Kada niste u traktoru, vozite

Mozda Aca kupi auto koji nema veliki servis, onda mu ostaje samo mali :osmeh:
 
Ja ne pikiram nista jer nije do mene. Inace sam skoro kupio najcenjeniji auto na ovim prostorima i bas sad se spremam da mu odradim veliki servis.
 
Da kolega @AcaOPEL, nadovezao sam se na prethodnu pricu i deo koji je vezan za vracanje kilometraze.
Ali i bez nje to je neko moje misljenje u vezi sa autima kupljenim na placu, tj iz uvoza. Ako vec covek ulozi prilicnu svotu novca, amatram da bi deo istog trebalo i uloziti u menjanje seta zupcastog kaisa, jer zbog te naizgled ustede ili verovanja prodavcu, kasnije trosak moze biti mnogo veci.
Prilikom kupovine polovnog auta, ja uvek od predvidjenog budzeta odvojim deo novca za veliki servis, pa za ono para sto ostane, trazim auto iz tog cenovnog ranga.
 
Što se tiče velikog servisa, vlasnik placa tvrdi da je urađen pre 10000. Malo smo zavirivali oko kaiša i deluje da je skoro urađeno, sve se sija kao novo. No uz mali servis smo svakako planirali da zamenimo i kaiš.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Danas prvo vatreno krštenje sa E46 i snegom na putu...i da se razumemo mečka je mečka..ne svidja mi se bmw...
 
Ide i moja mečka,samo da su gume dobre i koji teg od traktora u gepeku...ako je frka kreće trećom bez gasa,bmw ima puno brži menjač i diferencijal,pa je zeznutiji,stvar vade abs i dsc,a i nove gume su na njemu, pa nije ništa dramatično al eto ne svidja mi se...
Inače mi se taj auto ne svidja,u opšte mi ne leži,sva sreća pa sam ga kupio ženi...lep je jako,ide ko sveti Ilija,al jednostavno nije mercedes...
A kupio sam njega jer to neko godište,u okviru tog budžeta nisam našao Mercedesa koji valja,ili su truli,ili prešli ko zna koliko ili automatici... nisam mogao da verujem da jedan mercedes može da ima tako lošu limariju..
 
E46 i C klasa u njegovom godistu su dva potpuno razlicita koncepta. E46 je ostriji i sa sportskom notom dok je mercedes mercedes, krstarica. E sad sta ko voli. Ja sam e46 vozio pune 4 godine i postavio je visoke kriterijume za automobile iza njega koji dolaze po svim kriterijumima. DSC koliko je dobar toliko moze da odmogne, pre sve ga na usponima, tako da nekad nije lose ga iskljuciti, a onda voznja postaje zanimljiva.

Послато са HTC Desire 630 dual sim уз помоћ Тапатока
 
Baća natovari 4-5 džakova kukuruza u gepek i ne diraj do proleća.

Natovario tri džaka mapa...može?
Nemam više nijedan sa prednjom vučom,ostala samo ova dva sa zadnjom...

- - - - - - - - - -

Sremac,probj automatika po snegu i ledu,nikad vise manuelca neces da pogledas...

Vozio sam automatika po suvom,i nije to da se meni ne svidja već mercedes automtik star od 10 do 15 godina nema šanse da se ne pokvari...dobar mi prijatelj ima 4 i na sva 4 je bar jednom radio menjač,čak i na 212ki 17to godište,na nekih 55k km,al onue još u garanciji pa nije ništa bolelo,ovi drugi nisu u opšte bili jeftini...
 
Automatik nije milina samo onom ko ga nije vozio ili je vozio nekog krsa. :osmeh:
Nazalost nemam automatika, a i komsije kazu da ne gledam dok ne budem mogao nesto cestito kupiti.
 
Opravka automatika je skupa iz dva razloga: Sami delovi su skuplji za 2x, a majstor koji bi se to radio takodje radi 2x jer je svestan da to jako mali broj ljudi zna da opravi uopste. Ja sam 2011 platio oko 70.000din opravku ako se dobro secam. Od tada ide bez greske menjac. Menjate ulje svaki drugi mali servis i kontolisite menjac i nece biti problema. Nije to Zastava pa da se ne menja ulje u menjacu.
 
Nazad
Vrh