Brina Nordico V-522

Ja sam prošle jeseni kupio dve gume ovog modela(bez spajkova), namenski samo za selo, za brdo, za sneg. U toku zime su opravdale očekivanja, duboki ali i utabani sneg pod sobom grizu.
Auto mi je benzinac, prednja vuča, doduše sa teškim motorom i sa ovim gumama ide po snegu kao VW dizel.
Van grada i na dužim relacijama ih nisam probao, ne bih ni imao želju.
 
Nazad
Vrh