Kada niste u traktoru, vozite

Kakvo misljenje imate o BMW e90 godiste '05, '06? Iskljucivo benzinac 1.8 ili 2.0.

Da li zna jos neko nesto korisno? Na koliko se menja lanac i koliko kosta zamena? Koja je potrosnja benzina itd? Naj bolje bi bilo da mi se javi neko od vlasnika ako ima isti model. Svaka informacija dobro ce doci.
 
Ja sam se nekad bas zanimao za automobilizam i mnogo citao i slusao o tome. Tako sam negde procitao da je njima zamena lanca predvidjena na 200 000 ili mozda 250 000. Uglavnom nije kao nekad koliko traje motor toliko i lanac. Ili mozda i jeste, mozda njima sad motori manje traju. Mozes da odes i do nekog servisa pa da se raspitas i o cenama delova ili u neku radnju koja prodaje delove.
 
Mislim da ako ocete dizela a boljeg, onda merc. ima sve svoje, jos pogotovo stariji om611 i sl. lanac koliko i motor, znaci ulje filter i gorivo. jedino reg. malko skuplja, sto kad se preklopi sa potrosnjom i nije neka stavka.
 
Menjaju se i na mercedesima,imaju modeli motora koji imaju jednoredi lanac,i ti se menjaju na oko 200000,a sa dvorednim nije potrebno..
 
Ljudi moji imam za sada 390 000km sa Hondu Accorsd 2.2 dizel od toga nekih 50-70000 km vuko sam prikolicu sa velikim teretom . Nikad motor i menjac nisu dirani . U zadnje vreme brine me to sto nece da se pokvari , da bi nekako mogo da zamenim auto.
 
Ma kakav to auto kad nece da se pokvari? na sta to lici...si probao malo da ga brukas? mozda ce da pomogne.
 
Toliko je presao i kod mog kolege, i ide i dalje.
Unutra je onako neoriginalan, konfekcijski ali ide..
Limarija je slaba, ne korozira ali se lako ostećuje..
 
Uvek sam menjao ulje na 10 000km, sad sam poceo na 15 000km. kad zamenim stavim malo vise preko maksimuma , i nista ne dolevam do sledeci put.
 
Dragane, po internetu se provlaci bozicna slika naseg coveka u Svajcarsku, dal nije o tebi rec
Hzck9lLaHR0cDovL29jZG4uZXUvaW1hZ2VzL3B1bHNjbXMvTWpJN01EQV8vODhlYTUwNDY0MTc3ZGRkY2I5ZDU3ZGRhZDRiYzczYmIucG5nkZMCzQLkAIGhMAE
 
Lepo je imati ovako skup auto. Ali ipak nije ovo moj stil. Ja vozim karavana i neću nikad odustati od toga . Što veći gepek , to bolje.
 
Ovo kada odes kuci pa parkiras ispred kuce. Komsije kada prolaze mogu samo da crknu od muke.
 
U mom kraju ima svakakvih. Nazalost josuvek ima takvih koji smatraju da ako kupe luksuzan auto na kredit , da ce po tome biti vise vidjeni i cenjeniji .
 
Nikada nisam razumevao mentalni sklop takve vrste ljudi.
A onaj gore ferari, mozda spolja izgleda, ali treba sesti u to i probati voznju.
Za moj ukus cist mazohizam i neudobnost svake vrste.

Moje misljene je da takva vazila kupuju kupci/investitori koji imaju pare a planiraju zaraditi tokom godina na rastu vrednosti takvih kola.
Prost narod obicno misli da se to kupuje da bi se vozilo od tacke A do B.
 
Ja bih licno pre kupio porsche 911
ali kad sam video ovog u svajcarsku s ferari i badnjak na krovu odmah sam pomislio da je nas clan Dragan to priustio
a kad bi se s njime pojavio u Svilajnac, samo bi zinuli
 
Taj sto vozi taj ferrari bogami nije kad ne vozi traktor:osmeh: zasto? moze mu se,ima pare i zaradjuje stalno pare, to dali planira vremenom da zaradi pare na njemu jer im raste cena i to je moguce-kao kad bi postavio pitanje zasto trump ima ferarri:) za njega je to kao za nas da kupimo hleb u prodavnicu trosak...verovatno ga ni ne vozi ali prosto ima.Jednom gledao emisiju na tv tamo negde u emiratima kupio lik lamborghini nov i nije mu se svidela boja i unutrasnjost...kad je njegov majstor poceo po novom laku da dere onom brusilicom pripalo mi tesko pa posle poceo da cupa kozu iz unutrasnjosti da i nju zameni prikladnom po zelji vlasnika...prica kako mercedes slr McLaren koga isto ima(pored jos pune garaze vozila ko zna koje vrednosti i nekim 24 karatnim spolja pozlacenim autom) mu bio nesto spor pa ga budzio na 1000hp...onako sto bi se reklo izivljavanje.
 
Nazad
Vrh