Poljoprivredna enciklopedija KWS pšenica 2018
Strana 356 od 359 PrvaPrva ... 256306346354355356357358 ... PoslednjaPoslednja
Rezultati 7,101 do 7,120 od 7165

Tema: Kada niste u traktoru, vozite

Član
    Datum pristupanja
    Mar 2018
    Poruka
    571
    Zahvalio se
    147
    Zahvaljeno 95 puta na 75 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ma sere nama svima ovde i prosipa neku njegovu priču u koju samo on veruje,i još me ubedjuje da on zna bolje od mene koje sam gume stavio na svoj auto,tip je zreo za posetu onih psiho ustanova.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    861
    Tekstovi u blogu
    8
    Zahvalio se
    518
    Zahvaljeno 692 puta na 347 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: T110 Pogledaj Poruke
    Pa jedini su uvoznici za Kama brend u Srbiji cak imaju i novi sektor Trayal Kama i sve sto se kod nas prodaje je preko njih, a i Rusi tako posluju jer se te gume stancuju ko blesave i stedi se na svemu pa cak ih mrzi i nalepnice da lepe

Ono sto je nekada bio Starfire to je sad Kama, a Starfire se prodavao sezonu dve sad ih narod nece ni dzabe.

Ovo je KAMA samo sto oni imaju i EU brendove, kod nas su samo 13 i 14 brendirane kao Kama, ostalo nije.

Jednostavno guma za Ladu i rusku zimu, kod nas je dobra za onih par sati kad putari ne stignu da ociste ili zivis na pesteru pa vec sad uveliko cistis sneg.

Pa valjda i Cajka M uvozi KAMU.A Trayal je valjda prodao fabriku auto guma Amerikancima,pa je ta Starfire njihova guma koja nema veze sa Trayalom.Trajal proizvodi traktorske gume,za viljuskare i naravno.najbolju gumu za rucna kolica...,itd.

Ipak kolega,Vi bi morali znati razliku izmedju ovlascenog i ekskluzivnog uvoznika.Shvatio sam da se bavite komercijalom...

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    469
    Zahvalio se
    1
    Zahvaljeno 101 puta na 57 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ah kompliment Viatti je isto sto je za Savu eskimo,a to sto tebi pise KAMA je zato sto si stavio gume sa starom EURO 519 i to je serijska oznaka isto kao Viatti, al tebi je lakse da se utesis da ti eto imas pravu KAMU,a ostali imaju nekakav Viatti I da Rusi su dezen Euro 519 izbacili iz proizvodnje krajem posle sezone.

Jedini zvanicni uvoznik Kama brenda je trayal, ostalo su ovlasceni distributeri.Eksluzivni uvoznik ne postoji kao termin.Sve gama gume bilo putnicke bilo teretne idu preko ogranka Trayal Kama.

A jedna firma iz Kragujevca je trenutno najveci VP distributer, cak ni Agrohim nema uslove kao oni.

Trayal je prodao proizvodnju putnickih guma, poljo program i unutrašnji transport je i dalje "njihov" trayal je odavno akcionarsko drustvo.

Takodje je jos uvek posluje fabrika unutrašnjih i spoljašnjih guma za dvotockase i jednotockase Cicevcac.

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,283
    Zahvalio se
    313
    Zahvaljeno 641 puta na 433 poruka
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ja prosle godine kupio CORDIAN, a sad kupim KAMA pre par dana. Nisam ni obracao paznju sta na njima pise niti mi bitno da li ima nalepnicu. Medjutim dok sam zagledao krampone jer mi je dubina sare bitna primetim da kvalitet izrade nije isti kao CORDIAN. Ispod je, mada je i cena ispod. Uglavnom za te pare za sneg i blato bolje nema.

