Kada niste u traktoru, vozite

Neznam koliko je koristan savet, ali da ja kupujem Audi te generacije najradije bih uzeo sa manuelnim 6 brzina.
Znam da je malo bzv vožnja luksuznog auta bez automatika, ali iz mog iskustva nekoliko audija su imali kvarove automatika.
Mada su manuelci jako retki..
 
Neznam koliko je koristan savet, ali da ja kupujem Audi te generacije najradije bih uzeo sa manuelnim 6 brzina.
Znam da je malo bzv vožnja luksuznog auta bez automatika, ali iz mog iskustva nekoliko audija su imali kvarove automatika.
Mada su manuelci jako retki..
Pa sve više se i ja razmišljam za tu soluciju, jedan je od najpouzdanijih u klasi.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока
 
Menjač kod audija ili DSG automatik (proizvodi ZF) ili manuelni. CVT menjači su se slabo pokazali i više ih nema u novim modelima. Poenta je bila u uštedi u gorivo i tečnijoj vožnji ali na autima sa tom kilometražom su veliki rizik, po mom mišljenju.
Čak ni kod svih Japanaca nisu pouzdani, sem kod Toyote naravno.
 
To i mene buni i nisam mu verovao. Onda drug imao saobracajku u CG i kad je hteo da iznajmi slepku da dotera auto iz CG taj covek ga isto pitao za tu kategoriju. Sad ja imam BE i CE i sta ce meni kategorija za autobus da bi vuko prikolicu ni meni nije jasno?

U pitanju je ovaj L200 i ova prikolica. Za njega mu navodno treba ta DE ili bese D1E. Sad on ne sme da ga vozi, a ispada i ja da nesmem.

BE vuce priključna vozila od 750 do 3500kg, ili uprosceno vozilo B kategorije dakle do 3,5t sme da vuce prikolicu iste bruto tezine dakle 3,5t.Dakle do 7t bruto vozi se sa BE, sve preko ti treba CE (poluprikolica, prikolica ili tandem).

DE je za one sto kace prikolice na vozila koja se voze D kategorijom, a to valjda svi znaju sta je (bar bi trebalo).
 
Verujem, opet pitanje da li je prava kilometraža, pošto gledam po inostranstvu koliko pregaze, a za taj kompjuter još nisam čuo da je crkao nekome, moguće da je imao neku falinku.

Послато са SM-G900F уз помоћ Тапатока

:osmeh:
gbGVjzV.jpg
[/IMG]
 
BE vuce priključna vozila od 750 do 3500kg, ili uprosceno vozilo B kategorije dakle do 3,5t sme da vuce prikolicu iste bruto tezine dakle 3,5t.Dakle do 7t bruto vozi se sa BE, sve preko ti treba CE (poluprikolica, prikolica ili tandem).

DE je za one sto kace prikolice na vozila koja se voze D kategorijom, a to valjda svi znaju sta je (bar bi trebalo).



Tako je kolega.Postoje i auto prikolice sa dve osovine (tandem) a bruto ne prelaze 750 kg i vozi ih B kategorija.BE kategorija ide do 3500 kg bruto.

Ispravite me ako gresim ali mislim da bruto masa prikljucnog vozila ne sme preci masu vucnog?Da li to znaci da se ne sme voziti putnickim automobilom mase cca 1300 kg neka auto prikolica nosivosti 2000 kg bez obzira sto vozac ima BE kategoriju?

Koliko sam razumeo BE kategoriju su dobijali automatski ljudi koji su nekada po nekom starom zakonu polozili C (medju njima i ja) A oni koji su nekada polozili samo B nemaju sada BE?:sta:

Takodje mislim da F kategorija obuhvata traktor sa i bez prikljucaka ukljucujuci i traktorske prikolice,te da sada neko ko je nekada polozio C kategoriju ima i F u novoj dozvoli,a neko ko je samo polozio B nema?Molio bih pojasnjenje ko zna.
 
Kod nas je sa tom BE kategorijom totalna pometnja. Moja sestra položila po starom zakonu B i dobila BE kategoriju, a mi koji smo po novijem kako ko. Ja nisam, kolega koji je polagao B i C1 isto nije, a drugi kolega položio samo B i u vozačkoj ima i BE. Valjda zavisi kako kome označe u papirima ili kako ona na šalteru tumači.
 
