Kada niste u traktoru, vozite

Odrzavanje automatskog menjaca i popravka,nista nije skuplje od manuelnog.otpadi su puni delova,a dobar majstor to sve opravi i radi bez greske...recimo menjac je od 150 do 300e,zavisi kod koga,wandler isto tako...
 
Mnogi moderni auti danas nemaju mogućnost zamene ulja u menjaču (tzv lifetime oil) pa čak ni mogućnost provere nivoa ulja. To je isto i na motorima, brat na TDI motoru nema merač za ulje iako ima predviđeno mesto za merač, samo fali merna šipka. Mora da se štedi :sta: :haha:
 
Radi se o tome da ti koji imaju da kupe tog novog pasata ili A6 i nemaju nameru da kontrolisu nivo ulja. Cak mnogi i ne znaju kako bi i kad postoji merac. Gledao sam pre par godina kad su ljude na ulici pitali kako se na njihovim vozilima kontrolise nivo ulja u motoru i mnogi nisu znali. Pobedu odnela neka zena kad se uhvatila za mernu sipku i svi misle to je to kad ti ona gura sipku kroz otvor za dolivanje ulja. Znaci njima ne treba to. Trebace za jedno 10-15 godina nama kad stignu kod nas sa 165 000 km.
 
Znaci kad upali lampicu dosipa se ulje

Ili je senzor za nivo ulja stradao, pa ne znaš da li ispravno meri? A i kad je sve ispravno, kako da znaš koliko da doliješ ulja? I koliko da sipaš pri zameni? Najbanalnija šipka za merenje. A čak ima i cev ostavljena, a šipka može da se nabavi na netu, od male privrede... :haha:

Aco, ne misle auto kompanije na ljude i njihove navike i želje, već samo na profit. Vidi koliko misle na ljude:


Zašto se ljudima uskraćuje mogućnost da sami rade na svojim autima? Kao onaj video od Motherboard o modernim John Deer traktorima na kojima ništa ne možeš sam da popravljaš pa ni kad platiš.
 
Имам ја аутоматик мечку 211, прешли смо са њом од прошле године 48000км, чим смо је узели променили уље и филтер у аутоматику...шалта без грешке...данас ћаћа и ја правили лудорије са њим напољу...возали се по снегу, да видимо како иде...фантазија, електроника све конторлише, не да да претераш, а када се ЕСП исљкучи онда потписивање без проблема....

Електроника је та која сигнализира када је минимум уља у мењачу...нису они штедели већ су нам наметнули да идемо код овлашћених/неовлашћених сервисера, па да нам они путем дијагностике кажу колко је остало уља и треба ли га мењати....јбг стандард који ми тешко да можемо да испратимо, а тамо преко то је нормално...
 
Milane mislim da gresis. Misle oni samo tako o ljudima i njihovim navikama. Sve je sad podredjeno kupcu i kupac ima mnooogo mogucnosti. E sad sto oni pri tom navrcu vodu na svoju vodenicu i nemas mogucnost da prckas oko svog vozila to je druga stvar.

Miksan, ima moj drug dobru 124-ku i mozda bi je prodao. Samo sto je 2300 kubika. Planira da kupi C klasu 2004-2005.
 
U autu imam šipku i digitalni mjerač koji sa pet kockica prikazuje koliko ima ulja kad dam kontakt. Taj mjerač je super stvar jer kad nivo padne za oko 1.5 dl smanji jednu kockicu, ali zna poblesaviti kad se naglo promijeni nagib auta (recimo penjanje na sprat u garažama) i onda javlja da nema ulja do sledećeg paljenja.

Sa druge strane, vidim da neki izbacuju i osnovne instrumente poput onog za temperaturu motora ili tih mjerača nivoa ulja. Baš pretjeruju.
 
Eh, te dobre auto kompanije. Sve klubovi ljubitelja čovečanstva i prirode. Tu VW prednjači (pošteni Nemci naravno), on voli ljude čak i kad ih vara (možda ih baš tad i najviše voli). Jer kupci to žele, naravno. Kupac je uvek u pravu i sve je podređeno njemu.

Čak su i ove tradicionalne auto kompanije dobre spram recimo Tesle, po pitanju popravke vozila.
 
Taj izostanak sipke za mjerenje ulja u motoru nije nista novo, na 'c' klasi to je vec 20 godina.A za tacnu kolicinu ulja u karteru ima procedura preko kljuca i tipki da se otkuca i bord ce da rece tacnu kolicinu.
 
