Kada niste u traktoru, vozite

Пре једно десетак год сам морао полагати за Ф а имао сам положено Ц и Е.
 
E to nisam znao oko traktora. Mada mi se čini da je na onoj roze potvrdi stajalo da sme i traktor i radna mašina. Kada sam položio za B prvo su mi izradili dozvolu bez F kategorije, pa sam uložio žalbu jer sam prethodno polagao za PSP i onda su mi izradili novu dozvolu i upisali F kategoriju. Isti datum polaganja mi stoji i za F i za AM kategoriju. Drugar je polagao zajedno sa mnom i nije dobio F, uložio žalbu zajedno sa mnom i nije dobio. Obrazloženje je bilo da sam ja imao PSP, a on nije i morao bi naknadno da polaže.

Послато са SM-J510FN уз помоћ Тапатока
 
Pa na poledjini vozačke piše sve što možeš da njakaš.
Ja sam polagao 95.u onom starom je pisalo B kategorija a sad imam AM,B1,B,BE,F,M
 
Prijatelju ako tražiš dobar auto kupljen nov u Srbiji i održavan valjano biće jedna Laguna 3 na prodaju na proleće najverovatnije ::namigivanje:::ppozdrav:

Najverovatnije ću morati da prodam lagunu jer sve više imam potrebu za SUV 4x4 mašinom što zbog privatnih što službenih obaveza... jedino nije to godište što tražiš nego 2008. al je i cena zato duplo manja :osmeh:

Daj da vidimo slike masine.
 
Druzeze,D kategorija ti uopste nema veze sa kolima i prikolicom ma kakva ona bila velika,jedino ako je vukao prikolicu kombijem ili mini busom,koji osim vozaca ima vise od osam sedista za sve ostalo,treba ili BE do3500kg,ili CE PREKO 3500KG,
Skoro mi drug pricao kako za vucu tandemke kolima treba DE kategorija. On sa pikapom vuko tandemku jer je trebao da preveze neki teret i slikao to. Posle pokazivao slike nekom coveku da vidi koliko moze da tera, a taj covek je policajac. Pitao ga covek da li je on vozio i on reko da jeste, a ovaj mu onda reko da je dobro proso. Tad mu reko da za to treba DE, odnosno kao da vozi autobus sa prikolicom. Sto mi nikako nije jasno.
 
A dpf(fap) filter?
To nikad nista nije dirano niti se ikad neka greska upalila.Jednom mesecno u naftu sipam aditiv za ciscenje celog sistema goriva.To je naravljeno da bude tu i da radi.Skida se ako se auto cipuje n 210ks.Inace auto je tezak 1628kg dok audi a6 istog godista 1530kg.Merili radi opklade.Jedini kvar za tri godine je relej auto nivelacije prednjih farova u zavisnosti od raspored tezine auta na svakom tocku.
 
Kolega je imao dosta problema ali on taj auto koristi uglavnom u gradskoj voznji. Dva puta do sada mu zacepljavao filter i na kraju resio da proda.
Auto zaista jeste lep, udoban i opremljen, ali nije za kratke relacije..
 
I moj kum je kupio lagunu 2010god 2.0 dci 150ks four control.
Auto ima stvarno sve od opreme,jedino sto mi se ne svidja kad se radi veliki servis mora motor da se vadi.
 
Fap se ukine bez većih problema kad počne da brljavi. Kad se vozi na otvorenom malo se pročisti i opet ide kako treba.

Nego, generalno mislim da je veliki problem u vozačima koji stalno gledaju u onaj nesretni pokazivač trenutne potrošnje pa da bi je spustili na neku manju cifru šaltaju već na 1500 obrtaja. Nakupi se čađi kojekuda pa plaćaj skidanje, čišćenje i šta već dok se ne smuči i na kraju auto proda kao neispravno.
 
I moj kum je kupio lagunu 2010god 2.0 dci 150ks four control.
Auto ima stvarno sve od opreme,jedino sto mi se ne svidja kad se radi veliki servis mora motor da se vadi.

Kakav crni veliki servis...U servisnom uputstvu za ove motore 2.0dci sa dvorednim lancem je da lanac traje koliki je i zivotni vek motora, bas ako počne da se čuje onda ide zamena. Pričao sam sa serviserima i ljudima koji imaju kombi reno sa tim motorima prešli su 500-600 000 i nisu pipani motori.
 
Kakav crni veliki servis...U servisnom uputstvu za ove motore 2.0dci sa dvorednim lancem je da lanac traje koliki je i zivotni vek motora, bas ako počne da se čuje onda ide zamena. Pričao sam sa serviserima i ljudima koji imaju kombi reno sa tim motorima prešli su 500-600 000 i nisu pipani motori.
Zamena lanca se po fabrickom radi na 300000km.
 
A dpf(fap) filter?

Kod mene je motor 2.0dci, 150ks i nemam DPF filter već samo katalizator.

- - - - - - - - - -

Zamena lanca se po fabrickom radi na 300000km.

To su priče servisera pojedinih. U fabričkom prospektu lepo piše ono što sam stavio :ppozdrav:

- - - - - - - - - -

Daj da vidimo slike masine.

W0HZJpQ.jpg
[/IMG]
 
Vozim Vektru C karavan,motor 1,9cdti,150ks,automatik,godište 2005.Skinut dpf zato što se zagušio,pukao jedan šaraf na pletenici pre dpf filtera i duvao napolje.Filter se zapušio,izbacili ga i ubacili novu mapu,koštalo 70evra.Kad sam se vraćao s mora,crkao mi automatski menjač,bilo zapušeno crevo za hladjenje ulja i crkne uljna pumpa u menjaču.Sredili to i sad je u redu.Auto inače ide kao lud a prostora ima koliko hoćeš.
Više vozim Pežo partner 1,6hdi putnički,zgodnije mi po gradu i do sela.
 
Poslednja izmena:
^
Ja sam bas sada trenutno u fazi izbacivanja dpf-a na idei. Dogovorio sam softversko iskljucivanje dpf-a i egr-a.u ovlastenom servisu, posto nisam smeo da prihvatim jeftinu opciju gasenja. U pitanju je 1,3mjt.
Napravio sam prohromski protocni lonac iste velicine kao dpf(mada uglavnom stavljaju obicnu cev). Egr je ispravan pa necu stavljati plocicu, samo cu ga softverski iskljuciti.
Interesantno, da je i kod mene popustila pletenica, usled zapusenosti dpf-a. Kupio sam da stavim prohromsku interlock.
Moj dpf cu oprati u turbo servisu i sacuvati, ako opet zatreba, da vratim.
 
Druzeze,D kategorija ti uopste nema veze sa kolima i prikolicom ma kakva ona bila velika,jedino ako je vukao prikolicu kombijem ili mini busom,koji osim vozaca ima vise od osam sedista za sve ostalo,treba ili BE do3500kg,ili CE PREKO 3500KG,

To i mene buni i nisam mu verovao. Onda drug imao saobracajku u CG i kad je hteo da iznajmi slepku da dotera auto iz CG taj covek ga isto pitao za tu kategoriju. Sad ja imam BE i CE i sta ce meni kategorija za autobus da bi vuko prikolicu ni meni nije jasno?

U pitanju je ovaj L200 i ova prikolica. Za njega mu navodno treba ta DE ili bese D1E. Sad on ne sme da ga vozi, a ispada i ja da nesmem.
 
Kakva su iskustva sa 1.5 dci motorima od 2009gid pa na ovamo

Послато са TA-1021 уз помоћ Тапатока
 
Nazad
Vrh