Član Tomić Toma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Poruka
    2,939
    Zahvalio se
    874
    Zahvaljeno 520 puta na 387 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Sta mi preporucujete za Kiu Sorento u dimenziji 245/70 R16? Mislim nesto od jeftinijh. Ne bi da uzimam najskuplje tipa Michelin i Pirelli

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    469
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Pa to je i poenta cele price za 100e 4 nove gume, al to je nekima dovoljno da od kame naprave svetsko cudo

Mi smo je medju prvima probno uvezli, al tad je zaradu pojeo Mentor, pa je onda Mentor sa trzista izgurao Starfire, a ove sezone Kama.

Od save je za klasu losija, cak i od Tigra u obe verzije i domace i export.

Sezona dve pa ce neka xy marka na ovom mestu da bude hvaljena kao kama, nista cudno.

Član
    Datum pristupanja
    Jun 2015
    Poruka
    1,208
    Zahvalio se
    1,540
    Zahvaljeno 253 puta na 170 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Kazes da je Kama za klasu losija od Tigra? Da li si to proverio po snegu?

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,283
    Zahvalio se
    313
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Moj drug sad sa njima ceka trecu zimu i nema problema, osim sto su bucnije. Kupljene u YELNICOM NIS. Oni se hvale da su uvoznici, a sad sam zbunjen. Jesu li ili se samo hvale?

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    861
    Tekstovi u blogu
    8
    Zahvalio se
    518
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: AcA OPEL Pogledaj Poruke
    Moj drug sad sa njima ceka trecu zimu i nema problema, osim sto su bucnije. Kupljene u YELNICOM NIS. Oni se hvale da su uvoznici, a sad sam zbunjen. Jesu li ili se samo hvale?
    Svaki ovlasceni uvoznik moze da uvozi,moze ih biti i 50,nista ne smeta,sta vise...

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    469
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Uvezu ih od kuma iz Nemacke pa su uvoznici To sto oni nazivaju uvozom je cista preprodaja kupi negde na zapadu po lepoj ceni i onda je on uvoznik jer je morao da plati carinu na to sto je doterao.

Pogledaj recimo cene kod Furlana u Sloveniji + imas povraćaj pdv-a.

Trayal je zvanican uvoznik direktno iz fabrickog magacina bez posrednika i 20e u pasosu.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    861
    Tekstovi u blogu
    8
    Zahvalio se
    518
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: T110 Pogledaj Poruke
    Uvezu ih od kuma iz Nemacke pa su uvoznici To sto oni nazivaju uvozom je cista preprodaja kupi negde na zapadu po lepoj ceni i onda je on uvoznik jer je morao da plati carinu na to sto je doterao.

Pogledaj recimo cene kod Furlana u Sloveniji + imas povraćaj pdv-a.

Trayal je zvanican uvoznik direktno iz fabrickog magacina bez posrednika i 20e u pasosu.

A Vi kolega kad uvoziste jeste li direktno ili preko Germanije?

Dajte,molim Vas ne sramotite se,svi ovlasceni uvoznici mogu da uvoze.Samo ekskluzivni uvoznik ima pravo da jedini uvozi....KAMA nema u Srbiji ekskluzivnog uvoznika,vec ima vise ovlascenih.

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,283
    Zahvalio se
    313
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Mene zanima konkretno za ove jer od njih kupujemo, a za TRAYAL me ne interesuje. Niti me zanima kako ih oni uvezu i koliko stave u pasos. Uglavnom im je cena jako konkurentna.

Član Tomić Toma avatar
    Datum pristupanja
    Jul 2014
    Poruka
    2,939
    Zahvalio se
    874
    Zahvaljeno 520 puta na 387 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Da i ja sam procitao za Yelnicom nis da je generalni uvoznik. Ja teretnu kamu kupujem u Ballkan Progresu. Nigde nisam nalazio jeftinije a na deklaraciji pise da je uvoznik Balkan Progres. Inace prezadovoljni smo Kamom. Uglavnom ostar kamen u kombinaciji sa dosta proklizavanja je 3 puta ubrzao propadanje guma, tako da nemamo neki ekvivalent za zivotni vek pneumatika. Ni jedan jedini defekt osim jednog busenja. Nasuprot Savi gde su mi 2 upravljacke pokazale balone u roku od 7 dana i to u garanciji. Rekao sam Sava vise u dvorise uci nece.

