Kada niste u traktoru, vozite

124ка је 250Д....тај мотор је много, много бољи него ли шестак 300Д....

Фала на честиткама...
Po cemu je mnogo bolji ? Jedino po ceni registracije, jednako je pouzdan. Bar atmosferac.
Rani turbo 300D OM603 je imao problema sa pucanjem glave i za izbegavanje osim ako nije stavljena novija glava, dok je turbo 250D om602 odlican od starta.

Sve je to reseno kad je uveden OM606 sestak sa 24 ventila, e to je najbolji dizel motor koji je Mercedes ikad napravio :osmeh:
Mada ni 5 cilindara OM605 ne zaostaje mnogo, jedina razlika je malo manje snage i drugaciji zvuk.

Lepse radi Mecka OM352A :D

Kad smo kod Mercedesa, da li svi stariji modeli sa obicnim dizelom imaju plasticnu blokadu u pedaliu gasa kao sto 190D ima? Drugar je to slucajno otkrio posto je mu je ispala ta blokada i Mecka se preporodila :D

Imaju manuelci, automatici tu imaju kickdown prekidac. Lako je proveriti polugice gasa kad stisnes pedalu do kraja polugica gasa na pumpi visokog pritiska mora udariti u sraf granicnik. Ako ne dodiruje granicnik nastelovati polugice.
 
Logicno je da se moze tako proveriti kako si opisao ali to meni nije ni padalo na pamet jer ne vozim Mercedesa dizela. U vreme kada je drugar vozio tog Mercedesa, ja sam bio za volanom Lade Rive koja je uvek imala pun gas :D
 
Kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla-kla...:osmeh:

Ili stavis dizne od okonje 250 d i samo sapuce..mada ja volim i ovaj drugi sto klokoce..

- - - - - - - - - -

I nije nikad ni bio porediti sa bmw..ko **greška i oko..koliko je jedan brz toliko je ovaj drugi spor..
 
Dizne od okonje ne pasuju ,duze su za nekih 10cm
A da je spor,nije vise.,bio je nekad lenj.
A koji je bolji,glupo je raspravjati,dovoljno je pogledati koliko se 124 i 190ki vozi a koliknj bmwa iz tog vremena..
 
Dizne od okonje ne pasuju ,duze su za nekih 10cm
A da je spor,nije vise.,bio je nekad lenj.
A koji je bolji,glupo je raspravjati,dovoljno je pogledati koliko se 124 i 190ki vozi a koliknj bmwa iz tog vremena..

BMW iz tog vremena nije bio toliko popularan pa ih zato i nema toliko kod nas. Doduse, BMW i Mercedes iz tog vremena su imalo totalno drugi smisao, Propeleri su bili okrenuti ka ludim benzincima a Strele ka klaj klaj dizelima.
 
CLS je opasna masina, volem merca i da imam nekih ludih novaca verovatno bi ih menjao kao carape:osmeh:
 
Ja se tako zaludjujem za ove starije dizel trokrake zvezde 1980-2002 godista. W210 okonja, W124 kao i legendarni W123. Noviji su mi za sad van domasaja.

Ili stavis dizne od okonje 250 d i samo sapuce..mada ja volim i ovaj drugi sto klokoce..

- - - - - - - - - -

I nije nikad ni bio porediti sa bmw..ko **greška i oko..koliko je jedan brz toliko je ovaj drugi spor..

Dizne od okonje ne pasuju ,duze su za nekih 10cm
A da je spor,nije vise.,bio je nekad lenj.
A koji je bolji,glupo je raspravjati,dovoljno je pogledati koliko se 124 i 190ki vozi a koliknj bmwa iz tog vremena..

Ne pasu dizne, ali pasu ulosci dizni. A za brzinu sta da kazem kad se kod nas vecinom vozi 200D... Moze i on preko svakog ogranicenja ali treba mu vremenaaa... I puta bez uzbrdice
Veci Turbo motori su druga prica ali iz nekog razloga nasi ih izbegavaju, pre svega zbog skuplje registracije. Ko je recimo vozio 300D TURBO W124 zna o cemu pricam. Ili bilo koji turbodizel nebo i zemlja u odnosu na atmosferce. Noviji CDI motori isto jako dobro idu, cak i u najslabijoj verziji.
 
Najmanji je problem kupiti.Ne sviđaju mi se cene registracije za te kubikaže.Do 2.5 i đene,đene a sve preko toga nije normalno.
 
Nazad
Vrh