Kada niste u traktoru, vozite

Yugo 55, 1990. god, 385000 km prešao, uglavnom gradske vožnje a sad ide po svim terenima i ne dam ga dok se ne razgradi u atome

Žao mi je što smo našeg isto godište u mnogo boljem stanju pre par godina prodali kad smo uzeli Renault Megane 2 karavan, '04.
Sad taj Reno skuplja prašinu u šupi a Yugo kojeg je sestra htela da baci ide i dalje i po kiši i po snegu i po njivi i po autoputu


Послато са Lenovo P1ma40 уз помоћ Тапатока
 
Jugo nece dugo..a on presao 400 hiljada..koliko bi presao da ide dugo sunce mu..moj jugisa se razgradio u atome i otisao na odpad za 100e..na njegovo mesto dosao golf 2 td..ne volim ga za medalju al ide oca mu njegovog ko mazga..za njive,vocnjak i te sitnice za po gradu nema boljeg..

- - - - - - - - - -

Pg krnac,jel to postalno licno kad vices "njoj" ? :)))
 
Bogami taj auto se otplatio do sada 1000% puta,mada planiram da uzmem nov renault clio grandtour,ali golf ostaje za atar :D
 
Mene je Jugo 55, 91. godište služio ekstra. Sto hiljada sam prešao sa njim, a prethodni gazda mu je uradio generalnu motora. Od kvarova sam menjao pumpu za gorivo, lamelu, i zadnje amortizere. Kapi ulja nije potrošio, na plin je palio i na plin je išao, benzina u njemu nije bilo 4 godine. Napala ga hrđa i istekao atest za plin i otišao na otpad za 10 000 dinara.
 
Nasa Z128 je presla kod nas 180.000km. Poceo je da duva na sve strane motor i da trosi ulje otp oko 1l na 200-250km. Limarijski bio los, sedista se raspala. Na benzin nije isao uopste od kako mu je ugradjen plin na cca 90-95000 km. Prodao ga drugaru za 300e 2011 godine i posle kod njega za godinu dana otisao je u reciklazu. Nikada me nije ostavio nigde, a odrzavanje je bilo simbolicnih cena. 2 lamele su promenjene, kablovi mozda 2x i tako sitnice neke... Da ima nov auto u rangu Z101/128 kupio bi bez razmisljanja i da je cena 3000e kako je bilo za ta vozila dok su se proizvodila.
 
Nasa Z128 je presla kod nas 180.000km. Poceo je da duva na sve strane motor i da trosi ulje otp oko 1l na 200-250km. Limarijski bio los, sedista se raspala. Na benzin nije isao uopste od kako mu je ugradjen plin na cca 90-95000 km. Prodao ga drugaru za 300e 2011 godine i posle kod njega za godinu dana otisao je u reciklazu. Nikada me nije ostavio nigde, a odrzavanje je bilo simbolicnih cena. 2 lamele su promenjene, kablovi mozda 2x i tako sitnice neke... Da ima nov auto u rangu Z101/128 kupio bi bez razmisljanja i da je cena 3000e kako je bilo za ta vozila dok su se proizvodila.
Ново је ново,ал' за те паре ново више нема...ја сам 2004. узео новог југа,оног ин,на 700км му уграђен плин,али је радио и на бензин :osmeh: ,продао сам га 2012 са 215.000 на сату,правих,без икаквих интервенција на мотору(уз редовна одржавања...уље,филтери,зупчасти).за то време су промењани амортизери,дискови и потрошни делови трапа.И за ту цену колико је коштао био је одличан.
 
Hteo bih kupit sad posle zetve pezo 307 2.0 hdi 90ks ili opel astra H 1.7 100ks sa isuzu motorom...Sta je bolje po vasem misljenju?:ppozdrav:
 
Znam da Astra H ide sa dva dizela 1.7 cdti i 1.9cdti , a u Astri G dti su Isuzu motori i ti su dobri ovi cdti ne znam kako su se pokazali ,hdi 1.6 i 2.0 su isto ok.
 
Zasto je 1.3 sranje? Sa slozbenim smo napravili 300.000km da se nista na motoru nije pipnulo sem redovnih servisa. U Puntu 1.3, a identican ide i u Corsu i Astru.
 
Nazad
Vrh