Kada niste u traktoru, vozite

Nije problem danas napraviti auto sa mnogo snage i obr. momenta, ali je problem taj isti prenijeti na podlogu bez da vozilo ovako ''plese''.
A mecka je oduvijek bila auto za penzionere, bez sarma i duse.(da se ne uvrijede ponosni vlasnici iste). Tu je bembara i tata i mama za nju.
 
Poslednja izmena od urednika:
Imao sam neku srecu sto sam ga naso ovako jeftino. Tacnije ovaj dzip je posedovala neka turisticka agencija . Ta agencija ima ukupno 4 dzipa i te dzipove brodom salje u Pakistan , da bi turisti ( bogatasi ) iz CH isli tamo i sa dzipovima kolektivno putovali kroz pustinju itd. Tako da ta agencija na svake 3god menja ta vozila. Eto tako je meni objasnio garazista , a sto se tice cene , ovakav je oko 25 000chf.
Ja za sada samo sam uradio servis , zamenio sve filtere, i platio jednog iskusnog mehanicara da ga digne na lift i malo pogleda , jer ipak odkud ja znam koje sve njega vozio i kako su ga obdrzavali.
 
Kakvo sam danas neprijatno iznenadjenje doziveo sa autom,to je cudo.Danas otvorim haubu,cisto iz dosade i reda radi ajde izvucem merac za ulje,a on suv.Momentalno sam naglas povikao "sta je bre ovo"?Lepo ga prebrisem i opet vratim,pa zatim ponovo izvucem,a on samo malo dodiruje ulje,znaci ulje daleko ispod minimuma.Pre par noci sam iso u planinu po nekim losim putevima i padne mi na pamet da sam zakacio negde karter,sagnem se ispod kola sve suvo,nema tragova ulja,a i motor je potpuno suv.Inace zadnji put sam kontrolisao nivo ulja pre 2 meseca,pre i posle voznje auto putem od nekih 700km i ulje je bilo vise od pola,izmedju min i max.Lampicu mi ni jednom nije upalila i po brdima i krivinama iako prilicno brzo vozim i nikad nije digla temperaturu pa mi nista nije jasno.Gde li mi se dede toliko ulje?Cekam da mi stigne litar,pa da dolijem i da pratim sta se desava.
 
Ona slika sa Ladom sto je mecki otkacila spojler je cista zabluda .I ja sam tako mislio dok nisam video Diskaveri emisiju o tim autima .Jedan pr. Udaraju forda sijeru 80 i neko god. i fijestu 2000 i neko. dali celo u selo ili cosak u cosak uvek je fijesta rasturila sijeru i u sijerin su putnici nastradali .Tako je i sa drugim autima.Novi auti imaju specijalno profilisane unutrasnje limove koji su i do 70% izdrzljiviji od starijih .
 
Evo i ja da se oglasim u ovoj temi.Kad nisam u traktoru vozim Ford focus 1,8 tddi 2001 i zastavu 101 koja je "75" godiste i nebi je menjao ni za jedan auto :osmeh:
10402961_10204151663145622_6374912549631623647_n.jpg
 
Poslednja izmena:
Koji auto i koji motor ima?
Ovaj plavi sa avatara,masina 1.8 16V.
Jel auto kada si merio bio na ravnom terenu?:osmeh:
Naravno.U garazi,a beton ispod cist.
Iscurilo kroz auspuh.
Deluje jedino logicno objasnjenje,a opet nisam je juce kupio.Kap ulja nikad dolio nisam.
Možda ti neko ukrao?
Mozdaaa...iz masine.:osmeh:
Samo litar si narucio?:osmeh:
Pa dovoljno da dodje na sredinu,odnosno izmedju min i max.
Uglavnom sad nista nisam cackao,ni gledao uopste.Sutra imam voznju od oko 100km,mozda nesto vise i tad cu da pratim sta se desava.
 
Ma nema sanse,nije mi ni prvi,ni jedini,a nece ni poslednji.Opet da kazem da je dugo kod mene i da nikad kap ulja nisam dolio izmedju zamena,a sad odjednom hvali i to dosta.Videcu sta je u pitanju i napisacu ovde.
 
Nazad
Vrh