Kada niste u traktoru, vozite

Za srednje alkoholisano stanje, minimalna kazna je od 6000 +1000 din sudski troskovi, 6 kaznenih poena i 3 meseca zabrane upravljenja putnickim vozilima ili traktorom,zavisi kojimsi vozilom upravljao. To znam iz iskustva...
 
Ja sam upravljao vozilom "B" kategorije i racunam da ukoliko ne izbegnem zabranu mogu da koristim ostale kategorije. Mada sam se juce raspitivao i cuo za vise slucaja gde su ljudi na razne nacine izbegli da plate kazne i od 120000 RSD ili da dobiju zabranu.
 
Kazne po kategorijama su ukintue kad je došao nov zakon,po starom su presude glasile "zabrana upravljanja motornim vozilom (kategorija)" po novom svaka presuda ide "zabrana upravljanjem motornim vozilom" što je i logično jer pre nahvataju te naduvaš preko 1,a onda ujutru odeš i sedneš u autobus i voziš decu na eksurziju.

Supruga mi je advokat tako da sam poprilično upoznat,jer u kancelariji gde radi imaju i pravnika usko specijalizovanog za saobraćaj.
 
Nije tacno!
dbe41ebdf1bd7903989fbbf59b2ba6a0.jpg



Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Ma bitno je da postoji mogucnost da se mi nagodimo i da ja izbegnem zabranu.Da se pravdam ovde da nisam bio pijan i koliko sam popio nema svrhe. Da pisem zbog cega su imali pik da me kazne nije za forum. Ni meni nije bilo jasno zasto su me detaljno isproveravali i napisali kaznu u roku od 2 minuta, ali sam kasnije saznao.
 
Isti prekrsaj kao kod Ace, bez ikakve veze ili bilo cega sto je protiv zakona!
Inace isao sam kuci sporednim putem kroz selo, i samo su od jednom izasli ispred mene ukljucili rotaciju i zaustavili me, nisam uradio nekakav drugi prekrsaj ili da su nekako primetili sam popio...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Cekacemo nekih 11 meseci ili mozda i vise dok Aca ne dobije poziv za sud pa onda jos nekih 3-4 meaeca dok ne dobije saopstenje i onda cemo videti, ako meni ne verujete. A do tad mozda ce se opet promeniti zakon...


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Daj nemoj da me zezas da cu toliko da cekam. Ja sam mislio da se ceka oko mesec dana pa da sto pre zavrsim to. Mislim da ovde kod mene to ide dosta brzo. Inace i meni su naznacili kategoriju vozila pa sam zato pomislio da se samo na nju odnosi. Takodje i kod mene je pisano cirilicom osim kategorija pa ispada da je "v", a ne "b".
 
Kod mene je PU Alibunar i cekao sam oko 10-11 meseci. A takodje sam cekao i iz PU Plandiste zbog neregistrovane prikolice.


Sent from my iPhone using Tapatalk
 
Meni stiglo za 21 dan i još me snimali na drugoj opštini,otišao u PU sporzaumeli se oko krivice i posle 7 dana stigo poziv za sudiju,nisam ni išao jer sam već pravio sporazum i stigle uplatnice za 5 dana.
 
Kazne po kategorijama su aktuelne najsvezije od 10 maja nagradno zbog voznje od 121 km na otvorenom 6000+1000 dinara 3 nagradna boda i 30 dana zabrane upravljanja B kategorijom jos cekam da bude izvrsno.Nikakav dogovor nisam trazio jer smatram da to nije u redu,samo bih voleo da se to isto odnosi i na njih,ali ovo je srbija i dosta vode ce proteci dunavom.
 
Što se tiče prikolice ja sam uhvaćen ispred Raletove kuće u oktobru kada sam išao po seme,pisao mi je neregistrovanu prikolicu,bio sam na saslušanju u Alibunaru i dao izjavu da sam iz neznananja rekao da je prikolica neregistrovana ustvari je trajno registrovana samo nemam tablicu (izgubio sam je),saoraćanu sam priložio kao dokaz.
Na moje iznenađenje pre neki dan je stigla oslobađajuća presuda:osmeh:. Iskreno nisam ništa lagao sudiju ,rekao sam kako je bilo mada po mom mišljenju mogao je da me kazni kako je hteo .Eto ovo je moje prvo pozitivno iskustvo sa zakonom.
 
Nazad
Vrh