Ko je nekada polozio C dobio je BE,jer po logici 7t vec vozi C kategorija, ako imas E po starom onda dobijes sve do D B,BE,C1,C1E,C,CE, ja imam D, al nemam DE po novom, al imam D1E.

Ako nema inercionu onda moze vucno vozilo da bude 50% mase vozila.
 
Menjač kod audija ili DSG automatik (proizvodi ZF) ili manuelni. CVT menjači su se slabo pokazali i više ih nema u novim modelima. Poenta je bila u uštedi u gorivo i tečnijoj vožnji ali na autima sa tom kilometražom su veliki rizik, po mom mišljenju.
Čak ni kod svih Japanaca nisu pouzdani, sem kod Toyote naravno.
Nemam cvt menjac u traktoru ali ga zato imam u Corolli! Drugačije se ponaša u vožnji od običnih automatika sto sam vozio (Audi,Nisan) i svaki put je pravo uživanje sesti i voziti taj auto.Ne mogu baš nešto mnogo pričati o tom menjaču jer auto ima tek 15000 km.Za sada sam zadovoljan.
 
Uživaj u vožnji Spajki. Pametan čovek vozi Toyotu a mi mazohisti ganjamo Audije, Vw.. :osmeh:

Objasnio je Druškan kako rade:


Po mom mišljenju, svi moderni automatici su superiorniji od manuelnih i pružaju veliko uživanje u vožnji.
 
Nemoj mi persirati
DSG je automatski menjač sa lamelama. Nekadašnji Tiptronik, a naslednik je S-tronik, koji ima duplo kvačilo (twin clutch).
.....
Poslato sa LYA-L29 uz pomoć Tapatoka

DSG nije klasican automatik sa planetarnim zupcanicima i pretvaracem obrtnog momenta(kod nas poznatijeg kao wandler).
DSG je menjac sa duplim kvacilom. Njegov princip je u osnovi ovo:
Zamisli da imas 2 manuelna menjaca, oba imaju po jedno kvacilo, na jednom menjacu imas 1. 3. i 5. brzinu a na drugom 2. 4. i 6.
Dok vozis 1. brzinom na drugom menjacu je vec pripremljena 2. brzina. Da bi presaltao 1->2 kompjuter samo otpusti kvacilo prvog menjaca i spoji kvacilo drugog. Sada vozis u 2. brzini, i sad na onom prvom menjacu se vec bira 3. brzina. Za saltanje 2-> samo otpustis drugo kvacilo i spojis prvo. I tako kroz sve brzine. Prednost ovakvog menjaca je relativna jednostavnost, munjevito brzo saltanje i malo manja cena u odnosu na klasicni automatik. Mane: mozes da ga zbunis u manuelnom modu, ako npr komp ocekuje da saltas u visu a ti zatrazis saltanje u nizu treba mu malo vremena da promeni odabranu brzinu na drugom menjacu, i malo su grublji od klasicnih automatika pri kreni stani voznju (jer nemaju hidrodinamicki pretvarac kao klasicni automatici). Inace klasicni automatici ali sa 7,8,9 brzina, se polako vracaju u modu, CVT menjace sve manje proizvodjaca nudi zbog manje pouzdanosti,i ne bas sportskih voznih osobina
 
To nesto kao sto stavlja audi na lamborghini, paddle shift i te munje? iza volana ima valda sa obe strane na jednu ides gore a na drugu dole tipa jedna je + a jedna -? prednost je verovatno sto mnogo brze promeni brzinu i krene\povuce iz nje...
 
To je poslednje čudo tehnike koje će nam trebati kada krenemo sa proizvodnjom letećih automobila u kolonizaciju svemira.
 
Bice kao onaj kamiondzija sto povezo babu,kr tamo kr ovamo `sta to radis sine?` `pa menjam brzine` `sto ih nisi kuci promenio`?:osmeh:
 
Ja sam prvi put probao automatika mercedecesa e220 i to bas kad sam polozio pre 10god. Tad sam rekao nikad vise manual... Milina voziti
 
Nazad
Vrh