Kada niste u traktoru, vozite

Ne znam pošto je stari tip Reno espace,moj bata na novijem modelu (2005 god) ima rezervar od 85-90 litara.
 
Montoya gledaj i one aute kojima moze da se modifikuje rezervoar. Npr Merc 123 (msm i 124) se ubio za to,Audi C2(tezi za pronaci ali odlican za taj posao) C3,C4 takodje. Zvuci sasavo ali i one kockaste lade nisu lose.... Pravilo se svasta 90-tih....
 
Ako ne gresim Pasat B3 karavan ima 110l rezervoar,tako mi rece jedan decko sto se bavi ... merenjem rezervoara.:osmeh:
Pitanje je koja je motorizacija tog pasata. Vozio b3, moj auto nije fabricki imao toliki rezervoar. Ne sećam se tačno da li je 70 ili 90 litara, ali 110 litara nije bio sigurno. U pitanju je bio pasat karavan sa motorom 1,9 td.
 
B3 ima od 70 i 90 litara,u taj od 90 stane nesto preko toga al tesko da stane 20 litara vise,takav auto uzeti sa TNG benzinca tako da rezervar ostaje maksimalno iskoristen......
 
Т-55А тенк има резервоар од 780л унутрашњи, плус два буренцета која можеш да накачиш што ти дође додатних 400 литара дизела...Е сад једини порблем код свега тога је што он трошка малко горива, па би само са тих 780 литара могао да пређеш нажалост цирка 400км са њим..ахахахахаахаа
 
Znao sam da sam pogresio kada sam plin ugradjivao u Astru, da treba staviti bar 400l bocu :osmeh: ovako imam 40l samo. Prodajem ili menjam za 400l uz moju doplatu :osmeh:
 
Ја имам друго решење, направиш кабрио од т-55, уклониш му куполу, ставиш му кожна седишта, смањиш му тежину за скоро 20 тона, и добијеш возило од свега 13тона...тада би трошио ко упаљач, а имао би у чему да пренесеш тај шверцовани дизел, плус имаш и комфор, а и сигурност ако дође до чукања у саобраћају. загарантовано је да ти неће бити ништа...:ppozdrav:
 
Montoja najveci rezervoar je na pasatu karavanu 1,6D ,1,9d i mislim da benzinac 2,0 ima isti rezervoar. Nek prica sta ko hoce ali sipao sam 96L a oko 98-100 L je rezervoar. Nikad nisam praznio do kraja jer imam oko 40km do pumpe i neznam sa koliko povlaci goriva tako da sigurno 3-5L je bilo u rezervoaru. Jos jedna caka ima a to je ako pistolj za tocenje sporije sipa stane ta kolicina dok ako brze toci oko 86-89L stane. To je ono sto sam primetio i u konsultovanju sa drugim korisnicima tog auta. Moj pasat sam prodao skoro ali moze se naci za 700-1000eur dobar dizel.Audi 100 ima oko 80L i neki od starijih mercedesa ali nisam siguran koji
 
Ja imam pasata B3 93-ce je godiste, 1.9 dizel,stane ravno 104 litre u rezervoar,provereno vise puta...
 
Мерцедес Пулман 600 ако се не варам то је модел из 1967. године (онај блиндирани, који нема склопиви кров). Има их свега пар комада у свету, вреде брдо новаца. У то време су били то најбољи аутомобили, са много напредхин фунцкија. Све му је радило на хидраулику, од подизача стакала, преко померања седишта...А о удобности не треба трошити речи и за данашње појмове су изузенто удобни...
 
Jedno glupo pitanje. Da li moze da se uradi dodatni tank na autu, i da se posle u AMS uradi atest? Verujem da to zanima mnoge koji su blizu BiH:ppozdrav:
 
Jedno glupo pitanje. Da li moze da se uradi dodatni tank na autu, i da se posle u AMS uradi atest? Verujem da to zanima mnoge koji su blizu BiH:ppozdrav:
Moze jedino dupli pod da se uradi. Najbolja solucija je benzinac +tng. Natankujes plina u bocu(45 din litra) a u rezervoar lozika koji kosta oko 100 dinara. Za stare aute i traktore bolje i ne treba.
Na Mercedesu 124 rezervoar se presece na pola i prosiri na 120l vrlo lako.
 
Nazad
Vrh