Kada niste u traktoru, vozite

Pa sta te cudi? pickousti obecao povecanje plata. Mora to da se pokrije. Malo im sto svakog drugog dana dizu cenu nafte za 1 din. U redu je ako zele 2 puta godisnje da kontrolisu auta zbog bezbednosti u saobracaju,ali ovde je rec samo o uzimanju novca od sirotinje. 3000 za tehnicki. Ja kolko vidim svakog dana u medijima po nekoliko udesa i u svakom je uzrok prevelika brzina,alkohol,kurcenje i u 80 % slucajeva su to automobili novije generacije. Tatini i mamini sinovi koji divljaju,voze bez kaciga i sl.
 
Pa kad pregleda ta kola toliko temeljno i sve prodje kao sto kazu u tekstu,ne vidim drugu svrhu osim otimanje para 30e dva puta godisnje.Pa u Nemackoj tehnicki traje dve godine i kosta +-85e.To ko ono skocila penzija 1posto i uvedes taksu za tv 150din.:sjasi:
 
Poznavajuci kako funkcionise to u Srbiji. Opet ce moci za crvenu ako imas nekog na tehnickom da se sredi, i da auto i ne ide na tehnicki. Bas me zanima kako ce obojeni sa Kadet suzama proci tehnicki.
 
Kaze da ce biti kamere koje ce biti povezane sa Mup-om. 3000 plus administrativni troskovi koje ce da nakrkaju. Vecina auta u srb ima 15+godina....
A zanima me kako ce gsp autobusi da prodju tehnicki, suplji na sve strane....
 
Moj auto je kao nesto mladji (11g). Kada se osvrnem oko sebe mislim da je mnogo vise od 30% starije od 15 godina. To bi bilo 2003 godiste. Itekako ima auta pre 2000 g i dalje u pogonu.
 
Pa najveci broj automobila je tu oko 2002godista i nesto sumnjam u ovaj podatak da je samo 30% vozila starije od 15god.. Samo kad pogledam u svojoj okolini , to je 90%.
 
mnogi sa starim autima mora odustati od registracije. bice manja potrosnja goriva manje para osiguranju. i onda moraju da popustu . za 35min moze naci na novom autu koji je sisao sa trake 35 neispravnosti. prvo njihovi valjci su ispravni ko vlagomeri odkupni stanica
 
A ja se sve razmisljam ko je i kako doso do te racunice da neki tehnicki pregled mora da naplati recimo 3000 rsd za pregled vozila? Ne znam sta je problem da ako neko hoce radi to i besplatno ili za neke sitne pare kao i do sad. Znaci samo su nasli jos jedan nacin da nam uzimaju pare.
 
Jedinsven primer u svetu
32205847_10217258778048131_8715449530847330304_n.jpg
 
Drugar je sad pre 2 nedelje registrovao u slovackoj e klasu 270 sve sa prevodom i novim tablicama ga kostalo 170evra,i to je registrovan na 2 godine, kod nas takva registracija,samo da se produzi,bez prevoda,i novih tablica je oko 95000 na jednu godinu.,

- - - - - - - - - -

JBrtka mi cemo na SK table voziti pa neka oni donese nove zakone :)

Ja dosad nisam,vec 6 godina,dajem po preko 700evra za dva auta,ali sad mi je dosta,.samo da prodam ove.
 
Auuu pa ja sa naj...o, 87mo,92go i 93ce i jedan vec dve godine stoji ne registrovan a on 89to...ja bolje da kupim neki dobar bicikli i samo gas gas
 
Drugar je sad pre 2 nedelje registrovao u slovackoj e klasu 270 sve sa prevodom i novim tablicama ga kostalo 170evra,i to je registrovan na 2 godine, kod nas takva registracija,samo da se produzi,bez prevoda,i novih tablica je oko 95000 na jednu godinu.,

- - - - - - - - - -



Ja dosad nisam,vec 6 godina,dajem po preko 700evra za dva auta,ali sad mi je dosta,.samo da prodam ove.


Jeste kod nas puno čak i previše, ali nije kod njih baš tako malo... kod nas u registraciju ulazi sve znači platiš i voziš, dok na zapadu (konkretno u Nemačkoj) pored jeftine registracije plaćaš posebno godišnje porez na vozilo i posebno osiguranje i naravno kada sve to spojiš nije to ni tamo tako jeftino.

- - - - - - - - - -

Npr. Golf 4, 1.4 benzinac pored registrecije godišnje se plaća oko 100e poreza i oko 120e osiguranja (toliko osiguranje je samo ako ste stariji vozač bez većih šteta, inače mladi vozači plaćaju dosta skuplje osiguranje).
 
Nazad
Vrh