Kada niste u traktoru, vozite

Kod mene u okruzenju ima dosta autoplaceva i poznajem dosta vlasnika.U prici sa njima uvideo sam da se NE KRSTE prilikom smanjivanja kilometraze,bukvalno spustaju po 300-400000 i tako prodaju.Tako da oprez pri kupovini.Svi ti automobili iz inostranstva 2002-6 su sigurno preko 300-400000.Pogledjte samo ove novije sto se uvoze 2011 pa na dalje,svi su isto 150000-200000 kao i ovi iz 2000tih sto je pomalo smesno.

- - - - - - - - - -

A kad smo vec kod kola evo moje masine Peugeot 407 2.0 HDI restajling 130ks + Chip 2011 godiste. Jako sam zadovoljan sa njim,poslednja je serija ovog modela i FULL oprema(veoma su retki).On je na primer uvezen 2013 godine sa 130000...I sada ima 250000km.To je realna i originalna kilometraza (jos ga ja ne vozim nesto previse).

pezon.jpg
 
2200 i ni cent vise dok odradis servise, registrujes eto si na ovoj njegovoj ceni.

Ako ga bas zelis onda 2400,ali samo ako bas hoces ovog i ni jednog drugog, a Kilometra za je 500+ Dizel karavan 2003 sa 180 i kusur na satu :haha:
 
Šta sad odjedared ne valja wv ,mada lično ih ne volim .To je pumpa dizna,bolje to nego cr,tu tek ima sranja loše gorivo injektori dpf... ako je preguro baš puno i motor duvka treba ga zaobići inače ne vidim za te pare šta ima bolje.
 
Није проблем у ауту, већ што ја познајем и "цењеног продавца" и купца.
Вероватно би ту после купац завршио код мене у фирми

Послато са Леново К6 Ноте уз помоћ плуга
 
Auto plac,ko i svaki drugi ..svi su te kilometraže,i svi su nalickini,i ovaj izgleda sasvim pristojno za to godište,a tu je najbitniji faktor sreća pri kupovini...
Ja sam nekako uvek pre za auto iz nemačke sa pola miliona km nego 150k u srbiji....
Ako spusti koju stotinu šta mu fali za te pare..
Ili sam ja duduk

- - - - - - - - - -

A za 2200 ko ga kupi u ovom stanju ja ću mu dati tri odma...da li nešto vredi ili ne je jedno a tržišna cena je sasvim drugo...
 
Sremac i ja kad citam ovde vec duze vreme neke komentare za sebe pomislim da sam neki duduk. Kao to vredi toliko i onda neka cena ispod svake trzisne. Posle se razmisljam da li ovi ljudi stvarno tako jeftino pazare i da li ja skupo placam. Cak sam poceo da razmisljam kad kupujem tako nesto da kontaktiram neke kolege odavde pa da mi oni nadju za bagatelu.
 
Kaže matić da je sve to mačka u dzaku,i u pravu je,bilo to 03će ili 13to godište,polovno je polovno,al vredi koliko tržište traži..
Dobar drugar moj je uzeo novog mercedesa plaćen xx novaca i sa 55k šlepao auto da mu se u garantnom roku zameni menjač jer se pokvario jer je jedan u ko zna koliko gde su u fabrici nešto pogrešili prilikom montaže,znali nije imao sreće...ili ga nije zalio ksko treba kad ga je doterao ili pta god...
Znači kako se kome zalomi i to ti je to...
 
Kis. To su odlicni automobili, ja sam mog prodao pre mesec dana za 3000eur, limuzina 2001 sa 100ks i pravih 220000 hiljada na satu, kod mene je bio 14god. na njegovo mesto dosao pasat b7 koji je presao 250000km, tako da negledaj na kilometrazu ili idi u servis pa neka ti kazu tacnu.
 
U ovlastenom servisu imaju podatke samo do datuma do koga je tjeran u ovlasteni u Germaniji, a to je obicno samo garantni rok. Nisu ni svapcad luda da po isteku garancije tjeraju u vw servis pa da placaju duplo skuplje usluge. I to sve pod uslovom da hoce da ti ocitaju istoriju, mislim nisu duzni da to rade. Ja sam uzeo auto sa 8 godina starosti, pa posto poznajem osobu u ovlastenom, prije kupovine mi provjerio kilometrazu, i ispostavilo se da je sa 4 godine kada je zadnji put bio u ovlastenom imao samo 71000km. Meni je dosao sa 17x 000 km, i ispada da ima neke logike, ali sam ja siguran da je ipak vrnut bar 50 000km. Jednostavno to je tako.
 
Rekose mi ljudi koji imaju prodavnicu autodelova i koji povremeno uvoze automobile da sada u servisu nemaju pravo da ti kazu koliko je auto presao, kao to su neki licni podaci itd itd. Ne znam da li je tako, da li je neko mozda cuo za ovo?
 
Nisam stvarno siguran, moze verovatno vlasnik, ali ne mogu npr ja sad da dovezem auto sa placa i pitam koliko ima km predjenih.
 
Pa kažem ponovo , šta je problem da pita vlasnik ? U ovom slučaju je si vlasnik ti ako si već kupio , ili trgovac od koga hoćeš da kupiš , dodješ snjim i provjerite , jer on je trenutni vlasnik . Zar nije tako ?
 
Videcemo da li ce jos neko da se ukljuci ko je cuo za ovo, meni je receno da ne moze, a nema razlog da ti ljudi lazu jer su uvek fer i korektni :)
 
Nazad
Vrh