Kada niste u traktoru, vozite

Druze,znam sta pise,nije hdi,ovo je stariji model.kao peugeot 806,ili citroen evasion.i nosi motor JTD.

- - - - - - - - - -

[video]
2s8smdd.jpg
[/video]

Nemam sliku od njega.ovo je moj stari citroen,fiat je isti,samo nije toliko udoban i ima motor jtd


Koliko je ks (hp) taj motor?
 
Vazno da se mi razumemo:osmeh: cuj doslo neko drugo vreme...bmw pravio bese motore za avione,mitsubishi avione...kinezi sto pravili tostere i ves masine poceli automobile da prave a niti peru ves niti peku krisku hleba...sve naopako.
 
U Opelu se npr. koristi Fiat motor 1.3 MJT kao CDTI.Koriste i Isuzu 1.7 dizel motor issto pod oznakom CDTI.Oznake nista ne znace (sto kaze nas narod,pise i na bukvi....) posmatrajte sustinu.Citava auto industrija je integrisana.Zajedno razvijaju platforme da bi im bilo jeftinije i da ne bi jedni drugima poturali klipove u tockove.To je normalno oni su kolege.Npr. [FONT=Open Sans, sans-serif]Suzuki SX 4 i Fiat Sedici[/FONT]
 
Jtd je commonrail prve generacije sa jednim ubrizgavanjem po ciklusu. Mjt prve generacije ima 5 ubrizgavanja, a druga generacija čak 8 obrizgavanja. Sve to daje izuzetnu kontrolu rada motora i miran rad.
Ovo je kratak opis, ima mnogo unapređenja u odnosu na stari Jtd.
Takođe, omogućava narodski rečeno, efikasno čipovanje iliti mapiranje softvera za upravljanje radom motora.
 
1.9 multijet ima i klapnice u usisnoj grani koje znaju praviti probleme kada se nakupi gareži.Naslednik 1.9mjt je 2.0mjt koji ide u novog Fiat Brava, Opel Insigniu itd.
 
Kad vec spominjete multijet i jtd,moze li neko ukratko objasniti kakvi su to motori.imam jedno 6 meseci fiat ulysre sa 2,0jtd i stvarno ne znam kakav je to motor.da li ka kao cdi ili nesto drugacije?

JTD su razvili Fiat,GM i Maruti Suzuki, a brendiran je jos kao CDTI,CRD,D,DDSI,DuratorqTDDI, Quadra Jet i TiD. Sve je to u stvari brendiran JTD.
 
Tesla prezime postoji kod istocnoevropskih slavena , a navodno testiranje DNK njegovog srodnika(gledao na TV-u) po ocevoj liniji je da ima najveci % haplogrupe R1A , koja je tipicna za istocno i zapadno slavene , a za juzne je vecinski % I2.
 
Tesla prezime postoji kod istocnoevropskih slavena , a navodno testiranje DNK njegovog srodnika(gledao na TV-u) po ocevoj liniji je da ima najveci % haplogrupe R1A , koja je tipicna za istocno i zapadno slavene , a za juzne je vecinski % I2.


Komsija,vi kod vas volite da cackate oko tih teorija sto se tice rase i genetike.:haha:

https://sh.wikipedia.org/wiki/Bijela_Hrvatska


Zanimljivo je kako se granicimo jos iz zavicaja iz "Germanije"....Ali mi smo ipak zapad u odnosu na vas.:haha:
 
On bar na fotkama deluje normalno...ona gde ainstajn isplazio jezik kao da muvu oce da uhvati je tek cudna....sve pomislis samo ne da je lik normalan.
 
Eee, da je po Teslinom sad bi svi vozili kola sa elektromotorima i to na besplatnu energiju. Ne bi ovde raspravljali o JTD, JTDM, HDI, TDI...

@Jevto, jes da nije tema, ali moram da ti kazem da bi trebao da malo bolje izucis istoriju. Samo za pocetak zaobidji Konstantina Porfirogenita.
 
te klapne ja imam i na mercedesu fabricki,ali ih neko skinuo kad je radio cip,kako mi majstor kaze,ostavili su samo motorice,sad je malo bucniji kad radi na leru,ali zato ide ko lud.
1.9 multijet ima i klapnice u usisnoj grani koje znaju praviti probleme kada se nakupi gareži.Naslednik 1.9mjt je 2.0mjt koji ide u novog Fiat Brava, Opel Insigniu itd.
 
Eee, da je po Teslinom sad bi svi vozili kola sa elektromotorima i to na besplatnu energiju. Ne bi ovde raspravljali o JTD, JTDM, HDI, TDI...

@Jevto, jes da nije tema, ali moram da ti kazem da bi trebao da malo bolje izucis istoriju. Samo za pocetak zaobidji Konstantina Porfirogenita.


Nisam se ni drzao Konstantina.Drzao sam se mnogih drugih bitnih izvora,medju njima je i CIA.Ovo zvanican sajt Central Intelligence Agency

https://www.cia.gov/library/publications/the-world-factbook/geos/ri.html


U odeljku Government sto se tice Srba stoji:

etymology: the origin of the name is uncertain, but seems to be related to the name of the West Slavic Sorbs who reside in the Lusatian region in present-day eastern Germany; by tradition, the Serbs migrated from that region to the Balkans in about the 6th century A.D.


Prevod; Poreklo imena (Srba) je neizvesno,ali izgleda da je povezano sa Zapadno-Slovenskim Srbima,koji zive u Luzici i dan danas,regionu u Istocnoj Nemackoj.Po tradiciji Srbi su migrirali iz tog regiona na Balkan u 6 veku Nove Ere.

- - - - - - - - - -

Mozda je ovo kosmicka pravda :sta::haha:.Sada Srbi krecu sa migracijama ka zavicaju.:haha:
 
Nazad
Vrh