Kada niste u traktoru, vozite

Ima li koga da vozi alfu 159 1.9JTDm iz 2007-2008?Ajde ako ima neko nek se javi sa opstim utiscima.
 
Alfu 159 traži sa motorom od 120 ks jer jači motori imaju problem sa usisnom granom i klapnama na istoj.Održavanje nije jeftino_Otiđi na Alfa Romeo forum i pregledaj sve postove o njoj.Ima dosta stvari za pročitati.
 
Nema auta bez mane i nekakve "urođene" slabe tačke.ja trenutno ganjam passat 5 115 ks.Kod mene je 10 mjeseci,prešao sam do sad sa njim 15500km i od kvarova za sad jedan grijač.Redovno održavanje ne računam.
 
Znaci da je 1 crkao. Moram proveriti, ma da je kum proveravao i kaze da su svi ispravni. Cudi me da je na nizim temperaturama palio ko mina a sad nece.
Malo pre proverio grejace. Sva 4 ispravna. Medjutim, bilo je malo prljavstine na kontaktima na releju koju sam ocistio i vidim da na jednom kablu ima tragova gorenja, sto ako ne bude valjalo moram preletovati. Nakon toga izgleda da ne pokazuje gresku, tj. nema paljenja lampice grejaca nakon startovanja motora.
 
Na forumu alfista svi hvale svoj auto jbg nije to merilo . Hvale bas 2.4 jtd tvrde da je mnogo bolji od 1.9

- - - - - - - - - -

Tomo mmoze da se desi da je re;lej ili nesto trece pa da bez obzira sto ti pokazuje u kabini lampicu da pali gasi mozda nesalje struju do grejaca , Nek ti to pogleda malo neko , to mozes i sam samo sa plusa do kabla od prvog grejaca prispojis ujtru drzis 5-6 sekundi ili vise nznm kakve grejace imas koliko drzi obicno i videces razliku ako upali kao mina onda nek ti gleda neko dalje sta te muci .
A kako ti se tacno desava ujutru dugo vegrla i sad ce kao da sastavi i malo mu fali i nece ili tek kasnije pocne da hvata i sastavi ???
 
Poslednja izmena od urednika:
Postoje tri verzije termostata na tom modelu , svi su naravno kompletni sa kućištem drugačije nemože cijena je od 20 do 30e zavisno koji je tip . Ako mi pošalješ br šasije mogu ti vidjeti tačno koji model ide , a to možeš i saznati i u boljem servisu ili radnji .
Ok hvala za tu informaciju.U ponedeljak cu oterati do majstora da to popravim.
 
Ne znam u koju temu ovo da stavim. Kupio sam akumulator prošle godine. I to navodno najkvalitetniji na našem srpskom trzistu. Evo posle godinu ipo dana ne radi vise.
21o21y9.jpg
2ptpkjk.jpg
296hlbm.jpg


- - - - - - - - - -

Za sada nabudzio sam ovaj Optima koji je star 8god i skinuo sam ga sa traktora. Razlika cene Varte akumulatora Švajcarska Srbija je dupla . A očigledno da je rok upotrebe 4x kraci.
 
Odnesi taj akumulator u servis i uzmi novi, na te Varte je garancija 3 godine....Isti takav je kod mene u autu 3 godine i nemam zamerke. Taj mora da je imao neku fabricku gresku...
 
Ja imam isti u autu.te varte imaju 40 meseci garanciju,reklamiraj,a mozda je i neki kvar na autu..meni tako citroen gasio lampicu grejaa,a rele nije isklucivao,pa je takodje praznio akumulator.
 
Na forumu alfista svi hvale svoj auto jbg nije to merilo . Hvale bas 2.4 jtd tvrde da je mnogo bolji od 1.9

- - - - - - - - - -


Ja sam izvesno vreme imao Alfu 1,9 JTD SW 115 ks 8V i taj moto je nepoderiv,sto se tice ovih novijih nemam nekog iskustva ali mislim da su usvakom slucaju bolji 1,9 od 2,4.
Moja zelja je nekad kupit Alfu 159 SW ali nikako od 120 ks nego 150 e sad i mene brine ta usisna grana,cuo sam da te klapne znaju da prave problem ,kao otpadne neka polugica i posle zna se gde zavrsi ali i pored te mane ja otkidam na dizajn, je...s Mercedes, Audi BMW itd. znam da nisam upravu ali o ukusima ne vredi raspravljat
 
Poslednja izmena od urednika:
Pratiću situaciju ovih dana moguće da se javlja na autu neki potrošač dok je auto ugasen. Međutim nikad mi lepše nije auto palio nego jutros sa ovaj Optima. Moram da nađem garanciju i da im pošaljem akumulator.
 
Ako je auto 100% ispravan i kad stavis akumulator Varta, ima da se zaboravis kad si ga kupio i ugradio! Postoji i druga stvar, to su automobili u srbiji koji su 90% za otpad da su u nekoj normalnoj drzavi, presli "boga oca" uz lose odrzavanje, alternatori losi nikad servisirani i da ne nabrajam dalje, svi mi znamo kako srbi odrzavaju automobile! Pa kad rikne akumulator niko ne kaze auto mi je krs, svi kazu akumulator je sranje!

Na 3 svoja auta (a nisu bas mladi) imam Varte i nemam nikakvih problema.
 
Ja uglavnom uzimam akumulatore koji su najpovoljniji,dok je bilo Tesla Brčko njih sam kupovao,trenutno imam 4 Italijanska Silver, npr. od 140 Ah košta oko 12000din. il ti 100e jednom od njih je treća godina,rade zasad dobro
 
Pronašao sam garanciju. Akumulator je kupljen 16.08.2013. Ipak je prebacio 2god. Ali ja se nadam da još uvek ima garanciju jer na njega piše 40 meseci garancija.
 
Kolege,treba mi savet,naime imam problem sa zamagljivanjem stakala u kolima,ja vec vise neznam sta da mu radim,cisceno je sa razlicitim sredstvima,al opet ista prica,neki savet bi dobrodosao!

Evo citiracu samog sebe,pronadjeno resenje za moj problem, a to je novi radijator grejanja.Prekjuce kad sam ukljucio grejanje poceo da mi ubacuje antifriz kroz otvore.Za petak je dogovoreno sa majstorom zamena istog,operacija ce trajati dva dana.
 
Nazad
Vrh