Kada niste u traktoru, vozite

Na 80.000 brava volana? na toj kilometrazi sijalica da izgori meni bi zasmetalo...
 
Evo,ja i kolega terali sprintera 413, do 150.000 nista nije bilo menjano sem 2xplocice,jednom gume mada su mogle jos 20.000,i ulje na svakih 20.000. Izgleda kako se kome zalomi.
 
Mazda 6 i hondi ima slabo na oglasima, a i ako ih ima puno su skuplje od budzeta, a i motori su 2.2 sto je nepotreban luksuz. Sta mislite o Citroen C4 picasso? Udobna je, ima dosta mesta unutra. Hvala na sugestijama :ppozdrav:
 
jesi gledao peugeot 3008?ne izgleda lose,i svi sto ga imaju ga hvale...mada ako trazis neki auto ispod 2000ccm, a da je veci,mislim da je skoda superb pravi izbor.
 
Prijatelju ako tražiš dobar auto kupljen nov u Srbiji i održavan valjano biće jedna Laguna 3 na prodaju na proleće najverovatnije ::namigivanje:::ppozdrav:

Najverovatnije ću morati da prodam lagunu jer sve više imam potrebu za SUV 4x4 mašinom što zbog privatnih što službenih obaveza... jedino nije to godište što tražiš nego 2008. al je i cena zato duplo manja :osmeh:
 
Da nema ovo pro ispred daju i mene bi ubedio::namigivanje:: ne valja francuzi...nije dobro za cirkulaciju,sa golf2 kad se provozas po ovim rupcagama od puteva kao da te gazili...masaza za dz,ne izlazis iz auta nego ispadas iz njega:sjasi:
 
Da li sa B kategorijom sme da se vozi bilo kakva prazna prikolica? Znači bez tereta, samo prikolica. Na internetu nailazim na različite priče, a u zakonu imam malo nejasnoća.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Zahvaljujem. Ja tražio u ovoj temi.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Imam B, a treba da predjem 40km sa praznom prikolicom dozvoljene nosivosti 1200kg.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 

B kategorija vozila:

Motorna vozila (osim vozila u kategorijama A, A1, A2, AM, F i M ) sa najvećom dozvoljenom masom manjom do 3500 kg i koja nemaju više od osam mesta za sedenje ne računajući sedište vozača.Vozač vozila B kategorije može da upravlja i lakim triciklima, lakim četvorociklima i teškim triciklima (snage motora manje od 15 kW), a teškim triciklima i četvorociklima (snage motora preko 15 kW) kada napuni 21 godinu života.Vozač kategorije vozila B može da upravlja vozilom i kada mu je dodato priključno vozilo čija najveća dozvoljena masa nije veća od 750 kg.Starosni uslov za dobijanje vozačke dozvole B kategorije je navršenih 18 godina života.

BE kategorija vozila:

Skup vozila čije je vučno vozilo B kategorije, ako je najveća dozvoljena masa priključnog vozila veća od 750 kg a manja od 3500 kg.Starosni uslov za dobijanje vozačke dozvole je navršenih 18 godina života.Mogu je dobiti samo oni vozači koji imaju dozvolu za B kategoriju.
 
Nisam polagao za C, to je sad prvo u planu.
Baš smo katastrofa država. Dete od 14 godina sme da vozi radnu mašinu, možeš da voziš traktor sa prikolicom (valjda po zakonu smeju i dve odjednom), ali nikako ne smeš auto sa prikolicom a pri tome si položio za auto odavno. Kamion sa prikolicom je druga stvar.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Skoro mi drug pricao kako za vucu tandemke kolima treba DE kategorija. On sa pikapom vuko tandemku jer je trebao da preveze neki teret i slikao to. Posle pokazivao slike nekom coveku da vidi koliko moze da tera, a taj covek je policajac. Pitao ga covek da li je on vozio i on reko da jeste, a ovaj mu onda reko da je dobro proso. Tad mu reko da za to treba DE, odnosno kao da vozi autobus sa prikolicom. Sto mi nikako nije jasno.
 
Nisam polagao za C, to je sad prvo u planu.
Baš smo katastrofa država. Dete od 14 godina sme da vozi radnu mašinu, možeš da voziš traktor sa prikolicom (valjda po zakonu smeju i dve odjednom), ali nikako ne smeš auto sa prikolicom a pri tome si položio za auto odavno. Kamion sa prikolicom je druga stvar.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
Ako nemaš F kategoriju NE MOŽEŠ da voziš traktor ni sa jednom prikolicom, a kamoli s dve...
Sa B možeš samo "klot" traktor da teraš...
 
Pa pre se sa 14 godina dobijala F kategorija samo uz polaganje tadašnjeg PSPa. Sada se uz B više ne dobija F. Govorim da je malo bezveze da uz položenu F ne možeš da voziš auto i prikolicu.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Sa 14 godina si mogao polagati za PSP ali sa tom potvrdom nisi smeo upravljati traktorom.Sa 16 godina si smeo polagati za F kat.da bi mogao upravljati traktorom.A ono za auto prikolice je vazilo i pre.Do 750 kg si mogao upravljati sa B a preko 750 kg nosivosti si morao imati E kategoriju.
 
Nazad
Vrh