Kada niste u traktoru, vozite

Ja sam dosta vozio 2.5d i mogu ti reci da na auto putu nemoze da trosi ispod 12litara,(ako ga vozis preko 130 na sat onda se penje i na 15 litara).
Sto se tice voznje u lokalu, ne ocekuj manje od tih 12 litara.
Nosi tonu kao od sale, i ponasa se kao da je prazan.
Ovo sve je iskustvo sa modelom iz 2003, ali mislim da stariji nije mnogo razlicit..
 
Nasao sam jednog sređen nema hrđe, barem se ne vidi (možda je ostala ispod farbe).
Treba mi za rad, prevoz ambalaže, višanja, radnika u berbi, lova, planine, pčela, a ponekad i za neko kraće putovanje do 200KM, do vikendice.
Strah me za tu potrošnju i to? Koliko može da se natovari može li 1t?
Na šta treba obratiti pažnju orešao je navodno 300.000.

Po meni mnogo bolja solucija je Nissan Patrol y60 ili jos bolje y61 2,8 sa 129ks... Taj auto je prosto NEUNISTLJIV to nemozes da polomis i da hoces... Potrosnja na otvorenom uvek ispod 10 u gradu oko 12-13.. Limarija im je vise nego dobra.. Motor sestak izuzetan.. Zadnja poptuna blokada diferencijala.. I u svemu tome i napred imas krutu vezu (diferencijal) a nije ko na Pajera polu osovine i viljuske ko na ladu nivu.. Sasija na Patrola je da traje 100god.. Diferencijali isto tako ropusni i izuzetno kvalitetni.. Samo poredjenje radi Jeep Chiroki ima debljinu polu osovine 20mm (najtanje mesto) a dok Nissan Patrol 40mm.. Jeste da je malo skuplji ali svakako bolji izbor...
 
Ja ima Micubisi Space Gear( ili L400) 2,5d turbo intercooler od 73kw i taj motor u medju graskoj voznji trosi oko 9l a lokal oko 10-12l za autoput nije i ti motori sa jeftin za odrzavanje jer je skoro sve isto kao kod pajera cak o od 90tih ali najveca mana im je da TESKO pali ispod -5. Kod mene ima 2 akumulatora od po 75Ah i ako crkne jedan grejac to pali katastroficno ako uopste upali cak i na +40 ne pali ako ga malo ne zagrejem i tako od kad je bio nov a ja ga imam od kad je imao 50k km a sad ima 250k km. Ostalo je sve za pohvalu od snage, grejanja, izdrzljivosti,udobnosti, stabilnosti,... I cisto informacije radi to sa viljuskama na prednjem trapu lepo radi posao jer se ne kvari bas lako i prilicno je trajno ali ne i vecito.
To je moje licno iskustvo...

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Ima kod tog motora neka caka sa bos pumpom, kada se to podesi onda pali solidno.
Bilo je isto i sa autom koji sam ja vozio, ali posle te intervencije pali solidno.
 
Ja sam cak bio radio bos pumpu i isto pali. Ali malo da bude zaklonjen negde i pali bez vecih problema...

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Ljudi hvala vam.
Nemam iskustva sa ovim, do sada sam većinom vozao mnanje potrošače nisam terenca nikada imao, a ni vozao puno.
Najvise me brine ta potrošnja mada cim je radna masina mora da troši.
Patrol jeste dobar, ali kod nas u Republici Srpskoj ima poseban porez na vozila iznad 2500 kubika pa bi tu registracija bila prilično skupa.
Ako bog da u ovoj sedmici ću pogledati auto ako neko ima neki savjet šta da gledam slobodno neka predloži :osmeh:.
 
Mozda ti je bolja solucija uzeti sa benzincem pa ubaciti plin. Mislim da ima 2,0 benzinac kao kod mene i tu trosi oko 13-15L plina sto je mnogo bolja solucija opet.Ja bih pre tu soluciju razmotrio a ni registracija nije velika jer ovaj moj je karburatorska verzija sa 90ks i nepunih 20000 din je registracija.Govorim o L300 a to je veoma slicno a imas soluciju i njega sa 4/4 pogonom
 
Ja mislim da ti Micubisijevi imaju neku vrstu polu blokade u zadnjoj pogonskoj osovini, jer kod mene moj uvek slajfuje sa oba tocka ali doduse ja sam skrsio konusno tanjirasti cim se sklonio prvi sneg, a ja sam ga poceo voziti u Oktobru tako da cim je stigao Mart zadnji diferncijal kaput, e posle sam ubacio diferncijal od Pajera iz 90te sa manjim brojem zuba a krupnijim zubima i istim prenosnim odnosom 4,62:1 i od tada mu nisam mogao nista i taj slafuje uvek sa oba tocka. E taj diferncijal ima kamara neke lamele unutra dok orginalni od Space Gear-a ima nesto slicno kao"torsen" diferncijal tj sa nekim drugacijim "trkacima" unutra jer je on putnicka verzija sa 8 sedista i nije bas opremljen za teren.

Послато са C1905 уз помоћ Тапатока
 
Snimak svakodnevne terenske vožnje

[video=youtube_share;G1cwaEqjT9M]https://youtu.be/G1cwaEqjT9M[/video]
 
Evo momci zaduzeno u petak

2qxz0no.jpg

imidt4.jpg

2yjpxjm.png

264j67l.jpg

24ctqn7.png
 
Poslednja izmena od urednika:
Nazad
Vrh