Kada niste u traktoru, vozite

Da i overa ispadne to podosta... Ako je osnova 5800din nije strasno.. Ugovor ce da mi napise prijatelj za dzabe (u agenciji) a platicu samo overu i taksu...

- - - - - - - - - -

Evo je danas je doterao... :osmeh:

033115170421.jpg


033115170453.jpg


Malo je tek uljudio od prasine..

033115175159.jpg


033115175230.jpg


- - - - - - - - - -

Sutra ide pravac u radionicu na kanal... Da se to detaljno pretrese,zameni ulje,filteri,provere kocnice u kakvom su stanju (kad vec dobio sve novo za njih) pa pogledam trapove (i za njih imam sve novo)..
Ali najveci posao ce mi biti da zamenim hladnjak za grejanje... Moracu instrument tablo da rasturim jel je procureo,no nebitno kostace me samo rad i hladnjak sam dobio... :osmeh:
 
Ћиро јел је оно начиње корозија код возачевих врата,иза точка предњег.?Нек ја са срећом,да ти кажем искрено очекивао сам мало боље стање визуално како си описао,ал нека те служи бар 500 000 км без проблема:)
 
MA nije korozija vec blato,vozio ga po barama.. Slikacu ga sutra opranog.. Sad je vec pao mrak,nisam stigao..
Ma bolje izgleda uzivo,jos na slikama nije bila ni oprana..

Najvaznija je limarija da je potpuno zdrava i motor koji je perfektan..

Najteze mi pada sad da zamenim onaj hladnjak za grejanje!!! Uf...

A na kraju krajeva sta ima za 800e??? Malo bolji bajs.. :haha:
 
Ja prodajem moju staru i trulu omegu i max cena koju sam dobio je 350€.Ali *ebi ga godine,korozija i kubikaza je usmrtise totalno....
 
Ali najveci posao ce mi biti da zamenim hladnjak za grejanje... Moracu instrument tablo da rasturim jel je procureo,no nebitno kostace me samo rad i hladnjak sam dobio...
Jbg nisam menjao radijator na omegi A ali mislim da ne moraš skidati tablu. Dooobro proveri pre nego što je razbucaš! Drugar je davnih dana imao Omegu sa istim problemom i ako me sećanje dobro služi rekao je da se jako lako menja radijator.
Btw auto dobro izgleda i neka te tako i služi.
:osmeh:
 
Da li moze da se zameni bez skidanja table?? Ako moze super.. :osmeh:
Ma aluto nije los za te pare... Koliko para toliko muzike..

Na njoj mi se najvise svidelo sto se obaraju sedista (ima ogroman gepek tako) i kuku za prikolicu.. To je meni naj potrebnije za dovlacenje svakakvih poljo masina.. A i jaca je od Audija koji je 1600 kubika obican dizel.. Ovo Omega ne oseti prikolicu.. :osmeh:
 
Imo sam nekad istu taku i boja , cd oprema , al benzinac 2.0 . Al je to bio auto pošteno sam se navozao .Nije njima limarija tolko loša u odnosu na druge opele tih godina . Prvo dobije ispod lajsne iznad zadnjeg točka . Taj 2,3d što jes jes nije neki motor , pogotovo slabo pali zimi , al nabaviš start sprej i što da komplikuješ nema da ne upali odma . Sjećam se da je kvalitet enterijera bio da se danas tako teško nadjee , sicevi i sl . Pogotovo mi je u sjećanju ostala ona mekoća ručice migavaca i ablendera to još nisam vidio. Isto se sjećam jedne prilike kad sam makadamom vozio 110km/h , jest mladost ludost al neznam dal bi se drugim autom moglo održati na putu . Da i isto što se tiče zadnje vuče dosta bolje ide zimi nego merc ili bmw npr , možda zato što su joj zadnji točkovi dosta podvučeni pod gepek po dužini.
 
Instrument tabla je bas kvalitetno odradjena tu nemam zamerke stvarno,preciznost volana i rucice menjaca je odlicna.. Kako se samo lepo salta,da ne osetis.. Nema nista da lupa,trese i da se bilo sta cuje...

Zamerku imam na limariji.. Nekako se pod ruku oseti da nije kao na Mercedesu.. Recimo gepek na mercedesa je dosta cvrsci nego na Omegu.. No dobro je..

I nervira me sad taj hladnjak za grejanje!!!
 
Prvo moraš biti siguran da je u pitanju kvar na malom hladnjaku (radijatoru), a onda ispustiti rashladnu tečnost. Jedino pravilno rešenje za zamenu je skidanje konzole međutim, na većini Opelovih ali i nekih drugih vozila može se to uraditi i na drugačiji lakši, ali manje popularan način.
Naime, sa leve strane suvozačevih nogu može se iseći plastika koja pokriva deo "menjačke kutije" i na taj način doći do radijatora i isti zameniti. Plastiku probati što preciznije iseći kako bi se prilikom vraćanja što bolje i lepše zalepila, da bi se estetski manje primećivalo. Postoji i način skidanja dela koji obuhvata kasetu (ladicu), međutim potrebno je dosta posla ali i "čupanja", jer se ne može ispravno skinuti iz razloga što je centralna konzola montirana posle nje, odnosno prekriva je.
Napomenuo bih da ovo nije sugestija, već samo jedno od rešenja za zamenu ... :cao:
 
Sasvim korektno stanje za to godiste.
Nema tu nikakvih nedostataka. Sto se tice tog hladnjaka grejanja, ne zuri, netreba ti grejanje narocito sada, malte ne imas vremena do kasne jeseni(osim ako ne curi, tada moras odmah menjati, jer motor ce da ti se pregreje).
Odlicno ti je to, super si prosao.
U danasnje vreme velika je stvar imati maltene traktorski motor u autu bez ikakve elektronike i kompjutera.
Cista opustencija..
 
A necu nista seci,rasturicu tablu cim budem imao vremena za dan dva..

Rasturao sam i na Audija 80 sto smatram da je tezi poduhvat...

Curi antifriz dole kod nogu iz otvora za ventilaciju 100% je hladnjak...
 
Meni danas pukla sipka sto drzi klackalice na l 200,izvadio sam motor pa cu ga celog pretresti
 
Imo sam nekad istu taku i boja , cd oprema , al benzinac 2.0 . Al je to bio auto pošteno sam se navozao .Nije njima limarija tolko loša u odnosu na druge opele tih godina . Prvo dobije ispod lajsne iznad zadnjeg točka . Taj 2,3d što jes jes nije neki motor , pogotovo slabo pali zimi , al nabaviš start sprej i što da komplikuješ nema da ne upali odma . Sjećam se da je kvalitet enterijera bio da se danas tako teško nadjee , sicevi i sl . Pogotovo mi je u sjećanju ostala ona mekoća ručice migavaca i ablendera to još nisam vidio. Isto se sjećam jedne prilike kad sam makadamom vozio 110km/h , jest mladost ludost al neznam dal bi se drugim autom moglo održati na putu . Da i isto što se tiče zadnje vuče dosta bolje ide zimi nego merc ili bmw npr , možda zato što su joj zadnji točkovi dosta podvučeni pod gepek po dužini.
Volga i Lada do 140km/h,licno sam se navozao po Sibiru,Gaz kombi i neka spolja jako mala Toyota kombi. U Ladi se nisam vozio ali sam ih se nagledao.
 
Ciro,zasto da menjas(ne hladnjak vec..) radijator grejanja,prespoj to ispod haube da antifriz neide kroz njega,a radijator ti netreba iz razloga sto svejedno neces zimi moci da ga upalis............:haha:
 
Nazad
Vrh