Član
    Datum pristupanja
    Nov 2014
    Poruka
    861
    Tekstovi u blogu
    8
    Zahvalio se
    518
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    I je li to poslovna tajna,za koju firmu uvozite?Valjda ste imali ubrzani kurs o vaznosti marketinga u BIZNISU???Radite na marketingu vise.
    A to preko Nemacke ide zbog uroka,da se zlim silama zavara trag....

Član
    Datum pristupanja
    Aug 2017
    Poruka
    469
    Zahvalio se
    1
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    A pored Kame uvoze i Savu, Bf goodrich i ostalo iz siroke Vulco palete kao i 99% radnji sa totemom Vulco.

Član đađo74 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2014
    Prijepolje, Zlatiborski okrug , jugozapadna Srbija
    Poruka
    2,876
    Zahvalio se
    370
    Zahvaljeno 800 puta na 392 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0

Кама Viatti Brina Nordico V-522

Ja sam prošle jeseni kupio dve gume ovog modela(bez spajkova), namenski samo za selo, za brdo, za sneg. U toku zime su opravdale očekivanja, duboki ali i utabani sneg pod sobom grizu.
    Auto mi je benzinac, prednja vuča, doduše sa teškim motorom i sa ovim gumama ide po snegu kao VW dizel.
    Van grada i na dužim relacijama ih nisam probao, ne bih ni imao želju.
    ​" Ako želiš videti dalje, moraš se popeti više" - (Kineska narodna poslovica) -

Član jbrtka avatar
    Datum pristupanja
    Oct 2010
    Poruka
    1,869
    Zahvalio se
    853
    Zahvaljeno 1,482 puta na 423 poruka
    Downloads
    0
    Uploads
    0
    Ja sam ih probao,odmah kad sam ih namontirao,sledeci dan sam isao za Nis,vozio sam auto putem,130 km h sto se buke tice,nista strasno,sava je mnogo bucnija,prvi put sam stao na OMV pumpi kod Aleksinca,bile su malo toplije gume,ali i vreme je bilo da se ide u majici,namontirane su na fiat ulysse.

Član im6987 avatar
    Datum pristupanja
    Jun 2011
    Poruka
    65
    Zahvalio se
    45
    Zahvaljeno 12 puta na 8 poruka
    Downloads
    1
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: Tomislav n Pogledaj Poruke
    Jel ima neko iskustva sa opelovim motorima 1.8 16v,125ks?neke boljke?
    Odlican motor. Znam dosta ljudi koji imaju auto sa tim motorom, nijednu losu rec nisam cuo za njega.

Sent from my A0001 using Tapatalk

Član daner avatar
    Datum pristupanja
    Dec 2009
    Poruka
    1,683
    Zahvalio se
    1,034
    Zahvaljeno 508 puta na 268 poruka
    Downloads
    3
    Uploads
    0
    Citiraj Citiram: im6987 Pogledaj Poruke
    Odlican motor. Znam dosta ljudi koji imaju auto sa tim motorom, nijednu losu rec nisam cuo za njega.

Sent from my A0001 using Tapatalk
    imam i ja u vectri, dobar motor, jedino sam imao problema sa kompom, hladni lem bio problem, reparirao ga, skinuo ga sa usisne grane i nema vise problema

Sent from my Redmi Note 4 using Tapadjoka :-)

Član AcA OPEL avatar
    Datum pristupanja
    Sep 2012
    Poruka
    3,283
    Zahvalio se
    313
    Downloads
    6
    Uploads
    0
    Ako smem da spomenem ove "KAMA" gume zbog jednog zapazanja. Svi napisasmo po nesto, a niko da spomene potrosnju. Ja jos nisam precizno merio i utvrdio potrosnju sa njima. Medjutim, prateci putni racunar i njegovu racunicu ispade da je sa njima potrosnja za mozda 0,5 l veca nego sa vinterom.

Strana 356 od 359 PrvaPrva ... 256306346354355356357358 ... PoslednjaPoslednja