Planiram da kupim opel zafiru 1.9 cdti 2006 god 74 kw 101ks jel moze neko da mi kaze ko ima takav auto dal je dobar ili je ipak bolja varijanta zafira A sa motorom 2.0 dtl iste snage.
 
Ja sam imao Zafira A 2.0DTI iz 2004. godine. Veće zlo od auta nisam imao, to se samo najgorim dušmanima može poželjeti.Za dvije godine i jedva 10.000km otkazao alternator u vožnji i uništio nov akumilator, senzor radilice, remenica na radilici pukla i uništila PK remen koji je uništio španer PK remena (desilo se u garaži kada sam je parkirao), otkazao EGR ventil, otkazala pumpa visokog pritiska, plivajući zamajac počeo da lupa kao čekić, crkao termostat, još 4-5 kojekakih senzora za ovo i ono....Oko 1000 Eura popravke za 2 godine, jedva se riješio sranja. Veće smeće od auta ne postoji niti je proizvedeno. Da bude gora situacija, prije kupovine pregledana u ovlaštenom servisu, urađene sve moguće dijagnostike i pregledi, pregledao je i moj prijatelj majstor sa najmodernijom dijagnostikom, pregledali je na kanalu, isprobana na tehničkom na valjcima, isprobana u vožnji, sve bilo za 10. Nakon 5 mjeseci kad je krenula da se kvari nije ni prestala nikad je*o je ko je napravio.

Sa druge strane, kolega sa posla je imao istu takvu Zafiru 2003. godište i prešao sa njom oko 100.000km bez ikakvih problema, derao duge relacije (švercovao traktorske dijelove iz Mađarske, Rumunije, do Ukrajine i Belarusije je stigao sa njom). Nikad ništa mu se nije pokvarilo, prodao je sa preko 500.000km na satu nekome ko vozi povrće iz BIjeljine u Tuzlu.

Kad samo pomislim koliko ljudi pljuju po Fiatu na primjer a ja imao Bravo 1.2 16V sa 80KS, 2001. godište, 80.000km prešao sa njim, nikad auto ni štucnulo nije. 2013. godine prodao ga komšiji, on ga vozi i danas, nikad nikakvog kvara, samo redovno održavanje.


Za 1.9cdti ništa ti ne mogu reći.
 
Ja sam imao Zafira A 2.0DTI iz 2004. godine. Veće zlo od auta nisam imao, to se samo najgorim dušmanima može poželjeti.Za dvije godine i jedva 10.000km otkazao alternator u vožnji i uništio nov akumilator, senzor radilice, remenica na radilici pukla i uništila PK remen koji je uništio španer PK remena (desilo se u garaži kada sam je parkirao), otkazao EGR ventil, otkazala pumpa visokog pritiska, plivajući zamajac počeo da lupa kao čekić, crkao termostat, još 4-5 kojekakih senzora za ovo i ono....Oko 1000 Eura popravke za 2 godine, jedva se riješio sranja. Veće smeće od auta ne postoji niti je proizvedeno. Da bude gora situacija, prije kupovine pregledana u ovlaštenom servisu, urađene sve moguće dijagnostike i pregledi, pregledao je i moj prijatelj majstor sa najmodernijom dijagnostikom, pregledali je na kanalu, isprobana na tehničkom na valjcima, isprobana u vožnji, sve bilo za 10. Nakon 5 mjeseci kad je krenula da se kvari nije ni prestala nikad je*o je ko je napravio.

Za 1.9cdti ništa ti ne mogu reći.
Ima je moj drug I nece da pali na minusu, radili mu majstori pumpu I jos kojesta I opet nece. A puko za tu popravku 400e.
 
Kod moje je tako isto počelo, sve teže je palila prve zime, nekako izgurala do proljeća i riknula skroz. I mene je koštalo tako nešto, 350-400E čini mi se, posle je dobro radila (što se toga tiče doduše...).
 
Kad je kupovao pricali su kako motori prelaze milion i ne kvare se ali eto. Sad mu stoji i uzeo je A klasu 180, s njim je sve u redu mada ja nisam ni za tu opciju jer kod njega za bilo kakvu intervenciju moras vaditi motor napolje.
 
Iste priče i ja čuo. Očigledno je da ima rijetkih primeraka koji su dobri pa je odatle krenula priča, kolega je imao (zbog njega sam i uzeo iskreno, auto ga je stvarno poslužilo) ali je očigledno velika većina tih auta je jednostavno felerična.

A klasa, Audi A2, Smart...sve auta nezgodna jako za servis. Kolegica sa posla ima Smarta, morali da joj vade motor napolje zbog nekog banalnog kvara, ruke bile 5 puta skuplje od dijelova.
 
Nazad
Vrh