Kada niste u traktoru, vozite

Ma to strasno, neki dan sam menjao grijac na 1,9jtd, doslo mi da izvrsim samoubistvo pa da vam onda kazem zasto sam to ucinio :haha:
Pravicemo starog dobrog merdzana w201 I w124 I golfa 2 od blata.
 
Ne vozi reno. Kod nje je merna sipka bila odvojena od cepa za dolivanje ulja.
Inace moj drug je imao astru h 1.9 cdti 150 ks, posle kupio zafiru 1.9 cdti, ali mislim 120 ks. Sa astrom bio prezadovoljan, a nije se zalio ni na zafiru. Mada sve zavisi ko na sta naleti. Ja bi uzeo 1.8 16 V.
 
Ja zagledam jednu mecku w124 ali mi je sumnjiva kilometraza 87 god a samo 260000.

Moja je 93će,za sad ima 296k km na satu,kod mene je više od 10 godina,kupljena od prvog vlasnika...tako da nije nemoguće da ta ima 260k...
Nailazio sam ja na primerke od 30 i 50k,al to je vrć i druga cena....
 
q9f0gXk.jpg

:osmeh::haha:
 
Planiram da kupim opel zafiru 1.9 cdti 2006 god 74 kw 101ks jel moze neko da mi kaze ko ima takav auto dal je dobar ili je ipak bolja varijanta zafira A sa motorom 2.0 dtl iste snage.

Zafira A 2.0 pocetnih godista ima problem sa pumpom, cesto se dogodi da vraca naftu kad odstoji i falsira.Remont nije jeftin pa je cesto prirucno resenje drukalica i svako jutro hauba gore pa drukaj.Mada to je kvar reda do 400e ali mnogi se zalete daju sve pare pa kad ih zadesi onda pocnu da kunu Opel.Taksisti je sta vise hvale, znam jednu koja gazi 700 000 ali voze je dva vozaca u Beogradu i tu bukvalno nema gasenja non stop je u radu.
 
I sa nepovratnim zna da isfalsira, mnogo je osetljiva pumpa, ovako je drukalica Najjeftinije i provereno resenje ko nema za remont.
 
Imali smo mi slican problem na Focusu TDDI uvek isti problem radjen alnaser, lepo pali neko vreme i onda ide sve teze i teze da bi u novembru kad su se temp. spustile ispod 10*C jeeedva palio, oterali ga opet u isti servis kazu opet alnaser i mora nov akumulator, tu prelomim i odvezem kod jednog mehanicara privatno, ostavio auto da prenoci hladan i ujutru je resio covek caskom radilo se o tome da kablovi na grejacima bili oksidirali i nije grejao, posledica toga je da mora duze da vergla od verglanja otisao alnaser pa je njega osvezio samo caure, promenio nove grejace i sad auto pali na ovim minusima na pogled nikad nije ovako palio.
Tako da kvar moze da bude bezazlen, ali kad majstori ne posvete malo paznje to se lako pretvori u nocnu moru (do sad sve pod izgovorom to ti je TDDI masina oni tesko pale).
 
Pa nije tddi dajc pa da tesko pali, to tesko pali je iz stare skole kod motora bez grejaca koji pale na kompresiju, tad je pilo vodu to ma to teskooo pali.

Cim ima grejace to na prvo grejanje mora da sastavi, ako je sve ispravno.

Ko nije palio dajca na - 20 ne zna sta znaci tesko pali:osmeh:
 
Ma uvek neki, cast izuzecima, nadju tako neki glupi izgovor da prikriju svoje neznanje a da opet ispadnu kao dobri majstori.
 
Moja je 93će,za sad ima 296k km na satu,kod mene je više od 10 godina,kupljena od prvog vlasnika...tako da nije nemoguće da ta ima 260k...
Nailazio sam ja na primerke od 30 i 50k,al to je vrć i druga cena....

Наишао сам ја у Кленку једни 124рку, која има правих 26 000 км...пита мој матори тог лика, јел на продају, каже он немаш тих пара да је купиш....посебна гаража за њу, покривена плахтама...пали се повремено и вози само када је лепо време...

- - - - - - - - - -

Моја 124рка је била из 89. прешла до прошле године тачно 521 000км без отварања (доке је била код нас), сад је код друга који је са њом за нешто више од једне године прешао додатних 57 000км...пали и даље ко мина...
 
Ja sam vozio 124-ku kada su bile popularne, i nikada nisam vozio gori auto.
Jeste trosio malo i bio udoban, ali za moj ukus ne ide nikako. Preticanje misaona imenica..
Stalno sam se naginjao napred nebi li išao.
Nekažem da taj auto nema neke kvalitete, ali ga je pregazilo vreme i nema ga smisla kupiti više od golfa 2.
I zaboravih, ko nema garažu neće se navoziti, istrune vrlo lako..
 
Pa 124 je tezak auto i tesko postize brzinu ali isto tako i kad se zauka tesko se zaustavlja. Ne znam Mirosti sa kojim si je motorom imao ali najlenji je sa om 601 dok ovi drugi idu dobro[250 i300] ali kod nas je problem taj porez na luksuz pa ih svi izbegavaju.
 
Imam garzu, ne jurcam i ne zurim nikud.250d je zivahniji od 200d. Treba mi velik auto.

Modeli pre 1990 su imali bolju antikorozivnu zastitu.

Verovatno cu registrovati na majku posto je invalid.
 
Наш је био 250Д, ишао је одлично за ту коњажу и тежину. 90кс је било можда мало али је био за разлику од 200д много живахнији. Мој покојни деда уја је имао 300Д турбо аутоматик, тај ауто је ишао као ненормалан за своју коњажу/снагу...

- - - - - - - - - -

 
Nazad
Vrh