Kada niste u traktoru, vozite

Folcika se najbolje pokazao kod nas na nasim putevima uz minimalno odrzavanje,pogotovo 1 i 2 sipaj i teraj.
 
E, pa braca su nesto opet dizala, a auto je registrovano na sina pa posto nije prije imao auto u vlasnistvu nema ni popusta na polisi.
To je jos sa nekim ''krivinama'' inace je kada bi se ispostovao zakon bilo 820.
 
To je 8 godina star auto. Opel Astra nova ispod cekica je bilo za 11-12 hiljda sa 3% kamate na 5 godina. To je verovatno bilo i kod vas jer smo trziste koje se smatra jednim tj South East Europe. Taj golf 5 ne moze da pridje Astri po udobnosti. Sasvim je drugo sto je kod nas kult vw-a. A polovnu Astru, Megan i slicni se uvek mogu kupiti za manje novaca od VW. No svako ima svoj izbor. Ja nikada ne bi dao za C segment star 8 godina te pare. :ppozdrav:
 
Morate biti svesni da nije isto ako je auto star 8 godina prešao 440.000 km ili 140.000 km razlika u ceni mora da postoji .
 
Tačno tako ,evo čovjek ovde prodaje isto golf V tdi 77kw za 4000e i to registrovan . Ali to je , pored toga što ima samo prednja vrata :osmeh: , "firmaš" teški , crni a ima okolo naljepnice od neke firme , i dabome prešo boga oca . Mora biti razlika što kaže mica , ali treba biti dobro iskusan da se ne naleti na takav isti samo ispoliran , očišćen zamjenjeno par kožica i plastika .
 
Svojevremeno stigla iz uvoza wv 5 golf 2 god star prešao samo 320.000 km a moj 2008 god dosad prešao 144.000 svaki komentar je suvišan a cena je veoma širok pojam. Što se tiče udobnosti opet zavisi u kom ste se autu vozili, jasam se lično iznenadio u udobnost Golfa 5 jer su dotadašnji modeli bili poprilično neudobni.
 
Može da se proveri u ovlašćenom servisu, oni čitaju podatke iz kompjutera a to ne može da se briše. Sat može na svakom autu da se vrati.
 
Može da se proveri u ovlašćenom servisu, oni čitaju podatke iz kompjutera a to ne može da se briše. Sat može na svakom autu da se vrati.

Odgovorno tvrdim da ni u ovlascenom servisu ne mogu da ocitaju pravu kilometrazu, ako je vrati dobar elektronicar. Vise puta sam se uverio u to. Sto se tice kilometraze pri kupovini polovnih automobila svi su presli 160 000. Moj fiat na satu ima 440 000 i po stanju volana, prekidaca... Izgleda da je presao manje nego mnogi ti sto su presli 160 000. Nagledao sam se kola starih 3-4 godine koja su presla skoro 300 000km. Kod kupovine polovnih kola treba gledati trenutno stanje, a ne kilometrazu. Burazer ima mazdin servis i pre neki dan mu je stigla jedna koja je presla nesto preko 200 000 km i na njoj zupcasti kais nikada nije menjan. Prodavac koji ga je prodao tvrdio je da su mu pre par dana radili veliki servis.
 
Mica967 ne mogu se sloziti sa tobom o udobnosti golfa 5. Malo sam se razocarao jer su sedista tvrda (govorim za suvozacevo),odprilike kao na opel vektri B. Fiat stilo mi je daleko udobniji od golfa 5, a da ne pricam o Citroen xsari koju sada vozim. Jedno 3 mesta je ispred gore spomenutih vozila. Mozda je sve to licni osecaj udobnosti pa ne zamerite na konstataciji. Mada i bivsi kolega koji je kupio 5icu u salonu je bio odusevljen udobnoscu stila koji je u tom momentu bio 9 godina stariji.
 
Registrovao u petak audija 100,1988 godiste,1992 kubika,85 kilovata motor,izaslo me 21800 dinara. Pljacka i dalje. Ko da ne vozim mator auto. Sramota.
 
U ovlaštenom servisu može da se provjeri stvarna kilometraža ali ne na način kako je kolega gore napisao da nešto u autu nije obrisano , nego samo ako je auto redovno održavan u ovlaštenom servisu , tada svaki taj servis ulazi u njihovu evidenciju sa tadašnjom kilometražom i to se može provjeriti . Znači ako se uzima polovan auto servisne knjige nekih privatnih garaža neznače ništa ali ako je održavan u servisu to je velika stvar .Isto tako održavanje u ovlaštenim servisima se dooosta bolje u svakom smislu , ali i mnogo skuplje . Baš zbog togatakva auta preko nisu uopšte zanimljiva našim trgovcima pa 90% polovnjaka koji završe kod nas nisu vidjeli ovlašteni servis bar zadnjih 3-4 godine.
 
Prava kilometraža se jedino može sa sigurnošću proveriti ako je auto uvek održavan u ovlašenom servisu.Oni u svojoj bazi podataka čuvaju sve i povezan je svaki ovlašćeni servis bilo gde u EU.Moja Astra je u garantnom roku održavana u ovlašćenom i nakon isteka sam anstavio da je održavam.Svako može da ih pozove izdriktira im broj šasije i oni će da kažu do kad je kod njih održavan i koja je poslednja km na servsu zabeležena.
 
To je 8 godina star auto. Opel Astra nova ispod cekica je bilo za 11-12 hiljda sa 3% kamate na 5 godina. To je verovatno bilo i kod vas jer smo trziste koje se smatra jednim tj South East Europe. Taj golf 5 ne moze da pridje Astri po udobnosti. Sasvim je drugo sto je kod nas kult vw-a. A polovnu Astru, Megan i slicni se uvek mogu kupiti za manje novaca od VW. No svako ima svoj izbor. Ja nikada ne bi dao za C segment star 8 godina te pare. :ppozdrav:
Bojceticu, u pozadini na slikama se vidi moja dvojka, ova plava. E sad, njoj je direktna konkurencija 80_tih (normalno ti si mlad pa se ne sjecas toga) bio opel kadet tzv. ''suza'', i epilog toga je da se dvojka kotrlja, i jos ih pun k.... na drumovima, a predposlednja suza je istrulila na otpadu jos prije jednu deceniju.
Uostalom kada se auto istjera na pijacu ili okaci na oglase, tada se sve samo kaze.
 
Ako auto ide bez problema i kvarova koliko je prešao nije mi važno.A utvrditi je lako,čim počnu odlaziti "veliki i skupi dijelovi" znak je da je prešo preko 400 000.tetak mi je švabo i imao je do penzije svoj servis u Austriji i kako mi on reče;polovno auto uzmi sa 100 000 pa si miran malo ili sa 260 000 pa si miran isto toliko jer šta crkava crkava od 200 do 250 pa koga dokači on i popravlja.
 
Nazad
Vrh