Kada niste u traktoru, vozite

Po meni je Zlatko mozda i najbolji sto se tice tih polovnjaka. E, sad vidim u komentarima da mnogima smeta "juznjacki" naglasak i poneki lapsus koji napravi. Generalno gledano mislim da kaze i prikaze ono najbitne o automobilu.
[video=youtube_share;gjEMZZ63Cfs]https://youtu.be/gjEMZZ63Cfs[/video]
Gledao sam i ja taj klip..Mislim da je to sto snima za svaki auto dobro jer da ljudi znaju na sta treba obratit paznju i itd
 
Sve je to skupo ako se pocne ozbiljnije kvariti. Ako se ne kvari onda je malko skuplje od Yuga voznja. PSA imaju dobri servisi u SO, jedan ti je Bokun kod Bolnice. Za Opel ja jos nisam naisao na majstora koji je zasluzio moje postovanje. Sve dundjeri.

Za opela samo Istvan iz Temerina, nema jeftinih delova samo orginali, a radionica radi decenijama.
 
Astra H, je po meni najveca sramota za Opel. Jeste da je taj motor 1,7 odlican i bas zivahan ali braco limarija gora nego na nasem jugicu. Sve na njemu zvoni, kad zatvaras vrata zvuk kao da udaras u bure od 200lit i to prazno, isto vazi i za ostatak limarije. Ponekad vozim sestrinu astru i najblaze receno razocarala me, nije za usporedbu sa lavom.
 
Mozda i jeste najveca sramota za opela, ali u odnosu na druge i nije. Jel si seo i vozio dok je bila nova ili je ta sestrina kupljena polovna? Pitam zato jer ja jesam. Vrata imaju normalan zvuk i u voznji je bukvalno odsustvo svakih zvukova. Bas tih auto na nasim putevima i utegnut. Mislim na benzinku.
 
Astra H, je po meni najveca sramota za Opel. Jeste da je taj motor 1,7 odlican i bas zivahan ali braco limarija gora nego na nasem jugicu. Sve na njemu zvoni, kad zatvaras vrata zvuk kao da udaras u bure od 200lit i to prazno, isto vazi i za ostatak limarije. Ponekad vozim sestrinu astru i najblaze receno razocarala me, nije za usporedbu sa lavom.
Koji je model tako los?Ja sam vozio novu benzinku koja je bila na akcijama za 10-11000 evra nova,a imam dizel 1,7cdti koju sam kupio polovnu sa skoro najvisim paketom opreme.Razlika je nebo i zemlja,od materijala,sedista,plastike,svega.
 
Oni Astru proizvode u nekoliko fabrika. Cosmo se pravi u Nemackoj, a poljak je na akcijama za 10.000e pri kraju proizvodnje, gde nema ni naslon izmedju prednjih sedista na primer.
 
Мечке код нас одавно играју, од 81 године тачније...

Овог мецана мења....неуништива 124ка...
efp5sm.jpg


Шта под доњи срем подразумеваш, Матићу?

Авантгард је....
 
Lepse radi Mecka OM352A :D

Kad smo kod Mercedesa, da li svi stariji modeli sa obicnim dizelom imaju plasticnu blokadu u pedaliu gasa kao sto 190D ima? Drugar je to slucajno otkrio posto je mu je ispala ta blokada i Mecka se preporodila :D
 
Astra je 2004god, motor dizel 1,7, jedino neznam koji paket opreme. Ona se lepo vozi, stabilna na putu, motor mi se svidja ali lim. Zar je moguce da su je napravili od onako tankog lima, samo probajte da kucnete po krovu i sve ce vam se kazati. Imao sam priliku voziti njenog i prethodnika a i naslednika kojeg sam hteo uzeti novog, to su tri puta ozbiljniji automobili.
 
Ja imam astru H 1.9cdti 150ks cosmo -fijatov motor jtd prešao sam 100000km i do sad pored redovnog servisa od vanredni intervencija je radjena usisna grana koja je 200e stavljena nova original pirburg i diodna ploča na altegrnatoru,a ti motori 1.9cdti-jtd su ti ekstra motori i bolji su od 1.7cdti. Što se tiče limarije ja na mojoj nigde nisam primetio da ima problema sa korozijom i da vrata imaju šupalj zvuk kad se zatvaraju. Astra je 2004 god prva serija astre h. Inače auto leži u krivinama jako lepo,kad je opleteš po gasu u trećoj pali kontrolu za proklizavanje. A po izdržljivosti ti fiat-jtd-cdti se ne plaše ni jednog tdi motora. A što kolega Bojčetić kaže ima razlike ja sam sedeo kod drugara u njegovoj Astri koja je 2007 god 1.9cdti 100ks i osetna je razlika u sedištima u samoj plastici u korist moje,doduše paket opreme i zemlja porekla igra ulogu. Inače 1,9cdti kod opela se pravi u verziji 100ks - 120ks i 150ks i to su uglavnom sa boš sistemom ubrizgavanja a 1.7cdti ima verzija 100ks,a karavan,gtc sa tim motorom idu sa 125ks i tu je uglavnom denso sistem ubrizgavanja koji je odsta osetljiviji i skuplji za reparaciju.
 
Poslednja izmena:
Nazad
Vrh