Kada niste u traktoru, vozite

Ne skodi sigurno
al poenta je da je fabricki golf 3 sa tdi motorom bez plivajuceg a golf 4 sa istim motorom ima, e sad ako je 3 isla bez problema sto ne bi isla i 4ka
mada ja bi licno i na TDI komotno ugradio fiksni
Ovde je ugrađen fiksni baš na taj motor od 101ks.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa tako nekako. U odnosu na plivajući koji je u dobrom stanju, meni nema razlike.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Nema brige, plivajuci zamajac sluzi pre svega da ublazi vibracije pri punom gasu na malim obrtajima (ispod 1500). Neces imati nikakvih problema sa obicnim zamajcem.
 
Nailazim po netu na priče da će fiksni posle plivajućeg veoma brzo da uništi menjač, ali niko da ima neki konkretan primer. Ima li to neke veze?

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Obicno crkne na autu koji je uvezen sa 127.000km i kada nagura na 200.000km po tom satu crkne. Medjutim taj auto je presao 500.000km i sasvim je normalno da krenu veci kvarovi.
 
Imate neku preporuku za neki pikap? Gledam vw kedi, reno kangu i citroen berlingo. Treba mi nesto da zameni audi 80. Burazer ima kedija i vidim ide ko blesav, a radi sa njim isto sto i ja planiram.

Послато са GT-I9506 уз помоћ Тапатока
 
Ako je taj auto u dobrom stanju i cena povoljna ne vidim razlog zasto ne kupiti. Jer kao sto neko rece da vlasnik nije reko da je izbacen plivajuci zamajac ne bi ni znali. Kupis, vozis i ne mislis o tome.
 
Ako je taj auto u dobrom stanju i cena povoljna ne vidim razlog zasto ne kupiti. Jer kao sto neko rece da vlasnik nije reko da je izbacen plivajuci zamajac ne bi ni znali. Kupis, vozis i ne mislis o tome.
Tako je, ko garantuje da plivajuci nece crci posle 7 dana od kupovine vozila recimo....

Послато са SM-J710F уз помоћ Тапатока
 
Kod mene je komsija na golfa 4 karavana tdi kojeg je za male pare uvezao bas zbog crknutog plivajuceg zamajca ubacio fiksni i evo ga golf se vozi vec 6 godina tako samo on je napravio 100000km sa njime i prodao ga dve kuce dalje.
 
Ma kakvi.Vidite da je to sve isto jer ipak su to Jugo i Lada kojima su za 30 godina proizvodnje samo menjane nalepnice i dodavani plastični delovi.
 
Taj plivajuci je po meni samo luksuz, sluzi da ublazi udare i vibracije kad krecete iz mesta i pri saltanju brzina da se ne oseti nista ( kad nekih koji nisu bas strucni sa kvacilom)

Znaci nema da trese trza itd

Naravno lepse je sa njim voziti i udobnije

Vidite koja je cena dizne na pd motorima,moze se skoro 2 plivajuca kupiti

Drugaru bila crkla, zvali da vidimo posto je nova 75000 din komad


Pd se koristila u velikim kamionima koji putuju velike razdaljine i da jedna otkaze moze voziti dalje , a na svim ostalim kad pumpa otkaze kamion staje

To ima smisla na v8 ,

na 4 klipa kad jedna stane motor se trese ,trokira debalans teski i ne moze se voziti

Tako da ja ne vidim ma kolima ni jednu prednost pd motora

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :)
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh