Kada niste u traktoru, vozite

Ne kazem da je u tom 300renov motor,vec u 200tki..i ti se najvise kod nas u srbiji prodaju?
 
Hvala ti što me prosvetljavaš, sad mi je jasno zašto je novi merc tako dobar auto..
Takodje, verovatno je u njemu bio 1,9 reno, a pozadi mu stoji E300.

Ne vredi se nastavljati...jedno se tebi svidja,drugo meni...al ne vredjaj za hrpu gvoždja,rekoh da je on član porodice...
Za ono što se slažemo, to je ono što ti je na avataru..:)) mada i to je tema za sesti u kafanu pa natenane...
 
Slažem se:ppozdrav:
Volim kafanu i druženje, a i da platim turu.
I ja volim svoju krntiju, a to je MF65, iz '66, koji je takođe član porodice.
 
Ај не лупајте ко максими по дивизији....у 213ци је ОМ 654 дизел мотор, који је настао из претходних дизелаша ЦДИ а смањењем радне запремина ан испод 2Л....Реноови мотори се уграђују у А и Б класу, а не у Ц и Е...
 
Ај не лупајте ко максими по дивизији....у 213ци је ОМ 654 дизел мотор, који је настао из претходних дизелаша ЦДИ а смањењем радне запремина ан испод 2Л....Реноови мотори се уграђују у А и Б класу, а не у Ц и Е...

Raspitaj se malo bolje.ne radi se o A ili B.vec o Eklasi sa 1,9motorom,renaultove proizvodnje.
 
Raspitaj se malo bolje.ne radi se o A ili B.vec o Eklasi sa 1,9motorom,renaultove proizvodnje.

Ово није тачно, да је тај мотор реноов....ОМ 654 нема никакве везе са мотором од 1,5л који се уграђује у А класу и који јесте реноово. Од следеће године ОМ 608 ће га заменити, који је настао из ОМ 654, а који је настао даљим развојем ОМ 651 мотора...
 
To sto tebi najvise odgovara ne znaci da je najkvalitetniji. I ja sam misljenja da je 123 zakon sto se tice kvaliteta. Nisu dzaba taksisti u nemackoj strajkovali kad su presli u nove 124-ke.
Ovaj moj drug sto ima 124 od skoro vozi i A4 1.9 TDI 2002 i kaze ide audi dobro ali nije to to. Kaze udobniji mi mercedes.

Ali da je.seo.u A6 bila bi druga prica. Posle pasata b5 i b5.5 prilicno sam promenio misljenje o udobnosti 123. A dugo sam mislio da je.taj merc sinonim udobnosti i prostora.
 
Voziti 124ku je nešto posebno i nemože se porediti ni sa jednim drugim autom ni prije ni poslije , osim ljubitelja sportske vožnje , to je drugo , ali taj užitak , opuštenost i udobnost nikad nije ponovljena . Lični stav pa šta god ko mislio , Najbolji auto ikad napravljen . ( C4? , ma daj )
 
Bez ljutnje , al ja bi ga opisao kao gomila gvoždja . Šalim se , ali kažem da samo 124 ima ono nešto , e sad ko to nemisli nemože se objasniti .
 
Ово није тачно, да је тај мотор реноов....ОМ 654 нема никакве везе са мотором од 1,5л који се уграђује у А класу и који јесте реноово. Од следеће године ОМ 608 ће га заменити, који је настао из ОМ 654, а који је настао даљим развојем ОМ 651 мотора...

Niko nije pominjao 1,5,vec 1,9.i to renoov u E klasi w213 sad sam pricao sa majstorom koji mi odrzava auto,a koji vec godinama radi kod Traške u B Petrovcu,
@ACA 74 ,da pasata poredis sa 190 pa i da prodje,ali gde da ga poredis sa 123..
 
Mecedes se ili voli i poštuje ili ne nema tu šta da se upoređuje ili ne Merc je neuporediv... priča za sebe... ko je vozio zna šta pričam... kod njega godine ne igraju veliku ulogu bitno je samo dali je sačuvan primerak ili ne, sve ostalo je konfekcija. Pogjedajte samo oko sebe dali ima vozila sa kraja 80.tih možda po neki Golf a 190.tki i 124-ki dosta ih se još kotrlja. Audija i Pasata te generacije godinama nisam video na putu... A Audi 100 C4 je generacija sa prvom E klasom, E klase još ima na putu a Audija 100 C4 nisam sreo godinama.
Jbga možda sam malo pristrasan.
 
Koje godiste je pasat B3? Koliko znam od 1987 do 1993 godine se proizvodio, i mislim da ih itekako ima. Pogotovu ovi u pogranicnim mestima sa Republikom Srpskom. Pojedini jesu truleksi, pojedini i nisu. Motor 1.9 td se nije proslavio, ali ima i dobrih motora.
 
Niko nije pominjao 1,5,vec 1,9.i to renoov u E klasi w213 sad sam pricao sa majstorom koji mi odrzava auto,a koji vec godinama radi kod Traške u B Petrovcu,
@ACA 74 ,da pasata poredis sa 190 pa i da prodje,ali gde da ga poredis sa 123..

OM654 u W213 nema veze sa Renoom, ugradjivao se 1.6 renoov u C klasu, mercedesova oznaka OM626, i to do skoro, sada ga je zamenila 1.6 verzija OM654. OM654 je naslednik OM651 2.1 motora . Renoovi motori su svi projektovani za prednju vucu pa zato imaju lanac (ili kais u slucaju 1.5 dci) napred. 1.5 dci se i dalje ugradjuje u A180d i B180d.

Dilema je da li OM654 treba zvati 1.9 ili 2.0, posto mu je radna zapremina tacno 1950 cm3 :osmeh:
 
Nazad
Vrh